Waarde geeft Miro Monteiro warm gevoel 50 321 sport Landtong Renesse wordt strijdtoneel hardloopwedstrijd Van Ast kijkt naar de stand x De Blues sterkste in huisderby vrijdag 28 september 2012 RENESSE - Het Zeeuwse atletiek- landschap wordt volgend jaar uit gebreid met een nieuwe wedstrijd. Op eerste paasdag, 31 maart 2013, gaat de eerste editie van 'Run into the Sea' van start, een race over van tien kilometer waarbij je over een landtong de zee inrent. De naam van de loop 'Run into the Sea' moet letterlijk genomen worden. Voor de kust van Renesse ontstaat gedurende een korte pe riode bij eb een smal stuk land, dat zo'n twee kilometer uitsteekt in zee. Aan het ontstaan van zulke smalle stukken land heeft Renesse mede haar naam te danken. De oude naam 'Riethnesse', is afgeleid van de woorden riet en neus of nes, wat landtong betekent. Na de start, ter hoogte van de strandtent ter hoogte van Hotel de Zeeuwse Stromen in Renesse, lo pen de deelnemers eerst twee kilo meter over het strand waarna ze via de genoemde landtong recht de zee inlopen. Aan het eind van deze landtong is het keerpunt. De lopers moeten wel doorlopen, want als het water bij vloed weer komt opzetten moeten iedereen het keerpunt gepasseerd zijn. Daar voor is een tempo van acht kilome ter per uur nodig. Op de terugweg wordt het parkoers dusdanig aan gepast dat er exact tien kilometer gelopen wordt. De organisatie geeft wel aan dat ze afhankelijk is van klimatologische invloeden. Bij zwaar weer zal be staat de mogelijkheid dat het tra ject aangepast dient te worden. De loop is de nieuwste loot aan de tak van Sportpromotion Zeeland. De ze stichting staat ook garant voor een van de zwaarste hardloopwed strijden in Zeeland, 'Trail by the Sea' in februari, en de succesvolle halve marathon van Renesse in juni. Na afloop van Run into the Sea (aanvang 10.00 uur) bestaat de moeglijkheid deel te nemen aan de inmiddels traditionele paasduik (aanvang 13.00 uur). door Bob Maes WAARDE - Het kwam misschien over als stoere taal. Waarde-trainer Onno van Agtmael zei vooraf gaand aan de competitie dat zijn ploeg best wel eens in het linkerrij tje van de vierde klasse van het za terdagvoetbal zou kunnen komen. Vooralsnog is van grootspraak geen sprake. Na de oorwassing die Waarde vorige week uitdeelde aan Wolfaartsdijk (6-1), staan de Bevel anders op een respectabele zesde positie en heeft het nog maar vier punten minder dan er vorig sei zoen gehaald werden. Zaterdag wacht een spannend duel met Hoedekenskerke. „Er zijn een paar sterke Belgen bij gekomen", vervolmaakte Van Agt mael destijds zijn betoog. Meest opvallende van die Belgen, bleek in de eerste weken, is Miro Montei ro. De geboren Angolees was al match winnaar tijdens de seizoens ouverture, toen de uitwedstrijd bij VC Vlissingen gewonnen werd (1-2). Afgelopen zaterdag deed hij daar nog een flinke schep boven op. Liefst vier goals nam Monteiro voor zijn rekening tegen Wolfaarts dijk. „Het was mooi om te horen dat de supporters zo blij met me waren", zegt de achttienjarige aan valler. Monteiro kwam dit seizoen over van het Belgische Stabroek, waar Waarde nauwe banden mee onder houdt. Daarvoor diende hij de jeugd van Waasland-Beveren. Wat beweegt hem dan om te verkassen naar het piepkleine Waarde, een club met welgeteld vier verschillen de elftallen? „Ik werd gevraagd of ik een keer wilde meetrainen, sa men met Valon Mehmeti en Ja- wad Samiky. We vonden de sfeer binnen de ploeg heel goed en het was gezellig. Daarop hebben we be sloten om te blijven." En dat ter wijl er uit België ook volop interes se voor de aanvaller was. „Dat was ook wel een stuk makkelijker ge weest, aangezien ik in Antwerpen woon. Maar bij Waarde had ik een warm gevoel." Waarde vaart momenteel wel bij het 'warme gevoel' van Monteiro. De overwinning op Vlissingen was al een daverende verrassing en toen kwam er nog die zesklap per tegen Wolfaartsdijk. Tussen door werd wel van SVD verloren, met 2-0. „Het gaat tot nu toe keilekker", gooit Monteiro er maar eens een Vlaamse term in. „Alle neuzen staan dezelfde kant op en de sfeer binnen de ploeg is altijd goed. Ik was zelf ook verbaasd, had niet ver wacht dat de selectie zo goed zou zijn. Wat dat betreft ben ik wel po sitief verrast Na de overwinning op Wolfaartsdijk konden we ook niet wachten tot de volgende wed strijd." Monteiro is wel al volwassen ge noeg om te weten dat het bij de Bevelandse club niet altijd hosan na zal zijn. „De wedstrijd tegen SVD was niet goed. We hadden Om vanuit Antwerpen in Waarde te ko men, reist Miro Monteiro zo'n 50 kilo meter. daarna echt wel iets goed te ma ken. Zulke wedstrijden zullen we nog meer tegenkomen en daar moeten we van leren. Het is nu vooral belangrijk om een goede se rie op te bouwen." Dat zou een springplank naar een eindrang schikking in het linkerrijtje moe ten zijn. „En wie weet pakken we daarmee ook wel een periodetitel. Dat zou echt de kers op de taart zijn." Zaterdag tegen Hoedekenskerke De landtong bij Renesse waaroverheen de eerste Run into the Sea volgend jaar Pasen wordt gelópen. foto Rens Jacobs UIT Xii:?. BASKETBAL Rolstoelbasketbal. Competitie: RBVM 2 (Middelburg)-BS Leiden 24-20, Only Friends-RBVM 2 24-15. Topsco- rers RBVM: Samantha Eising 12 punten, Amy Kaijen 11 punten, Jacco Elenbaas 10 punten. BILJARTEN Driebanden. Tweede divisie. Polka Print-Lynn Somers 3-5: Jean Paul de Kraker-A. Baeyens 27-40 (42 beurten); Koen Saver-Puck van Aart 40-34 (43); Meerten Dallinga-Kees Martens 29-35 (55); Louis Dallinga-G. Pauwels 35-35 (71). Poolbiljarten. Regionale eerste klasse Roadies-Roadhouse Blues 2-4: 8-ball. Jasper Vantricht-Patrick 't Gil de 3-6; Mark van Wijngaarden-Joris Lodder 2-6. 9-ball. Stefan Hofman-Jan Roskam 7-2; Robbin Jobse-Jeroen Damman 2-7. 10-ball. Ri- nus Witte-Dennis van Belzen 6-0. Straight. Chris van Renswoude-Jeroen Damman 42-75. WIELRENNEN Menen. Eurométropole Tour. Eerste etappe, La Louvière - Menen: 1Roe- landts (Bel) 166 km in 3.44.22, 2. Van Keirsbul- ck (Bel), 3. Wynants (Bel), 4. Flecha (Spa), 5. Kroon (Ned), 6. Vaugrenard (Fra), 14. Wesley -** Kreder 0.39, 19. Curvers, 23. Van Hummel, 25. Veelers. Algemeen klassement: 1. Roelandts 3.44.22, 2. Van Keirsbulck 0.09, 3. Wynants 0.10, 4. Fle cha 0.13, 5. Kroon 0.15, 6. Vaugrenard, 18. Wesley Kreder 0.54, 23. Curvers, 26. Van Hum- mei, 28. Veetèrs. SLUISKIL Polka Print krijgt deksel op de neus De thuiswedstrijd in de tweede di visie driebanden ging voor Polka Print met 3-5 verloren tegen Lynn Somers uit Zundert. Voor de pauze zag het er al een beetje somber uit toen Louis Dallinga in een matige wedstrijd gelijkspeelde en broer Meerten verloor. De man in vorm, Jean Paul de Kraker, kon het ook niet bolwerken. Koen Saver zorgde voor de enige winstpartij. De opening van het poolseizoen be stond in Poolcafé The Roadhouse uit de derby in de regionale eerste klasse tussen thuisspelende teams van De Roadies en De Blues. Laatst genoemde bleek het sterkst met 2-4. Voor beide teams stonden de butanten op dit niveau aan de tafel. Zo won Patrick 't Gilde zijn eerste partij voor De Blues van Jasper Van- MIDDELBURG Groene Ster 2 wacht nog altijd op zege De zaalvoetballers van Groene Ster 2 wachten na drie wedstrijden nog altijd op hun eerste zege in de hoofdklasse. Na twee gelijke spelen rij verloren de Middelburgers op de derde speeldag in eigen huis met 2-5 van SCR/'t Rijens Vat. Kha- lid Saiboua (1-2) en Mohammed Al- hajaji (2-3) maakten beiden een aan sluitingstreffer, maar meer zat er niet in. tricht, terwijl Stefan Hofman van De Roadies geen plankenkoorts kende tegen routinier Jan Roskam. Teamgenoot Rinus Witte strafte de foutjes van Dennis van Belzen vak kundig af (6-0), maar daarmee was de koek op voor de 'thuisploeg'. Jo ris Lodder won royaal in het 8-ball en Zeeuws kampioen Jeroen Dam man pakte twee keer stevig uit. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Meivin van Ast werd dit seizoen als doelman van Brouwershaven in vier duels al achttien keer gepasseerd. In de PZC-toto van deze week hoopt hij succesvoller te zijn en boven de vier goede voorspellingen uit te ko men. Van Ast haalde vorig seizoen met Brouwershaven in de vierde klasse B zes punten. Als zijn ploeg zater dag van Alliance weet te winnen, is dat aantal al geëvenaard. Bijna vanzelfsprekend vult hij een 1 in bij de thuiswedstrijd van zijn ploeg. „Natuurlijk laat ik ons win nen. Alliance verliest ook steeds met grote cijfers en wij hebben tenminste al drie punten." Het andere Alliance, de zondag- tak, gaat volgens hem een dag la ter onderuit tegen Aardenburg. „Ik heb maar een beetje in de PZC gekeken naar de standen", moti veert Van Ast de zege. „Ik heb daarom ook een paar drietjes inge vuld", vervolgt hij. Volgens hem eindigen de duels Dauwendaele- SSV'65 en UDI'19-Goes onbeslist. Opvallend is het tweetje bij het duel Kloetinge-Nieuw Lekkerland. Van Ast: „Bij Kloetinge loopt het nog niet echt. Ik denk gewoon dat Nieuw Lekkerland een keertje gaat winnen." W Smitshoek-Hoek X Kloetinge-Nieuw Lekkerland Terneuzense Boys-Sliedrecht X WGZ-GPC Vlissingen X Dauwendaele-SSV'65 X Brouwershaven-Alliance X UDI'19-Goes X Vlissingen-Jeka X Alliance-Aardenburg X HW'24-Virtus X I Vosmeer-NSV X I MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 120