Spoorviaduct roept vragen op 221 reel an I Gemeente wil schade op ravers verhalen Jan Zandee A -• V Zeeland ontmoet Indonesië in De Spinne Goes Kapelle controleert huisvesting arbeidsmigranten bij fruittelers Noord-Beveland koopt toch kunst £!0SÏ!)\33n<ik\5ï3S& vrijdag 28 september 2012 1 B Raadscommissie bezorgd over financiering 'Ik schop niet tegen Europa en ben altijd bereid mee te denken over goede alternatieven voor onkruidbestrij- ding zonder gif. Zo lang die alternatieven er niet zijn vind ik het aangekondigde verbod op het gebruik van gif vrij ongenuanceerd'. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Trucks met opleg gers die zeven podia en evenzoveel aggregaten voor de muziekinstalla ties aanvoerden, liepen afgelopen weeekinde hopeloos vast in het natte gras bij De Schotsman bij Kamperland, maar ook enkele van de zeven ME-voertuigen trof dat lot bij de ontruiming van het ille gale dansfeest dat daar in de nacht van vrijdag op zaterdag ontdekt werd. De organisatoren van het il legale feest waren professionals. De circa 700 bezoekers kwamen uit Italië, Frankrijk, Duitsland maar amper uit Zeeland. De ge meente Noord-Beveland probeert de schade aan het natuurgebied en de kosten voor inzet van politie en ME op de ravers te verhalen. „We hebben kentekens genoteerd, we gaan de mensen aanschrijven. Ge zien het type auto's zijn er straks veel ouders en werkgevers boos", zei burgemeester Henny van Koot- en donderdagavond na de raads vergadering in Wissenkerke. Hij gaf de raadsleden een verslag van wat er tussen 06.00 uur zaterdag morgen en 17.00 uur, toen het ter rein ontruimd was, gebeurde. Hij was 's ochtends op het terrein, maar toen de jongereq niet tot stoppen te bewegen bleken volgde hij de ontruiming via helikopter- beelden vanuit het commandocen trum bij de Veiligheidsregio in Middelburg. De laatste hardnekki ge bezoekers die zich hergroepeer den bij de Zeelandbrug zijn 's avonds door politie de provincie uitgeleid. 'Met Haren op het net vlies' noemde Van Kooten de gro te politie-inzet noodzaak. „Anders staan er volgende maand een paar duizend jongeren." GOES - In wijkcentrum De Spinne in Goes ontmoet Zeeland zaterdag Indonesië. Deze multiculturele ac tiviteit is een initatief van Stich ting Variant Goes in samenwer king met Tabita Terlouw. Er is een rijk programma opgezet met een aantal bijzondere activitei ten. De opening om 10.30 uur wordt bijgewoond door de Indonesische ambassadrice Retno Marsudi en de Goese burgemeester René Ver hulst. Er is verder onder meer Indonesi sche muziek met dertig spelers, een modeshow in klederdracht en een modeshow in gala kleding uit Indonesië. Het programma wordt gepresenteerd door een dame in Zeeuwse klederdracht en een da me in Indonesische klederdracht. De hele dag worden lekkernijen uit Indonesië geserveerd. KAPELLE - Fruittelers in de gemeen te Kapelle krijgen de komende we ken controles van medewerkers van de gemeente. Zij kijken vooral of de huisvesting van arbeidsmi granten volgens de regels gebeurt. Door fruittelers worden in het plukseizoen veel buitenlandse werknemers ingezet. Vaak wordt aan deze mensen onderdak gebo den op het eigen bedrijf. De ge meente Kapelle heeft daar in het bestemmingsplan Buitengebied ook mogelijkheden voor ge creëerd. Met de aanstaande contro les wil het gemeentebestuur inven tariseren waar en op welke wijze arbeidsmigranten worden gehuis vest. Naar aanleiding van de inven tarisatie wordt beslist of het huis vestingsbeleid moet worden aange past. De controlebezoeken zijn bij de belangenorganisaties van de fruittelers aangekondigd. door Luc Oggel GOES - De Goese raadscommissie heeft donderdagavond een sper vuur aan vragen afgevuurd op wet houder Loes Meeuwisse over het spoorproject in Goes. Het college vraagt de raad om een aanvullend krediet van 1,4 miljoen euro voor onder meer de aanleg van een spoorviaduct bij de Van Hertum- weg, dat soelaas moet bieden voor de verkeersproblematiek in de stad. Het spoorproject (aanpak van tril lings- én verkeersproblematiek) loopt inmiddels zo'n tien jaar en heeft al zo'n 2,5 miljoen euro ge kost, zonder dat daar echt concrete oplossingen uit zijn voortgeko men, merkten woordvoerders van CDA en SGP-CU op. Dat geld is voor een groot deel uitgegeven aan trillingsonderzoeken, riep wethou der Loes Meeuwisse in herinne ring. Dat een groot deel van het nieuwe krediet bestemd is voor het spoorviaduct bij de Van Her- tumweg, is volgens Meeuwisse te verklaren doordat de gemeente dat geld tevens gebruikt voor het be- steksgereed maken, dus de realisa tie. Inspreker Arie Lindenberg gaf na mens CZAV, Agrimarkt, Agrisnel- tank, Bison en Induco aan dat het yj&iz&s/zffiViGsse&sssziïs&sa spoorviaduct in zijn ogen beter een stuk westelijker kan worden aangelegd. Ook krijgen belangheb benden volgens hem niet de kans om mee te praten. „Dat komt het draagvlak niet ten goede." Meeuwisse gaf daarop geschiede nisles, want zij memoreerde eerde re locatie- en planstudies waaruit is gebleken dat de Van Hertumweg het grootste knelpunt is. „Een wes telijke variant (doortrekken Nan- senbaan tot Plesmanweg en daar onder het spoor door, red.) draagt niet bij aan de ontlasting van de Buys Ballotstraat, maar trekt wel meer verkeer via de Deltaweg Goes in en dat is onwenselijk." Nu opnieuw een fors bedrag wordt gevraagd, uitten veel frac ties hun zorgen over de financiële bijdragen van Zeeland Seaports en ProRail aan het project „Die toe zeggingen hebben we zwart op wit", verzekerde Meeuwisse. „Maar de bedragen worden pas uit gekeerd als er een plan van aanpak ligt." Daar wordt in de komende maanden aan gewerkt. Overigens heeft Prorail al weer ge blunderd, want de hekken die on langs langs het spoor in Goes zijn geplaatst hadden er niet moeten komen. Er zullen namelijk geluids schermen komen, dus de hekken zullen weer moeten worden ver wijderd. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland zet haar rol als mecenas toch voort: ook dit jaar koopt de gemeente een kunstwerk aan uit de werken die sinds februa ri in het gemeentehuis in Wissen kerke te Zien zijn. Vorig jaar nog dacht de gemeente de aanschaf in het vervolg te schrappen omwille van de aanko mende bezuinigingen. Toch maar niet, zo blijkt nu. Noord-Beveland besteedt doorgaans ongeveer 1200 euro aan een kunstwerk. Dit jaar wordt voor het eerst het publiek betrokken bij de keuze op de nieuwjaarsreceptie, donderdag 3 ja nuari 2013.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 114