WE dreigt met forse planschadeclaim IEDER KWARTIER €100.000 BEVELANDEN/THOLEN Eigenwijze bloesem steekt peer naar de kroon almanak Nog 3 dagen VRIJDAG 28 september 2012 21 PZo Creatief onkruid bestrijden 22 en 23 Bewoners appartementencomplex sluisplateau Wemeldinge eisen 1,5 min eüro als uitbreiding jachthaven doorgaat door Adri Klinkenberg WEMELDINGE - De eigenaarsvereni ging van appartementencomplex Oosterschelde I op de Buitenha ven in Wemeldinge gaat anderhalf miljoen euro planschadevergoe ding eisen van de gemeente Kapel- Ie als de jachthaven tegenover het appartementengebouw mag wor den uitgebreid. Dit bleek donderdag bij de Raad van State, waar de Vereniging van Eigenaren Oosterschelde I naar toe is gestapt. De bewoners vroegen de Raad van State een streep te zetten door het bestemmingsplan Jachthaven We meldinge waarin de gemeenteraad eind vorig jaar vastlegde dat het aantal ligplaatsen van 395 mag worden uitgebreid tot 610. „Daar hadden de bewoners van het schiereiland geen rekening mee hoeven te houden toen ze rond 2000 hun appartement kochten", zei hun raadsman tegen de Raad van State. Een aantal bewoners van het gebouw heeft nu vrij uit zicht over de Oosterschelde en kan Bergen op Zoom zien liggen. Daar komen masten tussen van jachten die het uitzicht bederven, zeggen de bewoners. Volgens de gemeente Kapelle ver liezen de bewoners niet veel aan uitzicht omdat ze tussendoor de masten kunnen kijken. Ze hadden in 2000 kunnen weten dat het aan tal ligplaatsen in Wemeldinge zou worden uitgebreid, want daar wa ren toen al plannen voor, zei de ge meente donderdag in Den Haag. „Ze kunnen volgens een oud be stemmingsplan ook een gebouw tegenover zich krijgen", aldus een woordvoerder van de gemeente. Dit gebouw komt er niet, maar het zou het uitzicht meer belemmeren dan masten van plezierboten. De gemeente verwacht dan ook dat planschadeclaims geen kans van slagen hebben. In een contract met de exploitant van de jachtha ven heeft de gemeente overigens vastgelegd dat eventueel te betalen planschade voor rekening komt van de jachthaven. Die taxeert zelf de kans op het betalen van schade vergoedingen aan omwonenden op nihil. Of de uitbreiding van de jachthaven in Wemeldinge kan doorgaan beslist de Raad van State binnen zes weken. 'S-HEER ABTSKERKE - Helemaal betamelijk is het niet. Dat prachtige perenbloesempje van afgelopen voorjaar, waar deze Gieser Wilde- mann-stoofpeertjes uit zijn gegroeid, had na tuurlijk heel bescheiden moeten vergroeien tot een klein kroontje onderop. Bij een trosje of drie in de boomgaarden van Kwekerij West hof in 's-Heer Abtskerke probeerden de bloembodems de vruchten naar de kroon te steken. De vreemdsoortige vergroeiing is het bloemrestant, dat hard zijn best heeft gedaan ook peer te worden. Ze zullen niet in de win kelschappen belanden - dat schilt te lastig - maar de tien ton gave stoofpeertjes die teler Peter van 't Westeinde met zijn ploeg bijna ge plukt heeft eerdaags wel. foto Willem Mieras 552ZföSëKSS2SÏ8a«£»"3 ®S55S!S!!i!!K^!ei5miS!B2a Tip? redactie@pzc.nl Het lukt die enthousiaste verslaggeef ster vrijwel altijd in een mum tijd haar gesprekspartner voor zich te winnen. Of dat nou een gesprek via de telefoon is of dat het van face to face wordt gevoerd. Het ijs is meestal snel gebroken. Blijkbaar weet zij de juiste toon te treffen. Meestal, niet al tijd. Zo verliep laatst het telefoonge sprek met een 80-jarige dorpsbewo ner wat stroefjes. De verslaggeefster wilde weten hoe de man het vond dat in zijn dorp een plantsoen naar hem wordt vernoemd. „Bent u echt 80? U klinkt nog zo jong" onder brak zij de lijn van het gesprekje. De man bevestigde zijn leeftijd. „Maar bent u ook niet een beetje doof?", hield de ondervraagster aan. Nee, hij was alleen een beetje verbaasd. Gelukstrekking 1 oktober TjjjP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 113