Voetbal voert boventoon bij de De Voogds 32 Landtong Renesse wordt strijdtoneel hardloopwedstrijd Eerste punt Knock on Wood Van Ast kijkt naar de stand vrijdag 28 september 2012 RENESSE - Het Zeeuwse atletiek- landschap wordt volgend jaar uit gebreid met een nieuwe wedstrijd. Op eerste paasdag, 31 maart 2013, gaat de eerste editie van 'Run into the Sea' van start, een race over van tien kilometer waarbij je over een landtong de zee inrent. De naam van de loop 'Run into the Sea' moet letterlijk genomen worden. Voor de kust van Renesse ontstaat gedurende een korte pe riode bij eb een smal stuk land, dat zo'n twee kilometer uitsteekt in zee. Aan het ontstaan van zulke smalle stukken land heeft Renesse mede haar naam te danken. De oude naam 'Riethnesse', is afgeleid van de woorden riet en neus of nes, wat landtong betekent. Na de start, ter hoogte van de strandtent ter hoogte van Hotel de Zeeuwse Stromen in Renesse, lo pen de deelnemers eerst twee kilo meter over het strand waarna ze via de genoemde landtong recht de zee inlopen. Aan het eind van deze landtong is het keerpunt. De lopers moeten wel doorlopen, want als het water bij vloed weer komt opzetten moeten iedereen het keerpunt gepasseerd zijn. Daar voor is een tempo van acht kilome ter per uur nodig. Op de terugweg wordt het parkoers dusdanig aan gepast dat er exact tien kilometer gelopen wordt. De organisatie geeft wel aan dat ze afhankelijk is van klimatologische invloeden. Bij zwaar weer zal be staat de mogelijkheid dat het tra ject aangepast dient te worden. De loop is de nieuwste loot aan de tak van Sportpromotion Zeeland. De ze stichting staat ook garant voor een van de zwaarste hardloopwed strijden in Zeeland, 'Trail by the Sea' in februari, en de succesvolle halve marathon van Renesse in juni. Na afloop van Run into the Sea (aanvang 10.00 uur) bestaat de moeglijkheid deel te nemen aan de inmiddels traditionele paasduik (aanvang 13.00 uur). door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - Een peesontste king in zijn voet zorgde er vorig jaar voor dat Mike de Voogd bij Bruse Boys een verloren jaar ken de. Na zijn terugkeer naar ZSC'62 wil de tiener dit seizoen maar één ding: „Gewoon zoveel mogelijk voetballen." Na wat omzwervingen is De Voogd teruggekeerd op het oude nest. „Ik voetbal weer met mijn vrienden en kan weer lopend naar het voetbalveld. En ik kan na de trainingen en wedstrijd ook even blijven hangen. Dat is ook al even geleden." De Scharendijkse klei voelt vertrouwd. Vorig seizoen hoopte De Voogd onder trainer Paspoort De landtong bij Renesse waaroverheen de eerste Run into the Sea volgend jaar Pasen wordt gelopen. foto Rens Jacobs Naam: Mike de Voogd. Leeftijd: 19 jaar. Woonplaats: Scharendijke. 9 Clubs: ZSC'62, JVOZ, Kloetinge, Bruse Boys en ZSC'62. Favoriete positie: „Linkshalf, zon der dat er iemand voor me staat." Hoogtepunt carrière: „Met Kloe tinge A1 in de halve finale van de beker tegen RBC Roosendaal A1 in het stadion van RBC." Dieptepunt carrière: „Mijn blessu re. Daardoor heb ik vorig seizoen eigenlijk een jaar niet gevoetbald heb." Mike de Voogd scoorde dit seizoen tweemaal namens ZSC'62, tegen Halsteren en tegen Alliance. urr?7/ '-A BASKETBAL Rolstoelbasketbal. Competitie: RBVM 2 (Middelburg)-BS Leiden 24-20, Only Friends-RBVM 2 24-15. Topsco rers RBVM: Samantha Eising 12 punten, Amy Kaijen 11 punten, Jacco Elenbaas 10 punten. BILJARTEN Driebanden. Tweede divisie. Polka Print-Lynn Somers 3-5: Jean Paul de Kraker-A. Baeyens 27-40 (42 beurten); Koen Saver-Puck van Aart 40-34 (43); Meerten Dallinga-Kees Martens 29-35 (55); Louis Dallinga-G. Pauwels 35-35 (71). Poolbiljarten. Regionale eerste klasse Roadies-Roadhouse Blues 2-4: 8-ball. Jasper Vantricht-Patrick 't Gil de 3-6; Mark van Wijngaarden-Joris Lodder 2-6. 9-ball. Stefan Hofman-Jan Roskam 7-2; Robbin Jobse-Jeroen Damman 2-7. 10-ball. Ri- nus Witte-Dennis van Belzen 6-0. Straight. Chris van Renswoude-Jeroen Damman 42-75. p. WIELRENNEN Menen. Eurométropole Tour. Eerste etappe, La Louvière - Menen: 1Roe- landts (Bel) 166 km in 3.44.22, 2. Van Keirsbul- ck (Bel), 3. Wynants (Bel), 4. Flecha (Spa), 5. Kroon (Ned), 6. Vaugrenard (Fra), 14. Wesley Kreder 0.39, 19. Curvers, 23. Van Hummel, 25. Veelers. Algemeen klassement: 1. Roelandts 3.44.22, 2. Van Keirsbulck 0.09, 3. Wynants 0.10, 4. Fle cha 0.13, 5. Kroon 0.15, 6. Vaugrenard, 18. Wesley Kreder 0.54, 23. Curvers, 26. Van Hum mel, 28. Veelers. SLUISKIL Polka Print krijgt deksel op de neus De thuiswedstrijd in de tweede di visie driebanden ging voor Polka Print met 3-5 verloren tegen Lynn Somers uit Zundert. Voor de pauze zag het er al een beetje somber uit toen Louis Dallinga in een matige wedstrijd gelijkspeelde en broer Meerten verloor. De man in vorm, Jean Paul de Kraker, kon het ook niet bolwerken. Koen Saver zorgde voor de enige winstpartij. ZIERIKZEE De zaalvoetballers van Knock on Wood hebben hun eerste punt ge pakt in de eerste klasse van de Zie- ZaVo-competitie. Tegen Van 'Oeveren/WIK was 2-2 het hoogst haalbare. IJtama had een makkelij ke avond tegen ASZ (7-2), terwijl ti telverdediger Stellaboys/'t Cen trum 1 veel moeite had tegen het goed spelende team Verf&Wand Ronald van Oeveren door te bre ken bij Bruse Boys, maar zover kwam het nooit. Hoe hij terug kijkt? „Met een klotegevoel. Ik had die blessure meegenomen van Kloetinge. In de voorbereiding ging het nog wel, maar het ging al heel snel fout. In februari heb ik het nog een keer geprobeerd, maar ik kreeg snel weer pijn. Toen ben ik direct gestopt." De Voogd werkte rustig aan zijn herstel en koos voor de vierdeklas ser in Scharendijke. Hij speelde in de jeugd al samen met Robin en Mark Provoost, Michiel van den Hoek, Nicky van der Velden, Jas per van Sinderen en Raymon Bod bijl. Maar er lopen nog meer be kenden rond. Broer Yoeri speelt ook in de hoofdmacht en vader Gerard is vlagger bij ZSC'62. In hui ze De Voogd voert voetbal de bo ventoon. „Het gaat bijna elke dag over voet bal bij ons. We zitten met zijn drie ën bij de eerste selectie. Soms zeg gen we ook wel eens: nu is het weer wel genoeg." Dat 'Oom Hen ry' ook nog eens leider is naast trai ner Bram Kot maakt het feestje bijna compleet. ZSC'62 heeft volgens Mike de Voogd wel wat in zijn mars. „Het is een jeugdig team met Jos (Era des) en Martin (Van der Schee) als leiders. Die twee zijn heel belang rijk voor ZSC. Het geloof is er dat we met dit team een eind moeten kunnen komen. Ik vind dat we met deze groep minimaal moeten promoveren, dus twee eindigen." In dat kader is de start van ZSC'62 als wisselvallig te typeren. „Tegen Stavenisse (5-0-winst) zijn we goed begonnen, Smerdiek (0-0) had ook een goed team, maar te gen Halsteren (4-2-verlies) leden we een onnodige nederlaag. Wij waren aan het drukken en in de slotfase ging het nog fout: Alliance (7-3-zege) was een rare wedstrijd." MIDDELBURG Groene Ster 2 wacht nog altijd op zege De zaalvoetballers van Groene Ster 2 wachten na drie wedstrijden nog altijd op hun eerste zege in de hoofdklasse. Na twee gelijke spelen rij verloren de Middelburgers op de derde speeldag in eigen huis met 2-5 van SCR/'t Rijens Vat. Kha- lid Saiboua (1-2) en Mohammed Al- hajaji (2-3) maakten beiden een aan- sluitingstrefFer, maar meer zat er niet in. door Klaas Verspoor Zierikzee (2-1). In de tweede klasse gaat De Strandloper/Ginsterveld door met winnen: 9-3 van Stellaboys/'t Centrum 2. Airpack won met 8-1 van Via Adviseur en het gedegradeerde Motorenboys verloor opnieuw, met 1-3 van FC Kerkwerve. In de derde klasse won nen Vivars.nl (van FC Fraanje) en FC Bru (van Spuiterij Elfrink). MIDDELBURG - Meivin van Ast werd dit seizoen als doelman van Brouwershaven in vier duels al achttien keer gepasseerd. In de PZC-toto van deze week hoopt hij succesvoller te zijn en boven de vier goede voorspellingen uit te ko men. Van Ast haalde vorig seizoen met Brouwershaven in de vierde klasse B zes punten. Als zijn ploeg zater dag van Alliance weet te winnen, is dat aantal al geëvenaard. Bijna vanzelfsprekend vult hij een 1 in bij de thuiswedstrijd van zijn ploeg. „Natuurlijk laat ik ons win nen. Alliance verliest ook steeds met grote cijfers en wij hebben tenminste al drie punten." Het andere Alliance, de zondag- tak, gaat volgens hem een dag la ter onderuit tegen Aardenburg. „Ik heb maar een beetje in de PZC gekeken naar de standen", moti veert Van Ast de zege. „Ik heb daarom ook een paar drietjes inge vuld", vervolgt hij. Volgens hem eindigen de duels Dauwendaele- SSV'65 en UDI'19-Goes onbeslist. Opvallend is het tweetje bij het duel Kloetinge-Nieuw Lekkerland. Van Ast: „Bij Kloetinge loopt het nog niet echt. Ik denk gewoon dat Nieuw Lekkerland een keertje gaat winnen." Smitshoek-Hoek X Kloetinge-Nieuw Lekkerland X Terneuzense Boys-Sliedrecht X VVCZ-GPC Vlissingen X Dauwendaele-SSV'65 X Brouwershaven-Alliance X UDI'19-Goes X Vlissingen-Jeka X Alliance-Aardenburg X HW'24-Virtus X - Vosmeer-NSV X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 110