BDMdnT gewoon 25 Oud appelras Roem van Dekker blijkt bewaard Ook Amerika kijkt naar clip met Marley van de reepe vandE Noord-Beveland koopt toch kunst vrijdag 28 september 2012 SINT PHIUPSLAND Fietsers met de taxi tijdens wegwerken Fietsers die tussen donderdag 4 en 11 oktober de parallelweg langs de Zeelandweg West en Philipsdam tussen de Slaakdam en de Kram mersluizen (N257) willen nemen, worden vervoerd met een taxi. Door werkzaamheden is de paral lelweg afgesloten, een omleiding is alleen mogelijk over Brabant. Trac toren worden over de hoofdrijbaan geleid. Op de hoofdrijbaan geldt een snelheidsbeperking van 70 km. MELISKERKE Kimono-demonstratie in World of Silk In World of Silk in Meliskerke is vandaag van 13.30 tot 16.30 uur een Kimono-demonstratie. Enkele be zoekers krijgen de kans om in een kimono gekleed gefotografeerd te worden. De entree is zes euro. De demonstratie, onderdeel van de ex positie 'From Japan with Love 2', staat in het teken van de actie voor het Japanse Rode Kruis ten bate van de slachtoffers van de tsuna mi- en kernenergie-ramp van 2011. door Eügène Verstraeten ZAAMSLAG - Iedereen dacht dat het oude appelras Roem van Dek ker was verdwenen, maar nu zijn er rondom Zaamslag toch nog twee fruitbomen met appels van dit ras gevonden. Dat is te danken aan het project Oude Fruitrassen van Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ), waarbij vrijwilli gers op zoek gaan naar oude Zeeuwse fruitrassen. Ze gaan er ven langs waar nog oude hoog- stamfruitbomen staan. Ook zijn er speciale determinatiedagen waar eigenaren van oude fruitbomen hun vruchten kunnen laten deter mineren. Dat kan bijvoorbeeld za terdag tijdens de Hoogstamfruit- dag op minicamping De Stropielek- ker aan de Axelsestraat 120 in Zaamslag. SLZ heeft inmiddels er varing om een groot deel van de vruchten te kunnen thuisbrengen. Lukt dat niet dan worden de vruchten opgestuurd naar Neder landse en Vlaamse deskundigen. De Roem van Dekker is een ras uit de jaren '50 en is destijds ge kweekt door Antheunis Dekker uit Zaamslag. Hij leverde het fruit ook onder die naam aan de vei ling. De Roem van Dekker kwam voor op de fruitrassenlijst in 1954 en is daar in 1957 van afgevoerd. Vermoedelijk is er destijds ook ent materiaal van de Roem van Dek ker verspreid in Philippine. De ras- senlijst uit 1954 beschreef de appel als 'groot, onregelmatig van vorm, groen, later geel met gestreepte blos. Het vlees is tamelijk droog en zachtzuur van smaak'. VLISSINGEN Nep-glazenwasser aangehouden WISSENKERKE Avond uit voor mantelzorgers Noord-Beveland onthaalt de man telzorgers en vrijwilligers in de ge meente op een avond uit, woens dag 14 november in Zaal Onder de Toren in Wissenkerke. Mantelzor gers en vrijwilligers kunnen zich (laten) opgeven voor de avond tot en met 4 november via de gemeen telijke website of telefonisch via het Steunpunt Vrijwilligerswerk en Mantelzorg ten kantore van het gemeentehuis: 0113-377377. zo'n vijftig jaar en is daarmee de oudste nog bestaande rockband van Nederland en één van de langstbestaande bands ter wereld. Golden Earring heeft niet alleen veel succes in Nederland, maar ook vooral in de Verenigde Staten. De clip waarin Marley Holslag uit Koudekerke meespeelt, zal dan ook in Amerika veel bekeken wor den. WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland zet haar rol als mecenas toch voort: ook dit jaar koopt de gemeente een kunstwerk aan uit de werken die sinds februa ri in het gemeentehuis in Wissen kerke te zien zijn. Vorig jaar dacht de gemeente de aanschaf in het vervolg te schrappen omwille van de aankomende bezuinigingen. Toch maar niet, zo blijkt nu. Noord-Beveland besteedt door gaans ongeveer 1200 euro aan een kunstwerk. Dit jaar wordt voor het eerst het publiek betrokken bij de keuze op de nieuwjaarsreceptie. Die heeft het thema kunst, mu ziek en cultuur. In de evenemen- tenschuur van hof Land- en Zee zicht in Kamperland zijn diverse manifestaties. Een 44-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland is woensdagavond in Vlissingen aangehouden wegens oplichting. De man deed zich op Walcheren en Noord-Beveland voor als glazenwasser, rekende vooraf af maar verdween vervol gens zonder de afgesproken dienst te verrichten. De politie verzoekt gedupeerden die nog geen aangifte hebben ge daan te bellen met 0900-8844. De 'officiële' oprichtingsdatum van Golden Earring is 2 september 1961, maar toen ging het 'alleen nog' om George Kooymans en Ri- nus Gerritsen die onder de naam The Tornados samen gitaar speel den. Een jaar later kwamen Fred van der Hilst en Hans van Herwer den erbij en werd Golden Earrings (dan nog met een s erachter) ge vormd. Verschillende bezettingswijzigin- gen volgden. Sinds 1970 is de bezet ting van de Golden Earring onge wijzigd: Barry Hay (1948), zang, gi taar, dwarsfluit; Cesar Zuiderwijk (1948), drums, effecten; George Kooymans (1948), gitaar, zang; Ri- nus Gerritsen (1946), basgitaar, contrabas, mondharmonica, toet sen, effecten. De Golden Earring bestaat dus Papegaaistraat 8, Goes S C R O E N M O D E www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107