'Hallo, leuk dat je mij speelt', zei Kooymans 241 zeeland Vliegveld wil nu harde baan EÜ3 ProefLokaal Zeeland in Zware Plaatwerkerij weekenddiensten vrijdag 28 september 2012 door Maurits Sep Op zaterdag 29 september is het weer NVM Open Huizen Dag! Kijk op nvm.nl voor meer informatie en op funda.nl voor de deelnemende huizen. U bent van harte welkom! 'Het zijn heel nuchtere mensen. Ze deden helemaal niet uit de hoogte.' Marley Holslag over de Golden Earring ARNEMUIDEN - Zeeland Airport doet op zeer korte termijn een aan vraag voor het verharden van de start- en landingsbaan. De directie van vliegveld Midden-Zeeland in Arnemuiden wil bovendien een verdubbeling van het maximum aantal helikopterbewegingen van 400 naar 800 per jaar. Volgens directeur Rob Gomers bach van Zeeland Airport gaan de aanvragen rond de jaarwisseling naar de provincie. Dat hangt af van het besluit dat Provinciale Sta ten vandaag, vrijdag, nemen of een milieu-effectrapportage (mer) nodig is voor de toekomstplannen van Zeeland Airport. Volgens Ge deputeerde Staten is zo'n mer niet nodig, omdat een verharding van de baan, uitbreiding van het aantal helikoptervluchten en aanpassing van de vliegroutes voor het milieu amper gevolgen zullen hebben. Als Provinciale Staten dat ook vin den, is de weg vrij voor de vergun ningaanvragen, beaamt Gomers bach. Volgens Gomersbach moet de start- en landingsbaan op Mid den-Zeeland een 'volwaardige as- faltbaan van een lichte construc tie' worden. „We willen met slecht weer kunnen blijven vlie gen vanaf Arnemuiden", bena drukt de vliegvelddirecteur. „Het gaat niet om meer vluchten, maar om zakelijke vluchten te kunnen faciliteren wanneer die nodig zijn, niet enkel als de gesteldheid van de baan dat toestaat." Midden-Zeeland heeft nu een gras- baan. Die is bij slecht weer te nat voor gebruik. Geld voor een ver harde baan heeft het vliegveld nog niet. De vraag om verdubbeling van het aantal helikoptervluchten komt voort uit de groei van het aantal vluchten dat bijvoorbeeld politie- en traumahelikopters naar Zee land maken. De huidige grens van 400 vliegbewegingen voor helikop ters blijkt al jaren net te krap. Gomersbach wil voor een groot aantal jaren uit de problemen zijn. Midden-Zeeland mag maximaal 45.000 starts en landingen per jaar verzorgen. In de praktijk zijn dat er 25.000. Marley Holslag (14) uit Koude- kerke speelt gitarist en zanger George Kooymans in de video clip van de nieuwste single van de Golden Earring. „Een hele er varing! Het is super dat ik werd uitgekozen. Ik had het helemaal niet verwacht." door Carla van de Merbel Binnenkort wordt de vi deoclip van de single 'Still Got The Keys To My First Cadillac' van Golden Earring gelan ceerd. Dan kan iedereen Marley Holslag zien in zijn rol van jonge George Kooymans. Marley zelf ook trouwens. De opnamen voor de clip zijn in augustus gemaakt in Amsterdam. Marley kwam er eigenlijk toevallig bij. „Het is heel raar en snel ge gaan. Ik ontdekte op de site van Golden Earring dat ze jongens uit nodigden voor de casting voor de clip." Met zijn vriend ging Marley er naartoe. Hij werd gekozen voor de rol van George Kooymans, zijn vriend niet. Waarom hij werd ge kozen, weet Marley eigenlijk niet eens. Hij speelt wel gitaar én hij is al lang groot fan van Kooymans, misschien werkte dat in zijn voor deel. De clip van 'Still Got The Keys To My First Cadillac' gaat terug in de tijd, naar de jonge jaren van de Golden Earring. Marley en de drie andere uitverkorenen spelen de vier Earring-mannen die in een Cadillac naar een optreden gaan. Compleet met 150 gillende rock-chicks achter de auto en in de zaal. Marley 'playbackt' in de clip op zijn eigen gitaar. De echte Earring-mannen komen ook in de clip voorbij. Zo dweilt bassist Rinus Gerritsen de vloer na afloop van het concert en speelt zanger Barry Hay de chauf feur van de Cadillac. Meedoen in de clip was een hele ervaring voor Marley. Maar ook de ontmoeting met de mannen van Golden Earring was bijzonder. „Het zijn heel nuchtere mensen. Ze deden helemaal niet uit de hoogte. We stonden buiten met el kaar te praten en grappen te ma ken. Cesar Zuiderwijk en Rinus Gerritsen waren er een hele dag; George Kooymans heb ik maar even gezien. 'Hallo, leuk dat je mij speelt', zei hij. Cesar Zuiderwijk, de drummer, is de leukste. Die is heel aardig en rustig, maar ook een grappenmaker. Daar kun je wel mee lachen." Marley zit nu nog in mavo 4 van CSW Toorop in Middelburg. Later wil hij misschien naar de Rock Academy. „Dat is wel een hbo-op- leiding, dus ga ik waarschijnlijk eerst naar het ROC. Bijvoorbeeld iets met economie doen." Of zijn ervaring met Golden Ear ring hem zal helpen ver te komen in de muziek, weet Marley niet. Hij heeft in ieder geval een goed verhaal. Marley en George Marley (I) en zijn drie Earring-collega's. foto's collectie Marley Holslag De single 'Still Got The Keys To My First Cadillac' (in de clip van dit num mer treedt Marley Holslag op), komt van het nieuwste album van Golden Earring: 'Tits 'n Ass'. Dit al bum kwam op 11 mei van dit jaar uit. Het is het 25ste studioalbum van Golden Earring en het 35ste al bum in de geschiedenis van de van oorsprong Haagse rockband. VLISSINGEN - In de Zware Plaatwer kerij in Vlissingen wordt zaterdag het smaakevenement ProefLokaal Zeeland gehouden. De hele dag kan het publiek ken nismaken met ambachtelijk berei de streekproducten en hapjes en dranken uit binnen- en buiten land. Er zijn ruim honderd ver schillende proeverijen. Verder wor den kookshows gegeven, onder an deren door tv-kok René Pluijm en zijn er demonstraties, workshops en wedstrijden. Voor de kinderen is er een aparte kids-kook-klie- der-hoek. Ook wordt de finale van SuperChef gehouden en is er de Zeeuwse Appeltaartbakwedstrijd. Nieuw tijdens deze tweede editie van ProefLokaal Zeeland is de kookboeken-ruil-o-theek. Bezoe kers kunnen hier een zelf meege bracht kookboek gratis ruilen voor een andere exemplaar. ProefLokaal Zeeland duurt van 10.00 tot 20.00 uur. Toegang is 5 euro; kinderen tot en met twaalf jaar gratis. Bezoekers kunnen ver volgens munten kopen voor de proeverijen. ProefLokaal Zeeland is onderdeel van de nationale Week van de Smaak, die van 29 september tot en met 7 oktober wordt gehouden. zie ook: www.proeflokaalzeeland.nl Zaterdag 29 en zondag 30 september 2012 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikze^ tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111-412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. Marley Holslag, gitarist en 'George Kooymans' in de videoclip van de nieuwe single van Golden Earring. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 106