wonen 17. Bbq promoveert tot buitenkeuken NAMEN Aalt (63) en Coby Fidder (59) BE ROEPEN hij: gepensioneerd, zij: verzorgende woonzorgcentrum WOONPLAATS Enschede TWEEDE HUISJE sinds 2008 FUNCTIE buiten keuken en overdekte hobbyplek Aalt en Coby Fidder hebben een buitenkeu ken in hun tuin gebouwd. foto's AF vrijdag 28 september 2012 Meubels uitzoeken en je huis inrichten doe je tegenwoordig met de tablet op schoot dankzij driedimensionale roomplanners. foto PR kranten gaat overnemen. „We heb ben ervoor gekozen de 3D-room- planner een stapje verder te bren gen", zegt Vervoort. „Onze kasten- lijn Vision kun je helemaal naar ei gen smaak samenstellen. Dat doe je in eerste instantie in zo'n room- planner, waarmee je kunt tekenen wat je wilt. Als je tevreden bent, kun je die tekening opslaan en in een speciale app laden." Deze app, die Pastoe half oktober aan bezoekers presenteert op de Interieur Biënnale van Kortrijk (op welke platforms is nog niet be kend), maakt het mogelijk de zelf getekende kast via je tablet in 3D in je eigen woonkamer te bekij ken. In jargon heet dit augmented reality. „Het enige wat je nodig hebt, is een zogenoemde marker. Dat is niets anders dan een geprint pa piertje met daarop een code die door je telefoon of tablet wordt herkend én wordt vervangen door de least. Die kun je gewoon prin ten, of je krijgt deze van ons", zegt Vervoort. De app activeert vervol gens de camera van de telefoon. „Op je scherm zie je dan je kamer met op de plek van de marker de least die jezelf hebt getekend." Volgens de directeur van Pastoe passen dergelijke toepassingen goed bij de trend waarbij merken en fabrikanten steeds meer recht streeks met hun klanten gaan com municeren. „Wij doen dat bijvoor beeld ook al een tijdje via Face- book en andere sociale media. Maar het wil niet zeggen dat wij af scheid nemen van onze dealers. Onze kasten zijn een specifiek pro duct waarbij het dealerkanaal no dig blijft om de kwaliteit te kun nen garanderen. Rechtstreeks be stellen uit de app is dus niet moge lijk. Misschien dat we.dat in de toe komst wel gaan doen, maar dan nog gaan we via onze dealers uitle veren", zegt Vervoort. Pastoe is uiteraard niet de enige met dergelijke toepassingen. Gas haardenleverancier Drti heeft in middels al een app (voor Apple en Android) waarmee je door het op de juiste plek opplakken van de marker de gashaarden via je smart- phone of tablet in je eigen woon \j\ Niet elk tweede huisje staat in mondain Monte Carlo of in ongerept Varmiand. fTy De meeste staan in eigen tuin. door jan van Mullem kamer kunt bekijken. Op YouTube heeft Dru een filmpje gezet dat goed laat zien hoe een dergelijke app werkt: www.youtube.com/ watch?v=oPMKg4RZhis Ook Philips maakt inmiddels ge bruik van een vergelijkbare app (voor Apple en Android). Daar mee kun je een beeld krijgen van hoe bijvoorbeeld een nieuwe tele visie in het eigen interieur zal staan. In het buitenland heeft meu- belmerk Kartell al ervaring opge daan met 3D met een collectie stoelen. Het Nederlandse Montis hoopt eind dit jaar een app gereed te hebben (platforms nog onbe kend), waarmee je twaalf verschil lende eetkamerstoelen aan je tafel kunt zetten en het resultaat van al le kanten kunt bekijken. www.pastoe.nl www.dru.nl www.kartell.com www.leolux.nl >^j| Reageren? wonen@wegener.nl Tien jaar geleden was de buitenkeuken in ons land nog een onbekend fenomeen, nu staat hij hoog op het ver langlijstje van veel mensen. Als eigenaren van een bui tenkeuken begrijpen jullie vast waarom. Aalt Fidder: „Ik denk dat iedereen wel vindt dat het heerlijk is bij mooi weer buiten te kunnen koken én eten. Je hebt er alleen een geschikte plek in de tuin voor nodig. En geld. Ik ben timmerman geweest, heb veel zelf gedaan. Dat scheelt. Materiaal van de bouw markt hoeft je de kop ook niet te kosten." Jullie buitenkeuken is inmiddels 'af. „Wat we missen, is water, maar het is een flinke klus om een leiding aan-te leggen. Misschien komend jaar. De gootsteen moet in ieder geval zo'n mooie van kera miek worden, of gemetseld met losse tegeltjes. Hij moet passen bij de uitstraling van het geheel. Wij zijn niet van het moderne, houden van nostalgie. Vooral van oude, groen geëmailleerde keukenspullen: voor- raadpotten, netschalen - waarvan ik de hanglampjes heb gemaakt - petroleumstelletjes en pannen. Er staat bovendien een antieke houtkachel, in dezelfde kleur groen, die op koude dagen voor warmte zorgt. En in de midwinterhoorn aan het plafond nestelen vaak r koolmeesjes. Heel leuk om te zien en te horen. Zelfs de rook van barbecue lijkt ze niet te deren." F>o Reageren en aanmelden? redactie.wonen@wegener.nl Jullie hoeven geen su per-de-luxe buitenkeu ken met wokbranders, pizzaoven en quooker. „Nee hoor. Onze bui- tenkeuken is feitelijk een afdak dat aan het huis is gebouwd. De keukenapparatuur be staat uit een twee elek- -- trische koolcplaatjes en een barbecue. Op kool tjes, vinden wij lékker der dan op gas. Eigen lijk is de buitenkeuken uit die bezigheid ont staan, we barbecuen graag. Eerder stond de barbecue buiten op een lelijk, slecht onder houden gedeelte van de tuin. Was niet gezel lig en lastig als het be gon te regenen. Toen na een brand in de tuin de barbecue in vlammen was opge gaan, hebben we een nieuwe gekocht en heb ik de overkapping ge bouwd. Zaten we mooi droog. Dat is vier jaar geleden. Als het weer het ook maar enigszins toelaat, eten we er. Vlees op de barbecue, wokschotel op de elek trische plaatjes, gebak ken aardappeltjes erbij, helemaal goed."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101