Marrea 9 Taiwanezen varen rond omstreden eilanden Zweedse bibliotheek zet Kuifje na kritiek snel weer in de schappen TiNTiri i CoMGo www.marrea.nl woensdag 26 september 2012 Taiwanees schip bespoten elkaar gisteren bij de eilanden met water, foto AP PEKING - China heeft Japan giste ren weer duidelijk gemaakt hoe het over de betwiste eilandjes denkt. „China zal nooit toestaan dat eenzijdige acties van Japan de Chinese soevereiniteit schenden. Japan moet zijn illusies laten va ren, diep nadenken en stappen zet ten om zijn fouten te herstellen", vindt onderminister van Buiten landse Zaken Zhang Zhijun. Hij zei dat gisteren tijdens een ont moeting met zijn Japanse ambtge noot Chikao Kawai. China en Japan claimen beide een groep eilandjes in de Oost-Chine- se Zee. Japan noemt ze Senkaku, China Diaoyu. Japan kocht enkele eilandjes onlangs van een particu liere eigenaar, tot woede van Pe- king. Een tiental Taiwanese schepen is gisteren de wateren rond de onbe woonde eilandjes binnengevaren. Japan dreef de schepen met be hulp van waterkanonnen weer weg. Zowel China als Japan claimt de eilanden, maar ook Taiwan meent er recht op te hebben. De schepen maken deel uit van een vissersvloot die maandag vertrok om de claim van Taiwan op de ei landen kracht bij te zetten. De Tai wanezen benadrukken dat ze al eeuwenlang vissen in de wateren rond de eilandjes. De aankoop van de eilanden door de Japanse overheid leidden tot volkswoede in China. Japanse am bassades, consulaten en bedrijven werden aangevallen en moesten worden gesloten. zie onze website:buitenland Luister naar een journalist die het conflict op de voet volgt STOCKHOLM - De belangrijkste kin derboekenbibliotheek van Zwe den, in het Cultuurhuis van Stock holm, haalde gisteren de Kuif je-stripboeken uit de schappen. Maar de beslissing werd na een storm van kritiek al na een paar uur teruggedraaid. Onwenselijk kolonialisme, niet meer van deze tijd, stelde het per soneel over Kuifje. Dat waren de redenen voor verwijdering van de strips met TinTin, zoals de geteken de held in Zweden wordt ge noemd. Maar na veel protesten meldde Cultuurhuischef Eric Sjöström in de middaguren: „Kuifje werd iets te snel verbannen. De boeken zijn terug in de kasten." Een woordvoerder van de biblio theek zei eerder op de dag nog dat vooral Kuifje in Afrika, in Zweden TinTin i Congo geheten, tegen de borst stuit. „Alle boeken, ook voor volwassenen, moeten nog maar eens goed worden bekeken. Er le ven tegenwoordig veel mensen uit andere landen in Zweden." Via onder meer Twitter spraken Kuifje-fans schande van de cen- gen?" verwonderde Kurdo Baksi zich via Twitter. De speciale stripboekenbiblio theek, ook in het Cultuurhuis van Stockholm, stak de stripheld giste ren ook een hart onder de riem. „Wij gooien TinTin nooit weg!", verklaarde men gisteren. In Nederland bepaalt elke biblio theek zelf welke boeken ze selec teert uit het enorme aanbod dat op de markt is, zegt de Vereniging van Openbare Bibliotheken (VOB). Een bibliotheek kiest boeken waar vraag naar is vanuit de gemeen schap waar de bieb staat. Klachten, bijvoorbeeld over te veel kolonialis me in een (strip)boek, zijn nooit een reden om een boek uit de schappen te halen. „Anders ligt er straks geen één boek meer", aldus een woordvoerster van de vereni ging. Of ook Nederlandse lezers vaak klagen over Kuifje, kan de VOB niet zeggen. Dat overzicht heeft: de vereniging niet, dat hebben alleen individuele vestigingen. Bij de VOB zijn 166 bibliotheken aange sloten. NEW YORK Obama zegt Iran de wacht aan bij VN Barack Obama heeft Iran de wacht aangezegd. Het is tijd om degenen te isoleren die van haat tegen de VS, Israël of het Westen hun centra le politieke beginsel maken, aldus de Amerikaanse president gisteren voor de Algemene Vergadering van de VN in New York. Obama riep al le VN-lidstaten op zich uit te spre ken tegen extremisme. PARIJS Total schuldig aan olieramp Erika 1999 Oliebedrijf Total is verantwoorde lijk voor een van de grootste mi lieurampen. Dat heeft de hoogste rechtbank van Frankrijk bepaald. Volgens het Hof van Cassatie was het concern nalatig, toen het in 1999 een roestige tanker huurde. De Erika zonk tijdens een storm bij Bretagne. Meer dan 20.000 ton olie kwam in zee terecht L'AQUILA. Vier jaar cel geëist tegen seismologen Justitie in Italië heeft gisteren cel straffen van vier jaar geëist tegen zeven wetenschappers in verband met de aardbeving van L'Aquila, die in 2009 meer dan 300 mensen het leven kostte. De leden van de Commissie Grote Risico's hadden zes dagen voor de schokken tijdens een spoedvergadering gezegd dat er geen reden tot onrust was. SYDNEY Apple-stichter wil Australiër worden De Amerikaan Steve Wozniak is zo onder de indruk van het breed band internet in Australië, dat hij hij staatsburger van dat land wil worden. Wozniak stichtte in 1977 met Steve Jobs computerbedrijf Ap ple. Wozniak bewondert het rege ringsproject van dertig miljard eu ro om voor 2021 heel het land aan te sluiten op breedband internet CHICAGO App toont foto's van brein Albert Einstein Bezitters van een iPad kunnen sinds gisteren op zoek naar het ge heim van Albert Einsteins geniali teit. Een Amerikaans geneeskunde- museum heeft een app uitgebracht met nauwkeurige afbeeldingen van Einsteins hersenen. Het nieuwe Museum hoopt dat onderzoekers uit de 350 dia's kunnen opmaken wat de man zo slim maakte. BARRANQUILLA Kustwacht redt Nederlanders Twee Nederlanders zijn op volle zee door de Colombiaanse kust wacht van hun stuurloze motor boot gered. Volgens de krant El He- raldo voer het tweetal naar Aruba toen hun boot, de Utopia, bij het Zuid-Amerikaanse land motorpech kreeg. De Nederlanders vervolgden hun reis nadat de motor was gere pareerd. 13 DAGEN BRUGGE VANAF 99,- p.p.! Brugge is een echte ontdekkihg! Lieflijke klinkerstraatjes, prachtige kathedralen, historische gebouwen en romantische reien (grachten). Verras uw geliefde met de beroemde Bmgse bonbons of een Vlaams frietje, een rit per koets door de stad en natuurlijk twee heerlijke romantische avonden! U verblijft in het luxe 4-sterren Apollo Arthotel, net buiten het drukke centmm. Geniet van het leven en wordt ook verliefd op Brugge! Arrangement: 2 x overnachting in een ClassïcTwin Kamer inclusief ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner Gratis parking Gebruik van WIFI in het hotel Gebruik van sauna fitness Stadsplattegrond Brugge Kortingskaart Brugse musea bezienswaardigheden Slechts €99 p.p. Geldig t/m 31 maart 2013, m.u.v. feestdagen Prijs p.p. o.b.v. 2-persoonskamer.Toeslag vrijdag en zaterdagnacht 10,- p.k.p.n.Toeslag alleengebruik: €32,- p.n. Toeristenbelasting 2,50 p.k.p.n. Reserveringskosten: 750 per boeking (vanaf januari 9,75). Apollo Arthotel Brugge (4*) is rustig gelegen in een park op maar 5 autominu ten van het centrum. Voor maar 9,50 kan het hotel een taxi regelen die u naar hartje centrum brengt! Na een dagje in het bruisende Brugge is het heerlijk om eerst even tot rust komen in de sauna om daarna ontspannen van het diner te genieten. Na afloop nog even een drankje in bar of op het terras en u zult zalig slapen in uw luxe kamer! Boeken via www.marrea.nl/WEG096 De cover van Kuifje in Afrika, in Zwe den is de titel van deze strip TinTin i Congo. suur in een land als Zweden waar vrijheid van meningsuiting, ook in boeken, als groot goed wordt be schouwd. „Je kunt toch ook ge woon een informatieblad over de koloniale tijd aan Kuifje toevoe TINTINS OPL6VEISEH boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9