Italië geschokt door politieke beerput 'I! 81 buitenland kanarische Eilanden Madeira**** Commotie om brand in Krefeld Prijsverlaging! '52%. Altijd korting op stipreizen.nl (W Normaal €849, 9/1 dus uu% korting! Nog geen 48 per dag. Russen willen wintertijd in de winter woensdag 26 september 2012 Onbeschaamde zelfverrijking bestuurders in regio's Van Italiaanse parlementa riërs was al bekend dat ze zich excessief laten belonen. Nu blijkt dat hun collega-be stuurders in de regio mis schien wel erger zijn. door onze correspondent Eelco van der Linden k steel niet, ik verdeel." Franco Fiorito, de voorma lige fractievoorzitter van Berlusconi's PDL in de re gio Lazio (Rome), heeft de afgelo pen dagen vele tenenkrommende uitspraken gedaan. Niets is echter zo verhelderend als het door de rondbuikige Fiorito aangehaalde principe dat de regio nale politicus geen dief kan zijn omdat 'het systeem' nu eenmaal zo in elkaar zit. De Italianen maakten vijfjaar te rug een bestseller van het boek De Kaste en wisten dus van de exorbi tante kosten van de politiek. Gisteren werd duidelijk - en dat maakt indruk tijdens een hard bij tende economische crisis - dat de excessen op lokaal niveau nog veel groter zijn. De haat richt zich op de twintig re gio's, te vergelijken met Nederland se provincies, die alleen lijken te bestaan om een politieke klasse te laten eten en feesten. De afgelopen dagen heeft de natie zich vergaapt aan de foto's in de media van PDL-politici in klassiek Franco Fiorito Romeins gewaad met in de ene hand een trosje druiven en in de andere willig vrouwenvlees. 'Ludie ke feesten', luidt de verdediging, maar dan wel op kosten van de re gio. Franco Fiorito, 41 jaar en 170 kilo zwaar, is het vleesgeworden sym bool van de regionale spilzucht. Als electorale reclame deelde hij zelfontworpen bankbiljetten met zijn beeltenis uit, dus men was ge waarschuwd. Dat vindt ook Fiori to. Ook na vele uren van ondervra ging door justitie, tijdens welke hij heeft toegegeven auto's te hebben gekocht en vakantie te hebben ge vierd met overheidsgeld, blijft hij zich met een brede lach onschul dig noemen. Het probleem zit in het woord 'sys teem'. De Italiaanse regionale par lementariërs krijgen nette salaris sen van gemiddeld 8500 euro per maand, maar weten het eindbe drag te verveelvoudigen dankzij al lerlei vrij te besteden toeslagen. De 71 parlementariërs van de regio Lazio krijgen per persoon per jaar een bedrag van 211.064 euro. Elke regionale politicus kost de over heid 740.000 euro per jaar - een miljard per jaar voor het gezel schap samen. De deksel is hard van de beerput gevlogen in Lazio, een van de be langrijkste regio's,-maar hetzelfde dreigt te gebeuren in het rijke Lom- bardije (Milaan), waar ook nog eens talloze corruptieschandalen woekeren, en in Campanië (Na pels) en Calabrië, in de neus van de Italiaanse laars. Op het eiland Sicilië barstte de bom al eerder en staan er nu ver kiezingen voor de deur. In al deze regio's regeert of regeer de Berlusconi's PDL. De partij dreigt door alle schandalen te scheuren. Berlusconi grijpt zich vast aan de gouverneur (premier) van Lazio, die maandag tot aftre den werd gedwongen. Ren-ata Pol- verini zegt verbijsterd te zijn over alle roofpartijen en heeft de schul digen vergeleken met 'tumoren die deze zomer uit mijn keel zijn verwijderd'. Pojverini presenteert zich nu als de moralist tegen alle excessen van politici, maar ze krijgt van meerde re kanten te horen 'waarom nu pas?' De hele affaire is volop voer voor de talrijke anti-politici in Italië, die zich bevestigd zien in hun wan trouwen jegens het politieke appa raat. KREFELD/DUISBURG - Een brand in een fabriekshal van meststoffenfa- briek Compo aan de Rijn, ten zuid oosten van het West-Duitse Kre feld, circa dertig kilometer ten oos ten van Venlo, heeft tot grote span ning in de dichtbevolkte regio ge leid. Door de brand ontstond een enor me rookwolk die zich over de streek naar het noorden verspreid de en die sommige woonwijken plotseling in het duister hulde. Bewoners van Krefeld en het zui den van Duisburg werden met ge loei van sirenes, luidsprekers en ra dioberichten opgeroepen binnen te blijven en ramen en deuren ge sloten te houden. Ook elders, zoals in Essen, werd alarm geslagen. Kinderen mochten niet meer over straat van of naar school en de angst voor een gif wolk verspreidde zich minstens zo snel als de rookwolk zelf Die was overigens niet overal blauwgrijs. Door regen ontstond op verschei dene plaatsen een gelige mist die over de bodem kroop. De brandweer was met 300 man uit de wijde omgeving het vuur in en rond de fabriekshal, die een op pervlakte had van bijna 200 bij 280 meter, al na circa 3,5 uur mees- - ter. De rookontwikkeling bleef ech ter lang angstaanjagend. Het na blussen gaat nog dagen duren. Er zijn wel gevaarlijke stoffen vrijge komen bij de brand, maar volgens metingen niet in hoeveelheden die een gevaar voor de volksge zondheid opleveren. Schoolkinderen mochten gister middag weer naar huis. De autori teiten hebben in Duisburg een cri siscentrum ingericht. Op tal van plaatsen werd tijdelijk het verkeer afgesloten, ook scheepvaart op de Rijn. De Japanse kustwacht (boven) en een korting bij Gegarandeerd nérgens voordeliger! Inclusief: vliegreis en cruise per Norwegian Spirit met alle maaltijden aan boord Wat een voordeeL.. een 10-daagse topcruise naar de Canarische Eilanden en Madeira vanaf slechts 479!!! Stip heeft extra hutten ingekocht tegen superscherpe tarieven en daar profiteert u van mee! En dat is natuurlijk inclusief vliegreis per transavia.com en cruise per luxe 4-sterren Norwe gian Spirit op basis van volpension. Kijk en vergelijk gerust.. Stip is en blijft de voordeligste! Uw cruise Vanuit Amsterdam vliegt u naar Barcelona waaru inscheept We varen twee dagen op zee, waaru aan boord het grote aantal faciliteiten kunt ontdekken. Onze eerste bestemming is het Portugese bloemeneiland Madeira. Dan staan de Canarische Eilanden Tenerife en Lanzarote op het programma. Op de terugweg be zoeken we nog Malaga aan de Costa del Sol. Vanuit Barcelona vliegen we weer terug naar Amsterdam. 10-daagse cruise per 4-sterren Norwegian Spirit inclusief vliegreis Prijzen en informatie 10 dagen december januari v.a. 649 '.a. 698 april Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per hut. Voor toeslagen, kortingen, voorwaarden en overige informa tie zie intemet-Reserveringskosten €35 en Calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Zie www.stipreizen.nl/crncs ...of bel met 020 - 66. 22 222 MOSKOU - Zijn critici noemen het spottend de grootste hervorming van Dmitri Medvedev als president van Ruslarid: de afschaffing van de wintertijd. Maar het ziet ernaar uit dat deze maatregel ongedaan wordt gemaakt. Wintertijd was slecht voor koeien, betoogde huidig premier Medve dev toen hij vorig jaar begon over afschaffing. De beesten raakten van slag nu ze opeens een uur vroeger werden gemolken. Het zorgde voor ziekte en stress onder de bevol king. Dus bepaalde de toenmalige president in 2011 dat Rusland ook in de winter zomertijd hanteerde. Maar van een zomergevoel in de winter was geen sprake. Tot diep in de ochtend bleef het donker. Het zorgde voor onduidelijkheid voor treinen naar het buitenland. De kri tiek barstte los. Al voordat Vladi mir Poetin terugkeerde als presi dent, kondigde hij aan de winter tijd weer in te voeren. Het gezondheidscomité van het Russische parlement heeft hier voor vorige week een wetsvoorstel ingediend. Langzaam worden meer maatregelen van Medvedev 'uitgegumd'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8