Weinig succes Telstar tegen Zeeuwse clubs 321 sport Pizza-keeper Verhoeven heeft goede naam maar niemand wil hem hebben «HE f Bayern München alleen aan kop woensdag 26 september 2012 AMSTERDAM - Volgens Theo Jans sen staan er in de eredivisie geen vijf keepers op doel die beter zijn dan Jeroen Verhoeven. Toch heeft Verhoeven (32) na zijn periode bij Ajax geen nieuwe club gevonden. Hoe kan dat? Zijn leven ziet er op dit moment tamelijk overzichtelijk uit, zegt Ver hoeven, terwijl hij koffie schenkt. Eén keer in de zóveel tijd moet hij als werkzoekende naar het UWV-kantoor, maar dat is vooral om verzekerd te zijn. „Ik heb ook sollicitatieplicht, maar dat doet de spelersvakbond WCS voor me. Een formaliteit. Want ik denk niet dat er clubs in Nederland zijn die niet weten dat ik vrij ben." Wie Verhoeven momenteel aan het werk wil zien, kan terecht op het trainingscomplex van FC Utrecht. Bij die club - vanavond te genstander van Ajax in het beker toernooi - traint hij als volwaardi ge selectiekeeper mee sinds hij de ze zomer afscheid nam van Ajax. In Amsterdam vervulde hij drie seizoenen de rol van reservedoel man. Bij Ajax waren ze gek van hem. Niet alleen omdat Verhoeven een aardige gozer is, maar vooral om dat hij een uitstekende keeper is. Dat Verhoeven intern bij Ajax veel waardering kreeg, dat weten ze bij de andere Nederlandse profclubs ook. Dat wereldje is immers zó klein. Hoe kan het dan dat Verhoe ven dit seizoen nergens onderdak heeft gevonden? Hij heeft wel een idee, zegt hij be daard. „Moet je eens zien wat er te voorschijn komt als je mijn naam bij Google intikt." Sinds een paar jaar gaat hij door het leven als de 'pizza-keeper'. Verhoeven heeft SPRUNDEL Johnny Hoogerland rijdt in Coppi-shirt Johnny Hoogerland is een van de acht renners die zaterdag namens Vacansoleil-DCM zal starten in de Ronde van Lombardije. De enige Nederlander van de ploeg doet dat net als zijn teamgenoten in een spe ciale outfit waarmee de ploeg een eerbetoon brengt aan Fausto Cop- pi. De Italiaanse wielerlegende won zestig jaar geleden in één jaar zowel de Giro als de Tour. Hij deed dat op een Bianchi, hetzelfde merk waarop de Nederlandse ploeg nu rijdt. Coppi won ook vijf keer de Ronde van Lombardije. LEWEDORP Joey de Kok goed bezig De vijftienjarige biljarter Joey de Kok van LBV uit Lewedorp speelde afgelopen weken een opvallende rol in de teamcompetitie drieban den van het district Delta Zuid West. Won de jonge Lewedorper, die door Jean Paul de Bruijn wordt ge traind, vorige week met 1.07 gemid- - deld zijn partij, maandag deed hij nog beter. Met twee series van zes en in slechts achttien beurten voor 29 caramboles (1.611) werd zijn te genstander Willy Verbeek van rOBK verslagen. Rhys Murphy speelde in de jeugdopleiding van Arsenal en is nu aanvaller van Telstar. I daar zelf een beetje aan meege werkt. Als keeper van Volendam zongen de supporters van Ajax bij elke achterbal die Verhoeven nam: 'oooohhh.... Pizza!'. „Ik vond dat best origineel, beter dan dat je al lerlei ziektes naar je hoofd geslin gerd krijgt." Met als gevolg dat overal waar hij nu verschijnt, de pizza's hem figuurlijk om de oren vliegen. Tel daarbij op dat Verhoe ven een fors postuur heeft en het negatieve beeld is geschetst: dat van een te veel pizza's etende, te dikke doelman. Verhoeven: „Ik lust geen eens pizza's." Zijn postuur heeft hem overigens ook veel goeds gebracht. Er staat natuurlijk wel iemand in de goal. „Mijn fysiek heeft me ook nooit gehinderd om zeven dagen per week als een beest te trainen. Ik heb daar bij mijn clubs altijd waar dering voor gekregen. Daar hecht ik meer waarde aan dan wat de buitenwereld van mij denkt." Bij Ajax speelde hij achter de scher men met verve de rol van sfeerma ker en raadgever. Hij en André Ooijer, twee van de oudste spelers, hebben geen onbelangrijk aandeel gehad in de twee recente kam pioenschappen van Ajax. Het beha len van de dertigste landstitel noemt Verhoeven zonder twijfel het mooiste moment uit zijn car rière. „De ontknoping van de com petitie, de drie sterren, de apotheo se tijdens de huldiging, dat valt niet meer te overtreffen," zegt hij met een brede glimlach. Utrecht-trainer Wouters wil hem graag bij de selectie halen, maar de onderhandelingen met Ajax lopen stroef „Ik ga mezelf niet opdrin gen bij clubs. Zo zit ik niet in el kaar. Ik ben gewoon Jeroen, hoor." MIDDELBURG Schorsing Nyemb terug naar twee duels De commissie van beroep van de KNVB heeft de schorsing van Goes-voetballer Yves Nyemb terug gebracht van drie naar twee wed strijden. Nyemb kreeg in de eerste competitiewedstrijd in de hoofd klasse, uit bij EHC, in de slotfase een rode kaart omdat hij een roeke loze tackle zou hebben ingezet. De tuchtcommissie legde de aanvaller daarvoor een straf van drie duels op. Goes ging tegen die uitspraak in beroep. Nyemb zit zondag zijn laatste duel schorsing uit in de uit wedstrijd tegen UDI'19. ZUIDDORPE Runnerscriterium start in Zuiddorpe Zaterdag gaat het Zeeuws-VIaamse Runnerscriterium van start. In Zuiddorpe is de Openingsloop, de eerste in een serie van elf wedstrij den. Ze tellen alle mee voor de competitie. Om voor een plaats in het eindklassement in aanmerking te komen, moet aan minimaal ze ven lopen worden meegedaan. In Zuiddorpe heeft organisator Rik de la Ruelle drie afstanden gepro grammeerd: 4000, 8000 en 12.000 meter. Het parkoers loopt dwars door het dorp. De start in Zuiddor pe is om 15.00 uur. Hoofdklasser Kloetinge treft vandaag in de tweede ronde van de KNVB-beker eerste- divisionist Telstar. De prof club uit Velsen heeft geen beste herinneringen aan be kerduels met Zeeuwse clubs. Van de drie ontmoetingen won het er maar eentje. door Barry van der Hooft Zouden Cor Varkevisser, Jerold Promes en Shabir Isoufi vandaag met knik kende knieën de bus in stappen? Waarschijnlijk niet Voor de profs van Telstar moet het duel met Kloetinge een probleemloos tussendoortje worden. Even win nen van de amateurs en dan weer terug naar huis, zoiets. Halverwege én aan het eind van de jaren tach tig ging het niet zo makkelijk, te gen Oostkapeüe en Vlissingen. ZATERDAG 23 NOVEMBER 1985 Dick van Westen weet wat hij van Telstar kan verwachten. De trainer van Oostkapelle heeft de komende tegenstander aan het werk gezien tegen NAC en RKC en besluit dat Adriaan Nieuwenhuijse tegen de profs weer als laatste man zal spe len. Stoffel Schipper schuift door naar het middenveld. „Want we hebben achterin meer lengte no dig", zegt Van Westen in de aan loop naar het duel in de tweede ronde van de KNVB beker. Er ko men 2700 toeschouwers op het duel in Oostkapeüe af en die zien hoe Stoffel Schipper met een prachtig afstandsschot halverwege de eerste helft de 1-0 op het bord zet. Vier minuten later is het al weer gelijk en tien minuten voor rust leidt een fout van Jaap Pijnen burg de 1-2 in. De doelman krijgt de bal na een corner niet klemvast en ziet topscorer Marco Achmad zijn tweede van de middag ma ken. In de tweede helft zou Telstar wel even doordrukken, is dan de alge hele gedachte. Het loopt anders. Pijnenburg houdt zijn doel na rust schoon, waardoor Oostkapeüe in de wedstrijd blijft. Telstar heeft vooral geen vat op Stoffel Schip per. „Hij zou zo mee kunnen op ons niveau", zegt Telstar-trainer Fred André later. Schipper, wiens broer Gerard door een teenblessu re niet mee kan doen, staat in bles suretijd ook aan de basis van de ge lijkmaker. Hij bedient Peter Ver burg, die met zijn mindere rechter been voor 2-2 zorgt. Oostkapeüe stelt zo op de valreep een tweede wedstrijd veilig, want van een verlenging of strafschop pen is dan nog geen sprake. Het tweede duel is pas op 18 januari 1986. Oostkapelle speelt opnieuw sterk, voorstopper Klaas van Bel- zen is met een kopbal op de lat dicht bij een treffer, maar de Zeeuwse amateurs verliezen met 2-0. Michel van Oostrum opent de score na 63 minuten, na een in schattingsfout van Nieuwenhuijse. Vijf minuten voor tijd wordt het 2-0 door rechtsback Jerry de Jong. Inderdaad, de latere international en vader van AC Müan-speler Ni- gel. Oostkapelle verliest, maar ver- - laat het bekertoernooi met opgehe ven hoofd. „Met een beetje mazzel hadden we hier gewonnen", zegt Stoffel Schipper. „Het is niet an ders. Maar we zijn tenminste niet weggespeeld." De spelers hebben een kleine kater, maar die wordt op de terugweg weggespoeld. In De Raayberg is het zogenaamde Neuzenbal aan de gang en dus wordt een tussenstop gemaakt in Bergen op Zoom. Tot onvrede van het ingehuurde huisorkest, want hun ingestudeerde nummers wor den overstemd door zingende .Zeeuwse voetballers. VRIJDAG 3 FEBRUARI 1989 Prachtig, de stunt in de eerste ron de tegen De Graafschap (2-1). Schitterend, de klinkende overwin ning op Den Bosch, dat Regi Blin ker en Hendrie Krüzen in de gele deren heeft. De hoofdrol wordt echter opgeëist door de twintigjari ge Peter van Vossen, die beide doelpunten voor zijn rekening neemt. Waar gaat dit bekeravon- tuur eindigen voor Vlissingen? „We moeten nu gaan waken voor onderschatting", zegt trainer Jo Jansen na de overwinning op Den Bosch met een knipoog. Vlissingen wordt tijdens de loting aan Telstar gekoppeld. De Zeeuw se ploeg moet naar Velsen toe en er gaan elf bussen met supporters mee. Vlissingen leeft, de sponsors melden zich bij bosjes en de stap naar het profvoetbal komt steeds dichterbij voor de club van voorzit ter Piet de Jong. Van Vossen heeft al de nodige faam verworven, want hij wordt in Velsen een hele MÜNCHEN - Bayern München is na vijf speeldagen in de Bundesliga de enige ploeg die nog geen punten heeft verspeeld. Het team won dinsdag met 3-0 van Wolfs burg. Frankfurt, dat net als Bayern de eerste Vier duels won, speelde gelijk tegen Borussia Dortmund: 3-3. Bayern leidde halfweg met 1-0 door een doelpunt van Schweinsteiger. Na de pauze was Mario Mandzukic (fo to) twee keer trefzeker tegen zijn oude club. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76