opeens echte actrices land 123 Sistersthemovie.com PLflMECO* Dierenarts schrijft boek 'met een knipoog9 Kraantje Pappie woensdag 26 september 2012 De film Sisters heeft een facebookpagina (www.facebook.com/sistersthemovie) en een in ternetsite: www.sistersthemovie.com. Daar zijn onder meer filmpjes te zien van de opna mes en geven de makers uitleg over gemaakte keuzes. plafonds Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 voor elkaar hebben gekregen", vin den de zussen. „Het was bizar om te zien wat ze ervan gemaakt heb ben. In onze eigen gedachten zag het er uiteraard heel anders uit." Natuurlijk hopen de meiden vaker in films te mogen spelen. Maar ze gaan nergens van uit: beiden berei den zich voor op een loopbaan als kunstdocente. „Wat we nu heb ben meegemaakt, pakt niemand ons meer af. Daar zijn we al heel dankbaar voor. We zijn maar een paar gewone meisjes uit Sluis. En er zijn zóveel tweelingen: ongeloof lijk toch dat dit juist ons over komt." De eerste tv-stappen zonder el kaar zijn overigens ook al gezet. El ke is momenteel regelmatig op tv te zien een reclamespot van Spa Reine (samen met een jongen in een bus). Frauke kan er prima mee leven. „Ik speelde een grotere rol in Sisters, dus voor mijn gevoel was het wel eerlijk dat Elke die spot mocht doen." Overigens was het opnemen van de reclamespot ook weer een avon tuur. Elke: „Ik moest een flesje wa ter leegdrinken. Die scene moest steeds opnieuw. Op den duur kon er echt niets meer bij. Ik voelde me helemaal vol. Maar je moet na tuurlijk wel blijven lachen." Door de Spa-opnames kijkt ze nu anders naar tv. „Het is natuurlijk sowieso vreemd om jezelf opeens langs te zien komen. En als ik tij dens de reclame mensen een flesje cola zie leegdrinken, krijg ik bijna medelijden met hen. Zóveel cola moeten drinken lijkt me nog veel erger dan water..." E B Helletochten paradijs voor wandelaars Wandelaars kunnen zondag hun hart ophalen in en rond Stekene. Daar worden door bosrijke natuur gebieden de Helletochten gehou den over afstanden van 6,12,17, 20 of 30 kilometer. De start is bij zaal 't Helleken aan het Prekekeplein. Inschrijven kan tussen 8.00 uur en 15.00 uur. Meedoen kost 1,50 euro; kinderen tot 12 jaar betalen 50 euro cent. HOEK Jeugdig tweetal verdacht van diefstal Frauke (links) en Elke zijn nog steeds verwonderd over hun hoofdrollen in de film Sisters. Politie Zeeland heeft dinsdag in de Gladiolenlaan in Hoek twee jon gens aangehouden. Zij worden ver dacht van diefstal. De twee, 16 en 17 jaar oud en af komstig uit de gemeente Terneu- zen, worden verdacht van diefstal uit een woning in de Noorddijk in Hoek. Et is een dienshond ingezet die enkele goederen traceerde, die zijn in beslag genomen. De politie onderzoekt deze zaak. AARDENBURC Kittens aangetroffen an lege woning Bij het assisteren van een deur waarder in Aardenburg trof de poli tie dinsdag in een woning vier kit tens aan. De kittens bevonden zich in een woning aan de Boelaert- straat. De dieren hadden geen voed sel en zijn door de dierenambulan ce meegenomen. Uit de woning zijn al eerder katten weggehaald. Er waren geen mensen in de wo- foto Mark Neelemans ning aanwezig, aldus de politie. Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 20 september 2012 is onder curatele gesteld de heer K. Hagenbeek, geboren te Goes op 18 mei 1994, wonende te Vletstraat 3, 4401 JN Yerseke en is tot curator benoemd de heer/mevrouw J.P. Hagenbeek-Cor- stanje en R. Hagenbeek wonende te Vletstraat 3, 4401 JN Yerseke. vmammmsosusaassaussesmmsesessamsaeaseea TERNEUZEN - Hiphopper Kraantje Pappie, dit jaar drievoudig genomi neerd voor de 3FM Awards, treedt zaterdag 29 september op in de Pit in Terneuzen. Er is ook een optre den van de Belgische act Safi Spreej. Aanvang 21.00 uur. Reserve ren: www.podiuminterneuzen.nl. Bij-beschikking van de kantonrechter te Terneuzen d.d. 12 september 2012 is C.A. de Kraker, geboren te Schoondijke op 30-08 1936, wonend te Peter van Anrooylaan 246, 4536 GK Terneuzen, onder curatele gesteld met benoeming van A.M. van Pienbroek-de Kraker, Eemsstraat 10, 4535 EB Terneuzen tot curator. door Wilma Valk BRESKENS - Dierenarts Geert de Bruijckere vestigde zich 25 jaar ge leden in Breskens. Tien jaar terug begon hij een maandelijkse co lumn in dorpsblad Op Bresjes: Ani- maaltjes. De titel verzon De Bruijckere zelf, omdat hij 'dierenwetenswaardighe- den' te saai vond. „De column gaat over dieren, animals, het zijn klei ne verhaaltjes. Zo kwam ik op een woord dat (nog) niet bestond: ani- maaltje. De inhoud bestaat uit veel meer dan anekdotes. Ik kom uit een huisartsnest, heb zelfs nog een tijdje die studie gevolgd. Daarom ligt een link naar het humane voor de hand, maar wel met een knipoog." Naast waar gebeurde verhalen staan er veronderstellingen en hy potheses in de animaaltjes. Alles vaak met een wetenschappelijk sausje 'naar gelang pittig, zoet of zoutarm'. De viering van zijn zilve ren jubileum als dierenarts vond De Bruijckere een mooie reden om een selectie van de meest bij zondere 'animaaltjes' ('ik schreef er zeker al 110') te bundelen. Liefhebbers van de animaaltjes we ten, dat ze geen verhandelingen over vlooien of wormen bij dieren moeten verwachten. „Daar zit nie mand op te wachten, dat is alle maal op internet te vinden. Lezers zijn geïnteresseerd in aan de prak tijk gerelateerde verhalen. Er ligt al tijd een blocnote om uitspraken of gebeurtenissen te noteren. Alle ver haaltjes zijn op een of ander ma nier aan dieren gerelateerd." Het boekje met een selectie van animaaltjes van Geert de Bruijcke re wordt zaterdag tijdens de twee de dierendag van Breskens op het Spuiplein gepresenteerd. Het boek je is behalve op deze dag ook te koop bij Drukkerij Durenkamp, bij de praktijken van Dierenartsen Centrum West en via e-mail geertbruijckere@zeelandnet.nl Dierenarts De Bruijckere maakt snel contact met de meeste dieren. Hier paait hij de bruine labrador Bruni met een snoepje. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71