gewoon Eisen 'Jammer dat Seine-Scheldeverbinding is uitgesteld' van de reepe vande Huidarts en kinderarts over eczeem 'Mirakel': hosties na 1,5 jaar nog goed rEEpE woensdag 26 september 2012 70AI9lln O C BC8 1 8%® y De ASV is radicaal in haar eisen. De organisatie vindt dat het vervoer per schip actief moet worden gestimuleerd. Schepen van vóór 1985 moeten gevrijwaard blijven van 'nieuwbouweisen' en hei onderhoud van kleine vaarwegen moet voorrang krijgen. Motorvrachtschip Delcacia van 369 ton in Terneuzen behoort tot de, volgens de ASV, 'bedreigde' kleine binnenvaart. foto PZC Heel erg druk is het niet in de binnenvaartha- ven van Terneuzen. Er liggen hooguit tien, vijf tien schepen stil aan de kade. Zou het dan toch beter gaan met de binnenvaart? Een Terneuzense schipper is zijn gangboord aan het schoonmaken. Met naam wil hij niet in de krant. Hij vaart op een spits, het type schip waarmee de Franse kanalen uitstekend te beva ren zijn. Veel groter kan niet, voor al vanwege de sluizen. Zorgen over de toekomst maakt de Terneuzenaar zich opmerkelijk ge noeg niet. Geconfronteerd met de alarmerende boodschap van de Al- gemeene Schippers Vereeniging, dat de kleine binnenvaart kopje onder dreigt te gaan door strenge re eisen, laat hij weten: „Ik heb alle maatregelen getroffen, inclusief een investering in een milieuvrien delijke motor." De Terneuzenaar is redelijk optimistisch. Waarom ligt hij dan aan de wal? „We gaan zo meteen op vakantie." Bang dat hij minder brood kan ver dienen als de Schelde-Seine-ver- binding is verbreed in Frankrijk, is de schipper evenmin. Onder de nieuwe Franse president Francois Hollande is dat miljardenproject uitgesteld. Hij wil het geld liever besteden aan het wegwerken van achterstallig onderhoud aan be staande kanalen. De Terneuzenaar is niet ongelukkig met die omme zwaai en stelt droogjes: „Ik ga dat niet meer meemaken, die nieuwe verbinding." ASV-bestuurslid Ron Breedveld juicht het toe dat Frankrijk wil in vesteren in kanalen, maar hij vindt het ook jammer dat vernieu wing van de Seine-Schelde-verbin- ding op de lange baan is gescho ven. „Dat lijkt voor de kleine bin nenvaart gunstig, maar bedrijven gaan andere afwegingen maken als de infrastructuur over het water niet verbetert. Ze kiezen dan eer der voor vrachtvervoer over de weg. En probeer dan het tij nog maar eens te keren." LEWEDORP Open dag bij de Notenhoeve Zorgboerderij de Notenhoeve in Le- wedorp houdt zaterdag 29 septem ber een open dag op de hoeve aan de Roverweg 1. De zorgboerderij geeft dagverzorging aan mensen die behoefte hebben aan sociale contacten, maar daar niet makke lijk aan geraken, en aan mensen met geheugenproblemen. De hoe ve heeft een boomgaard en houdt kleinvee. De bessenplukmachine staat op het erf. Cliënten vertellen bezoe kers wat ze op een dag doen. Er is livemuziek en er worden versnape ringen verkocht. De open dag duurt van 11.00 tot 14.00 uur. HEINKENSZAND Zeeuws Mannen Ensemble in Fonteyne Het Zeeuws Mannen Ensemble treedt vrijdag 28 september op in het grand café van woonzorgcen trum De Fonteyne in Heinkens- zand. De twintig zangers onder leiding van Jan van den Bos uit 's-Graven- polder zijn uitgenodigd door de Se- niorensoos en de Culturele Raad Borsele. Er wordt zeven euro en tree geheven. Soosleden betalen vijf euro. Het optreden begint om 19.30 uur. NISSE Smalleganges tonen hun tuin in dorpshuis Joke en Gerard Smallegange geven donderdag 27 september een dia voorstelling over hun tuin van vijf duizend vierkante meter aan de rand van Nisse. Ze vertellen over hun tuin en de tuinen die zij eerder aanlegden in het dorpshuis in Nisse vanaf 14.00 uur. Als het weer het toelaat wordt er ook een wandeling naar de tuin ondernomen. Entree kost vijf euro. Bij NADER De informatiebijeenkomst over het Auris College in Goes is niet, zoals gisteren werd vermeld op woens dag-, maar op donderdagavond. De bijeenkomst wordt gehouden aan de Bergweg 6 en begint om 19.30 uur. Auris is een school voor kinderen met communicatieve of auditieve beperkingen. ""IgSjJ BEVEILIGING H INBRAAKBEVEILIGING CAMERABEWAKING BRANDBEVEILIGING MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 ^Trkand ^Erkend SmSS ™coN]nbv.nl HOEK - De hosties, de stukjes heilig brood voor de eucharistieviering die anderhalf jaar in het taberna kel van de rk-Kruiskerk in Hoek hebben gelegen, zijn nog goed. Dat meldt kerkbeheerder Giel van Boom. Een waar mirakel, vindt hij. Het tabernakel, waarin het hei lige brood werd bewaard, is ander half jaar niet open geweest. De sleutel ervan lag in een kluis en daarvan was de sleutel weer al die tijd zoek. Na een oproep om exper tise kraakten specialisten vorige week donderdag de brandkast, kon het tabernakel geopend wor den en heeft een pastor de hosties uitgehaald. GOES - Huidarts Annemie Gali- mont en kinderarts Hilde Knockaert vertellen maandag avond 22 oktober bijzonderheden over eczeem, allergieën en behan delingen bij Admiraal de Ruyter Ziekenhuis locatie Goes. Van 17.00 tot 18.30 uur is de voor lichting specifiek voor kinderen en hun ouders. Van 18.30 tot 20.00 uur is de uitleg op volwassenen ge richt. Er is een informatiemarkt. Aanmelden: eczeem@adrz.nl. www.adrz.nl Papegaaistraat 8, Goes. www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67