zeeland 123 Koffiehoek Uitbreiding Oiltanking Terneuzen is tweede helft van 2013 gereed WMECp4 Louwrink benoemd als wethouder woensdag 26 september 2012 fiüS®3 In de koffiehoek van het Watersnoodmuseum gaf oud-vliegenier Eef Smitshuysen uit Maastricht zijn derde interview. Bij gebrek aan bier dronk hij een flesje appelsap en daarna hield de eigenzinnige veteraan het museum voor gezien. Oud-vliegenier Eef Smitshuysen bekijkt een deel van de fotocollectie in het Watersnoodmuseum. foto Dirk-Jan Gjeltema De Watersnoodramp en de Harvard IIB In de nacht van zaterdag 31 janua ri op zondag 1 februari 1953 bra ken in Zeeland en Zuid-Holland de dijken door. <3 Bij de Watersnoodramp lieten 1836 mensen het leven en werd voor 1,5 miljard gulden schade aan gericht. Op Schouwen-Duiveland waren mosselvissers de eersten die slachtoffers in veiligheid brachten. O De hulpverlening kwam traag op «HMMHTOIMHIIHCWI» IW IIWII.jH.it III l)«g«MaBMM> KRUININGEN - Dieuwke Louwrink is de eerste vrouwelijke wethouder van de gemeente Reimerswaal. Dinsdagavond is zij door de ge meenteraad benoemd. De PvdA-wethouder volgt Kees Knuit op, die per 1 oktober met pensioen gaat. Christenunie had eerder al voorge steld om voor de resterende perio de geen nieuwe wethouder meer te benoemen. Dat zou een bespa ring opleveren van 150.000 euro. De meerderheid kon daarmee niet akkoord gaan. „Het is op zich juist het ter discussie te stellen, maar we vonden dit wel iets te gemakke lijk", zei Izak Vogelaar (WD), gang. Het duurde enkele dagen voordat duidelijk werd hoe zwaar Schouwen-Duiveland en Göe- ree-Oveirflakkee waren getroffen. Amerikaanse helikopters erf Ne* derlandse jachtvliegtuigen verza melden informatie voor militaire reddingsoperaties, InspectievluChten werden vanaf vliegbasis Gilze-Rijen in Brabant uitgevoerd met Harvard IIB-ge- vechtsvliegtuigen. TERNEUZEN - Van verre zijn ze al te zien, de kranen die hoog boven de Westerscheldedijk uittorenen bij Oiltanking Temeuzen. Het kranenspel is een voorbode voor de forse uitbreiding van het overslagbedrijf, dat zich zo'n zeven jaar geleden op de Mosselbanken bij chemieconcern Dow vestigde. De capaciteit wordt verdrievou digd, van ruim 155.000 naar 472.000 kubieke meter. Ook de aanlegsteiger wordt verlengd. Oiltanking Terneuzen heeft de extra capaciteit nodig om petro- leum-producten op en over te slaan. Het bedrijf heeft daarvoor Foto-inspecties werden gedaan met tweemotorige Anson-toestel- len. De fotograaf lag in de neus van het vliegtuig. De Harvard IIB is het meest ge bruikte testoestel ter wereld. De na-oorlogse luchtmacht in Neder land had ër 220 van. Nu nog 6 als vliegend museumstuk. Camping Duinoord in Burgh-Haam- stede heeft bij de ingang een Har vard jachtvliegtuig staan. msssts&i een langjarig contract gesloten met het Noorse olieconcern Sta- toil. Dow was tot nü toe de groot ste klant van Oiltanking, vooral voor opslag van bulkchemiepro- ducten. Mare Tesselaar, bedrijfsleider van Oiltanking Terneuzen, vindt het wel zo geruststellend twee grote klanten te hebben. Dat versterkt de economische positie van'de on derneming. Tesselaar verwacht dat de tweede helft van 2013 de nieuw faciliteiten in gebruik kunnen worden geno men. Voorjaar 2013 stond eerst in de planning, maar één van de bou wers van de tanks ging failliet. Het De Harvard is in 1935 door de Amerikaanse luchtmacht ontwor pen. De Britse RAF mocht ze in Australië onder licentie bouwen. Dit toestel heeft één Pratt Whit ney benzinemotor van 550 pk. Kruissnelheid 270 km per uur. Maximale hoogte: 7 kilometer. 7 De Harvard figureert (soms ver momd als Duits toestel) in speel films als Soldaat van Oranje en A Bridge tod Far. nadeel blijkt ook in dit geval een voordeel te hebben. De uitbrei ding van de tankopslag loopt meer gelijk op met de verlenging van de steiger. Oiltanking Temeuzen groeit ook in aantal werknemers, van dertig naar ongeveer veertig. Nieuw per soneel wordt al aangeworven voor logistiek-technische en operatione le functies. Tesselaar had verwacht dat dit lastig zou zijn, maar 'het valt redelijk mee'. „Veel geïnteres seerden bellen zelf" De meeste medewerkers van Oiltanking ko men uit Zeeuws-Vlaanderen. Tes selaar schat hun aandeel op 'tach tig procent'. PLAFONDS Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 GOES Fietswrakkenactie rondom NS-station Vandaag worden rond het station in Goes weer fietswrakken verwij derd. Fietsen die lagere tijd niet ge bruikt zijn worden weggehaald. De gemeente slaat ze op en registreert ze. Van elke fiets wordt een foto ge maakt. Die wordt op internet ge zet. Fietsen zijn weer op te halen bij de Afac aan de Dirk Dronkers- weg 18 in Goes. De politie bezorgt gestolen exemplaren terug bij de rechtmatige eigenaar. GOES Schrijfster Wanda Reisel geeft lezing Schrijfster Wanda Reisel geeft dins dag 2 oktober een lezing over haar oeuvre aan proza, toneelstukken en scenario's in de Oosterkerk aan de Bergweg in Goes bij de literaire dag van de leeskringkaravaan De Passage. Tineke de Jonge-Vos houdt een inleiding over de histo rie van de vrouw als schrijfster. De Koperen Tuin komt met een boe kenkraam. Van 10.30 tot 15.15 uur. Info: zroelse@zeelandnet.nl. GOES Racoon signeert de handbiografie De bandleden van Racoon en de au teur van hun biografie 'Racoon, al les voor het liedje' Ëugéne de Kok signeren zondag 30 september bij boekhandel Het Paard van Troje in Goes, De band is daar tussen 11.30 en 14.00 uur. Het boek verschijnt don derdag. De boekhandel doneert op de signeerdag tien procent van alle die dag verkochte boeken aan de Stichting Jayden. Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 20 september 2012 is onder curatele gesteld de heer K. Hagenbeek, geboren te Goes op 18 mei 1994, wonende te Vletstraat 3, 4401 JIM Yerseke en is tot curator benoemd de heer mevrouw J.P. Hagenbeek-Cor- stanje en R. Hagenbeek wonende-te Vletstraat 3, 4401 JIM Yerseke. Bij beschikking van de kantonrechter te Terneuzen d.d. 12 september 2012 is C.A. de Kraker, geboren te Schoondijke op 30-08 1936, wonend te Peter van Anrooylaan 246, 4536 CK Terneuzen, onder curatele gesteld met benoeming van A.M. van Pienbroek-de Kraker, Eemsstraat 10, 4535 EB Terneuzen tot curator.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65