Supermarkt in oude school Oostdijk Bedrijf stuurt stinkende tanker weg alrn="a-k BEVELANDEN/THOLEN Mooi asfalt, maar niet om over te fietsen Consultatie bureaus dicht Puberram WOENSDAG 26 september 2012 21 PZ^ Piloot bezoekt museum in Ouwerkerk 22 en 23 Boekenuitleenpunt, theeterras met oplaadpunt voor fietsers en dagbesteding voor gehandicapten door Claudia Sondervan OOSTDIJK - Na lang wachten gaat- het gebeuren: Oöstdijk krijgt een dorpssupermarkt in het oude kleu tergebouw van basisschool de Bornput. Een stichting gaat de winkel behe ren met twee vaste medewerkers in dienst. In het pand wordt ook de nieuwe 'plug-in'-bibliotheek gevestigd, voor als eind 2013 de bibliobus het dorp niet langer bezoeken zal. Een particulier koopt het gebouw van bouwbedrijf Fraanje om het aan de winkelstichting te verhu ren. De laatste winkel van het dorp sloot ongeveer zes jaar geleden. De winkel wordt straks draaiend ge houden met behulp van vrijwilli gers uit het dorp en wellicht dat er mensen met een handicap hun dagbesteding kunnen vinden, zegt voorzitter van de dorpsraad Dan ny Janssen. Hij heeft met dorpsraadlid Cok Balkestein het winkelinitiatief ver der uitgewerkt en is er nu 98 pro cent zeker van dat het gaat lukken, zegt hij. Volgens hem is er belangstelling ge toond vanuit het Thomashuis in Kruiningen en vanuit 't Gors. De initiatiefnemers praten met diver se instellingen over mogelijke steun aan de winkel. De nieuwe dagbestedingskans is aanleiding voor de gemeente om het project twee jaar lang met vijf honderd euro subsidie per maand te steunen vanuit het budget voor de extramuralisatie van de AWBZ. In totaal krijgt de dorpsraad 12.000 euro voor de winkel. Na twee jaar moet de winkel zichzelf bedruipen. De ruim vijfhonderd inwoners van Oostdijk kregen gisteravond uitleg over de bedoeling van de dorpswinkel tijdens een informa tieavond van de dorpsraad in dorpshuis Apeldoorn. Er worden bouwvrijwilligers ge zocht om het pand een winkelinte rieur te geven. De winkel gaat een eenvoudig assortiment voeren aan dagelijkse boodschappen, zegt Jans sen. Hij voorziet ook een theeterras met oplaadpunt voor elektrische fietsen voor de passerende recrean ten op de fietsroutes. Janssen, in het dagelijks leven loca tiedirecteur van het Calvijn Colle ge in Krabbendijke, denkt ook aan stageplaatsen voor zijn leerlingen voor de opleidingen zorg en wel zijn en bouwen. WAARDE - Het doek lijkt nu echt te vallen voor de consultatiebureaus in Waarde en Kruiningen. Het da gelijks gemeentebestuur stelt de ge meenteraad voor de beide bureaus te sluiten. Het openhouden van het bureau in Kruiningen is te duur. De huur bedraagt nu 32.000 euro per jaar, voor vier-dagdelen in de maand. Bovendien is het pand verouderd. In Waarde zijn volgens het college van B en W te weinig kinderen om het consulta tiebureau in de lucht te houden. De raad beslist op 23 oktober. Op zaterdag 29 september is het weer NVM'Open Huizen Dag! Kijk voor deelnemende huizen vandaag in de bijlage bij deze krant. U bent van harte welkom! nvm door Frank van Cooten BORSSELE - Zeeland Refinery heeft dinsdagmiddag een stinkende tan ker weggestuurd. Dat gebeurde naar aanleiding van klachten van inwoners van het dorp Borssele. De zeesteiger van Zeeland Refi nery .ligt ter hoogte van Borssele. Bewoners klaagden maandaga vond over stankoverlast. De overlast ontstond door het bela den van de tanker. De raffinaderij verminderde in eerste instantie naar aanleiding van de klachten de snelheid van de belading. Later bleek echter dat de stank werd veroorzaakt door dampen uit het schip van een vorige bela- ding. Deze belading was overigens geen product van Zeeland Refinery. De belading is aan het begin van dinsdagmiddag stopgezet. De tan ker is niet verder beladen en werd weggestuurd. De raffinaderij vindt het vervelend dat de bewoners van Borssele last hebben gehad van de stank. Het bedrijf gaf inwo ners van de gemeente Borsele on langs nog een bloemetje als goed- makertje voor stankhinder van eén olieopslagtank. Ze staat bekend als dierenliefhebber. Elke koe en elk schaap in de wei wordt enthousiast begroet. Dus toen de buren dit voorjaar een verweesd lammetje onder hun hoede namen, was ze vertederd. Ze volgde de ont wikkelingen op de voet: hoe lamme tje Bram zijn eerste aarzelende stap je in het gras zette en hoe hij als een hondje de hele dag achter de boerin aanliep. Dit weekeinde kwam ze Bram weer tegen, inmiddels uitge groeid tot puberram. Hij liep - ont snapt - midden op straat. Ze stapte uit de auto om hem een aai over zijn wollige bol te geven, maar haar af fectie werd beantwoord met een stevi ge en pijnlijke ram tegen haar been. De liefde was meteen over. „Jij gaat binnenkort naar de slager!" WILHELMINADQRP - Het asfalt op de dijk bij het de dijkbeheerder, Waterschap Scheldestromen, ten. Maar daar wilde het waterschap niets van we- Goese Sas ligt er uitnodigend bij. Het is alleen zijn welkom. De gemeente Goes had liever ge- ten omdat asfalt veel veiliger zou zijn om over te niet bedoeld om op te fietsen: een hek sluit de zien dat er een pad van doorgroeibare tegels op rijden. De dijkversterking bij het Goese Sas is in dijk straks af, alleen voetgangers en auto's van de dijk kwam: dat zit lekkerder voor de recrean- middels gereed. foto Ronald den Dekker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63