gewoon zeeland 125 van de reepe vandE Moeite met traplopen] 'Mirakel' hosties na 1,5 jaar nog goed l"EEpE Gemengd Streekkoor Ruach wil met kerst samen zingen Positieve zwaai ^COLIJN Huub Oosterhuis moderniseerde katholieke kerk Een positieve zwaai geven aan opvoeden woensdag 26 september 2012 vvvvv/.molertadfUfip.tilleii.fi! Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl HOEK - De hosties, die anderhalf jaar in het tabernakel van de rooms-katholieke Kruiskerk in het Zeeuws-Vlaamse dorp Hoek heb ben gelegen, zijn nog goed om te eten. Dat meldt kerkbeheerder Giel van Boom. Het tabernakel, waarin het heilige brood werd be waard, is anderhalf jaar niet open geweest. De sleutel ervan lag in een kluis, waarvan de sleutel zoek was. Nadat de kluis in de kerk landelijk nieuws werd, wisten kluisspecialis- ten vorige week donderdag de brandkast te kraken. Daarna is het tabernakel geopend en heeft een pastor de hosties eruit gehaald. LEWEDORP Open dag bij de Notenhoeve Zorgboerderij de Notenhoeve in Le- wedorp houdt zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur open dag op de hoeve aan de Roverweg 1. De zorgboerde rij geeft dagverzorging aan mensen die behoefte hebben aan sociale contacten, maar moeite hebben de ze te leggen, en aan mensen met ge heugenproblemen. De hoeve heeft een boomgaard en houdt kleinvee. De bessenplukmachine staat op het erf. GOES Racoon signeert de bandbiografie De bandleden van Racoon eh de au teur van hun biografie 'Racoon, al les voor het liedje' Eugéne de Kok signeren zondag 30 september bij boekhandel Het Paard van Troje in Goes. De band is daar tussen 11.30 en 14.00 uur. Het boek verschijnt don derdag. De boekhandel doneert op de signeerdag tien procent van alle die dag verkochte boeken aan de Stichting Jay den. ZIERIKZEE GOES Schrijfster Wanda Reisel geeft lezing Schrijfster Wanda Reisel geeft dins dag 2 oktober een lezing in de Oos- terkerk aan de Bergweg in Goes. Ze doet dat bij de literaire dag van de leeskringkaravaan De Passage. Reisel vertelt over haar oeuvre aan proza, toneelstukken en scenario's. Tineke de Jonge-Vos houdt een in leiding over de schrijfster. De Kope ren Tuin komt met een boeken kraam. De literaire dag duurt van 10.30 tot 15.15 uur. VLISSINGEN-OOST Matrozen van tanker lopen botbreuken op KNRM-reddingstation Breskens heeft dinsdag geholpen bij de eva cuatie van twee gewonden van een tanker. In de stormachtige nacht van maandag op dinsdag hadden twee matrozen van een gastanker bij een val botbreuken opgelopen. De tanker lag op dat moment in an- kergebied Schouwenbank. Toen bleek dat de tanker toch naar Vlis- singen-Oost voer, is besloten de ge wonden daar van boord te halen. Gemengd Streekkoor Ruach zoekt cert van Ruach is 'het verbond', gastleden die samen met het Het idee daarachter is om samen 25-koppige koor een aantal num- het verbond van God onder woor- mers willen zingen tijdens het den te brengen en op die 'manier kerstconcert op maandag 17 decern- kerst samen inhoud geven. Repeti- ber. Vanaf maandag 1 oktober ties worden gehouden in de Johan wordt daarvoor gerepeteerd. De Louis de Jongeschool in Zierikzee, volgende oefendata zijn 22 en 29 ok- steeds van 21.00 tot 22.00 uur. Meer tober, 12 en 26 november en 3 en 10 informatie via: 0111-642209 of december. Thema van het kerstcon- www.streekkoormach.nl. Als pedagogisch adviseur helpt Marjolijn Luhberts gezinnen die problemen hebben met de opvoeding. „Ik begeleid mensen tot ze in staat zijn om weer een positieve zwaai aan de opvoeding te geven." x A— 'V B INBRAAKBEVEILIGING B CAMERABEWAKING B BRANDBEVEILIGING B MELDKAMER PAC B TOEGANGSCONTROLE B ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service ^®ïcend De naam van de Nederland se theoloog, dichter en priester Huub Oosterhuis is verbonden aan de modernise ring van de katholieke kerk na het Tweede Vaticaanse Concilie. Oosterhuis was medeoprichter en directeur, van centrum De Rode Hoed in Amsterdam. Toen de nau we samenwerking met De Rode Hoed ten einde kwam zag hij om naar een nieuw onderkomen voor leerhuizen, debatten, musische ex perimenten en andere bijeenkom sten. Oosterhuis vond die mogelijk heid in De Nieuwe Liefde, een voormalig kerkelijk centrum in Amsterdam-West. Het gebouw De Nieuwe Liefde werd begin 2011 ge opend. Er vinden ook de diensten van de ekklesia plaats. Het door Huub Oosterhuis opgerichte tijd schrift Roodkoper werd in 2011 eveneens omgedoopt in Nieuwe Liefde. Kees Maris heeft een passie voor landbouw. De liefde van zijn vrouw, Marjolijn Lubberts, gaat uit naar mensen en kinderen. Als pedagogisch advi seur helpt zij gezinnen die proble men hebben met de opvoeding. Het betreft daarbij ouders met kin deren tussen nul en 19 jaar. Marjolijn gaat altijd uit van de vraag van de opvoeders. „Ik bege leid mensen tot ze in staat zijn om weer een positieve zwaai aan de opvoeding te geven." Marjolijn doet haar werk vanuit het Opvoed- steunpunt Schouwen-Duiveland. Een partnerorganisatie van het Centrum Jeugd en Gezin die is ge vestigd in de Zierikzeese wijk Poortambacht in het GGD ge bouw aan de Grevelingenstraat. Kees Maris en zijn vrouw Marjolein Lubberts en honden Henk en Kwiebus Door financiering van de Zeeuwse bij De Nieuwe Liefde, een pand opgetrokken met een knipoog naar de gemeenten is het opvoedsteun- Zeeuwse boerenstijl. foto Dirk-Jan Gjeltema punt gratis. U kunt misschien nog traplopen, maar het kost u de nodige moeite. Als u eenmaal een trap lift van Molenaar in.huis hebt gehaald, wilt u beslist niet meer zonder. Verhuizen is niet meer nodig: v Geschikt voor alle trappen -/ Geruisloos en veilig naar boven Altijd snel leverbaar Eenvoudig bedieningspaneel Verhuur is ook mogelijk! Compact design Alle merken beschikbaar Bel direct 0341 - 27 40 40 voor gratis brochure!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61