Makkelijk, binnenland 15 (dsqo en vraagbaak Vragen rond dood van inbreker in Diessen 'Politie in Haren was stuurloos' Aan het strand in Zeeland incl. diner cheap.nl/dagactie 10900 0960 Inclusief Live tv op je tablet of smartphone woensdag 26 september 2012 foto Evert-Jan Daniels/ANP Voorlichting en werkte tot aan haar Kamerlidmaatschap als free lance journalist. In die periode maakte ze ook furore als leadzange- res van de coverband Blow Smoke in haar woonplaats Zaltbommel. Voordat ze de overstap naar het Binnenhof maakte, hing ze de mi crofoon aan de wilgen. De 45-jarige Van Miltenburg houdt van een geintje en de moe der van drie kinderen kun je mid den in de nacht wakker maken voor een debat over de publieke omroep, die volgens haar een te groot budget heeft. Daarbij gaat ze de provocatie niet uit de weg: een net minder moet het worden, is haar mantra. Maar tegelijkertijd heeft ze de tact om genuanceerd te discussiëren over heikele kwesties. Niet voor niets was zij lange tijd woordvoer der medisch, ethische kwesties, bij uitstek een Haags mijnenveld waar in Kamerleden omzichtig te werk moeten gaan. WD-leider Mark Rutte is 'ervan overtuigd dat zijn partijgenoot A- nouchka van Miltenburg het 'heel goed gaat doen' als Tweede Kamer voorzitter. HAREN - De politie heeft in Haren grote moeite gehad met reageren op de aanzwellende mensenmassa vrijdagavond en de uitbrekende rel len door problemen met commu nicatieapparatuur. Opgetrommel de politiemensen wisten vaak niét waar ze moesten zijn en wat ze moesten doen. Dat blijkt uit informele gesprek ken met politiemensen van diver se onderdelen van de noordelijke korpsen plus vertegenwoordigers van de politievakbonden. Op. de avond van Project X raakte het communicatiesysteem C2000 overbelast. Dat bemoeilijkte onder ling overleg en de coördinatie tus sen de hulpverleningsdiensten. Ook het contact tussen politiemen sen via BlackBerry-smartphones verliep verre van optimaal. Leiding gevenden konden nauwelijks met elkaar communiceren. Leden van mobiele eenheden en aanhoudingsteams kregen moei zaam of helemaal geen contact met de commandopost van de po litie of de eigen commandant. ME' ers moesten voorbijgangers de weg vragen. Een ander probleem was de onbe kendheid met Haren. De honder den opgeroepen politiemensen wisten niet waar ze moesten zijn. Er ontbraken bovendien duidelijke instructies voor de wijze van optre den. De politie heeft al zeker driehon derd tips binnen over de rellen in Haren. Dat meldde een woordvoer der. Ook de hoeveelheid video- en fotomateriaal groeit nog altijd. DEN HAAG Onthulling standbeeld Mandela verstoord In Den Haag is gisteren het gebed van de Zuid-Afrikaanse aartsbis schop Desmond Tutu, voorafgaand aan de onthulling van het monu ment voor Nelson Mandela, ver stoord door leden van Voorpost Leden van de Vlaams/Nederlandse blank nationalistische groepering speelden het oude volkslied van Zuid-Afrika, staken een rookbom af en toonden een spandoek met de tekst: STOP de moorden op blan ke boeren. Vijf leden van Voorpost werden wegens de ordeverstoring aangehouden. ROTTERDAM Osterhaus buigt zich over coronavirus Is het toeval dat in een paar maan den tijd twee mensen besmet zijn geraakt met een nieuw type coro navirus of gaat er iets rond? Dat is de vraag waar viroloog Ab Oster haus (Erasmus MC) en z'n collega's in binnen- en buitenland zich over buigen. Ze zijn op zoek naar de be smettingsbron en mogelijke vac cins of antivirale middelen. „We werken aan een methode waarop we dit virus in een vroeg stadium kunnen diagnosticeren." De vraag is of het virus van mens op mens kan worden overgedragen. SZsSiSiSSsaèiBJSSS 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis fiets- en wandelroutes 1 x 3-gangen diner 1/ Op 50 meter van het strand Golden Tulip Strandhotel Westduin "Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website. Powered bv door Hein Eikenaar DIESSEN - De politie tast nog in het duister over de doodsoorzaak van de 37-jarige Tilburger, die na een inbraak in Diessen en een confron tatie met de bewoners is overle den. „Het kan noodweer zijn ge weest, een misdrijf of een ongeluk. We zijn de puzzelstukjes nog aan het leggen", zegt een politiewoord voerder. Vast staat volgens hem wel dat er geen wapen in het spel is geweest. „De verwondingen waaraan de man is overleden zijn toegebracht tijdens een worsteling of een vechtpartij. Er zijn geen schot- of steekwonden." De inbre ker werd in de nacht van maandag op dinsdag rond drie uur betrapt door de bewoners van een tweeon der-eenkapper. Toen de politie bij het adres aankwam troffen ze de bewoners, een man (49) en een vrouw (47) gewond aan. De inbre ker lag in de tuin en was bewuste loos. Hij werd gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht waar hij korte tijd later overleed. De be woners zijn gisteren, aldus de poli tiewoordvoerder, 'formeel ver hoord' maar niet gearresteerd. Vol gens het Openbaar Ministerie wor den ze verdacht van mogelijke be trokkenheid bij het overlijden van de Tilburger. Of er meerdere inbrekers betrok ken zijn geweest, wordt onder zocht. Na de gebeurtenis werd op straat druk gespeculeerd over wat er achter de poort van het huis ge beurd lean zijn. Enkele maanden geleden was ook al ingebroken, die inbrekers hadden het op de volière voorzien. Dat was voor de bewo ners, zegt hun buurvrouw, reden om metalen pinnen op de muur rond de tuin te plaatsen. altijd iets voor jou WhFI modem voor draadloos internet V Stap vandaag nog over op AUes-in-1. Met A.lles-in-1 van Ziggo zitje goed. Nu en in de toekomst. Want Ziggo blijft vernieuwen. Zo kun je live televisiekijken op je tablet of smartphone. Overal in en om het huis, zelfs in de tuin. Makkelijk. Kies vandaag nog voor Televisie, Internet en Telefonie in één voordeelpakket. Ga naar ziggo.nl/allesinl of bel 0900 - 0730 (lokaal tarief).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5