'Spitssluiting Zeelandbrug ongastvrij' SCHOUWEN-DUIVELAND Bedrijf stuurt stinkende tanker weg 29 SEPTEMBER Geulen graven voor droge juun Bedrijven moeten borden verwijderen almanak Puberram WOENSDAG 26 september 2012 21 Twee oude liefdes en één nieuwe liefde 24 en 25 Watersportorganisaties voorspellen onveilige situaties en economische schade door Joeri Wisse ZiERiKZEE - De vier minuten vertra ging die automobilisten gemid deld oplopen als ze de Zeeland- brug 'tegen' hebben, verhoudt zich niet met een uur extra wacht tijd voor watersporters. Dat vin den het Watersportverbond en Hiswa Vereniging. Samen met de ANWB trekken de watersportorganisaties bij de pro vincie Zeeland ten strijde tegen het voorgenomen besluit van het provinciebestuur om de Zeeland- brug vanaf 2014 ook in de avond- spits niet open te doen voor zeilbo ten. Voor een provincie die zich wil profileren als watersportpro vincie is de maatregel ongastvrij, oordelen de organisaties. Het besluit voor de extra spitsslui ting schaadt het economische be lang van recreatie en toerisme in de provincie, vinden Watersport- verbond, Hiswa en ANWB. Boven dien druist het volgens de organi saties in tegen het provinciaal be leid om een watersportprovincie van allure te worden. Ook zien de bezwaarmakers het als een schen ding van een landelijke beleidsvi sie die stelt dat bruggen op wate ren als de Oosterschelde tussen 1 april en 31 oktober continue moe ten worden bediend. Waar weggebruikers en met name forensen door een goede planning kunnen vermijden dat ze voor een open brug moeten wachten, is dit voor watersporters een stuk lasti ger, stellen het Watersportver bond en Hiswa. Zo moeten met name zeilers rekening houden met 'onvoorspelbare' factoren als stro ming en wind. Watersporters die niet onder de brug kunnen doorvaren, hebben nu nog twee keer per uur tien mi nuten lang de gelegenheid om zich te melden. Als het aan Van Be- veren ligt, blijft de brug op werkda gen tussen 17.10 en 17.21 gesloten. Gedeputeerde Kees van Beveren liet eerder weten dat hierdoor hooguit vijf of zes boten moeten wachten, terwijl 1250 auto's tussen 17.00 en 18.00 kunnen doorrijden. Volgens de watersportclubs kan dit tot onveilige situaties leiden. Goede en veilige wachtvoorzienin- gen ontbreken bij de Zeelandbrug en een wachtsteiger kan ook niet makkelijk worden aangelegd. Naar aanleiding van de ingediende zienswijzen heeft de provincie la ten weten het Watersportverbond, Hiswa en de ANWB uit te nodi gen voor een gesprek. MIDDELBURG - Een aantal bedrij ven in de gemeente Veere, onder meer in de buurt van de N57, moet van de provincie verwijzings- borden weghalen. Het gaat onder meer om een boerderijwinkel, een hotel, een camping en een restau rant Ook een aannemer die een bord bij een bouwwerk heeft staan, moet zijn bord verwijderen. De provincie heeft de onderne mers een formele waarschuwing gestuurd. 11:00 - 15:00 uur i Op zaterdag 29 september is het weer NVM Open Huizen Dag! Kijk voor deelnemende huizen vandaag in de bijlage bij deze krant. OUWERKERK - Het heeft de afgelopen dagen flink geplensd. Boeren konden dinsdag hun lol dan ook op. Zoals Piet Kooman die hier geulen graaft in zijn land aan de Gouweveersezeedijk tussen Zierikzee en Ouwerkerk om zijn uien - achter hem op stroken gelegen - sneller te laten drogen. „En te zorgen voor een snelle afvoer als er nog meer regen valt. Dat water moet zo snel mogelijk weg", vertelt zoon Levi over de te klaren klus. De uien zijn anderhalve week geleden getrokken en liggen nu te drogen. foto Dirk-Jan Gjeltema U bent van harte welkom! NVM door Frank van Cooten BORSSELE - Zeeland Refinery heeft dinsdagmiddag een stinkende tan ker weggestuurd. Dat gebeurde naar aanleiding van klachten van inwoners van het dorp Borssele. De zeesteiger van Zeeland Refi nery ligt ter hoogte van. Borssele. Bewoners klaagden maandaga vond over stankoverlast. De overlast ontstond door het bela den van de tanker. De raffinaderij verminderde in eerste instantie naar aanleiding van de klachten de snelheid van de belading. Later bleek echter dat de stank werd veroorzaakt door dampen uit het schip van een vorige bela- ding. Deze belading was overigens geen product van Zeeland Refinery De belading is aan het begin van dinsdagmiddag stopgezet. De tan ker is niet verder beladen en werd weggestuurd. De raffinaderij vindt het vervelend dat de bewoners van Borssele last hebben gehad van de stank. Het bedrijf gaf inwo ners van de gemeente Borsele on langs nog een bloemetje als goed- makertje voor stankhinder van een olieopslagtank. Ze staat bekend als dierenliefhebber. Elke koe en elk schaap in de wei wordt enthousiast begroet. Dus toen de buren dit voorjaar een verweesd lammetje onder hun hoede namen, was ze vertederd. Ze volgde de ont wikkelingen op de voet: hoe lamme tje Bram zijn eerste aarzelende stap je in het gras zette en hoe hij als een hondje de hele dag achter de boerin Tip? redactie@pzc.nl aanliep. Dit weekeinde kwam ze Bram weer tegen, inmiddels uitge groeid tot puberram. Hij liep - ont snapt - midden op straat. Ze stapte uit de auto om hem een aai over zijn wollige bol te geven, maar haar af fectie werd beantwoord met een stevi ge en pijnlijke ram tegen haar been. De liefde was meteen over. „Jij gaat binnenkort naar de slager!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57