3 Heffing komt niet op Grevelingen en Veerse Meer 'Borssele hoeft niet stilgelegd te worden' Registratie verloren en gevonden voorwerpen voortaan via gemeente Willem Ginjaar, waterschap commentaar Parkpolitie woensdag 26 september 2012 mMHSSUiMBMKaSHHm euro per jaar zou een gebruikerspas je voor duiken in de Oosterschelde kunnen gaan kosten, is het idee. PMMNNHSamWBH 'We hebben geen plannen voor een heffing voor dui kers op het Veerse Meer. Als je mensen wilt laten beta len, dan moet je ook goed controleren. Daar hebben we onvoldoende middelen en mensen voor.' Tien jaar na het opdoeken van de Zeelandvergunning voor duikers, wordt weer gesproken over een gebruikersbijdrage. foto Willem Mieras; fotomontage Donja Odijk door CornelSeke Blok Duikers hoeven niet bang te zijn dat ze straks ook nog geld moeten gaan betalen als ze willen duiken in het Veerse Meer of de Grevelingen. Waterschap Scheldestromen en Natuur- en Recreatieschap De Gre velingen zijn niet van plan om het voorbeeld van Nationaal Park De Oosterschelde te volgen. „Als je mensen wilt laten betalen, dan moet je ook goed controleren. Daar hebben we onvoldoende mid delen en mensen voor", zegt be- DOSSIER THERMPHOS Kamerleden Vos en De Vries willen dat de 450 arbeidsplaatsen van Thermphos behouden blijven. Lees alles over Thermphos op www.pzc.nl/thermphos EN VERDER wordt het 15-jarig jubileum van de band Racoon wordt opgeluisterd met een boek en jubileumconcert in de HMH in Amsterdam. www.pzc.nl/video stiiurder Willem Ginjaar van het Waterschap Scheldestromen. Recreanten op het Veerse Meer hoeven op dit moment voor geen enkele voorziening te betalen. Er geldt alleen een 24-uurs regeling voor boten die afmeren aan de po pulaire openbare steigers. Ginjaar: „We hebben gedacht aan vlagge tjes of vignetten waar boten voor moeten betalen, maar zien vooral beren op de weg bij de uitvoe ring." Daarnaast is Ginjaar niet zo gechar meerd van het idee om recreanten een rekening te presenteren voor door Marcel Modde MIDDELBURG - De registratie van verloren en verloren voorwerpen in Zeeland verhuist per 1 oktober van de politie naar de gemeenten. Vinders of gedupeerden kunnen dan ook via internet of telefonisch aangifte doen. Met uitzondering van Terneuzen zijn alle gemeenten aangesloten bij het landelijke netwerk www.verlorenofgevonden.nl. Op deze site worden gevonden en ver loren voorwerpen bij elkaar ge bracht. Terneuzen gebruikt voorlo pig nog de eigen website voor de registratie. De bedoeling is wel dat het gebruik van natuurgebieden. „Het Veerse Meer moet gezellig heid en gastvrijheid uitstralen. Zo'n vignet is niet goed voor het imago." Siemco Louwerse van Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen ziet net-als Ginjaar vooral prakti sche bezwaren. „Ik vraag me af of de kosten opwegen tegen de op brengsten van zo'n heffing." De Grevelingen vraagt op dit mo ment wel geld aan recreanten die met hun boot willen aanleggen op openbare steigers. Een seizoens kaart kost 49 euro. straks in heel Zeeland dezelfde me thodiek wordt gehanteerd, zegt de Middelburgse burgemeester Ha- rald Bergmann. Hij trekt namens zijn collega's déze kar in de provin cie. Iemand die iets vindt, mag dat in principe thuis bewaren. De vinder is wel verplicht daarvan aangifte te doen. Spullen die naar schatting meer dan 450 euro waard zijn, moeten een jaar worden bewaard. Meldt de rechtmatige eigenaar zich niet, dan wordt de vinder na het verstrijken van die termijn de eigenaar. Voor goedkopere spullen geldt een bewaartermijn van drie maanden. Ook is het mogelijk aan- Louwerse ziet een verschil tussen duikers en booteigenaren. „Dui kers zijn vooral individuele sport beoefenaars. Ze komen niet in ver enigingsverband naar het water, maar op de bonnefooi. Dat maakt een vergunning veel moeilijker uit voerbaar. Dat is ook de reden dat de provincie de duikvergunning ooit heeft afgeschaft." Louwerse heeft nog meer twijfels. „Het toerisme staat onder druk. Je moet goed nadenken over heffin gen, zeker als je ook al geld vraagt voor parkeren. We moeten onszelf niet uit de markt prijzen." gifte van een vermissing of vondst te doen aan de balie in het ge meentehuis. Wordt het voorwerp in bewaring gegeven bij de ge meente, dan gaat de opbrengst uit eindelijk naar de gemeentekas. Voor het ophalen en de opslag van grotere spullen, zoals fietsen, heb ben de gemeenten afspraken ge maakt met sociale werkplaatsen, de eigen buitendienst of lokale on dernemers, aldus Bergmann. Zeeland is één van de laatste re gio's waar de registratie overgaat naar gemeenten. Landelijke gold 1 juli als overstapdatum. Zeeland heeft dat moment bewust over het toeristenseizoen heen getrokken. 9 4 8 s e e 4 M O 9 Het Nationaal Park Oosterschelde (NPO) en de duik- bond NOB hebben el kaar gevonden in een onzalig plan. Zij willen laten betalen voor een duik in de Oosterschel de. Jaarlijks 30 euro. Dat geld is voor nieuwe voorzieningen en voor toezicht aan het water. De ze ontwikkeling van het Ooster- scheldegebied is uiterst onge wenst Want wie volgt? Moeten kajakkers straks ook een pasje kopen? En zeilers? Komen straks overal in Zeeland opspo ringsambtenaren om alle 'ge bruikers' te controleren? Deze kant moet het niet op. Op de drukste duikplekken van de Oosterschelde is behoefte aan wat eenvoudige voorzienin gen. Die kosten geen fortuin. De overheden achter het Natio naal Park Oosterschelde zijn mans genoeg om dit te regelen zonder nieuwe heffingen en zonder parkpolitie. Dat is de beste manier om te laten zien waar Zeeland sterk in is: ruimte, natuur - en vrijheid. DEN HAAG - Het ministerie van Eco nomische Zaken ziet vooralsnog geen enkele reden om in te gaan op het verzoek van de gemeente raad van Gent in België om de kerncentrale van Borssele stil te leggen voor controle. De gemeenteraad van de Belgische stad is bezorgd door haarscheur tjes in reactorvaten in Belgische centrales. De Nederlandse Kernfy sische Dienst (KFD) stelde al dat er niet hoeft te worden getwijfeld aan de veiligheid van Borssele. Mi nister Maxime Verhagen benadruk te eerder ook dat het reactorvat in Borssele afkomstig is van een ande re leverancier en gemaakt van ma teriaal met een andere samenstel ling. Minister Maxime Verhagen had juist maandag .contact met zijn Bel gische collega Joëlle Milquet. Gent kwam daarbij niet aan de orde. Wel is er gesproken over meer ge zamenlijke veiligheidsoefeningen bij de centrales. Die zijn er al, maar moeten worden uitgebreid naar Tihange. In de reactorvaten van Doel 3 en Tihange 2 zijn haarscheurtjes ge vonden. Momenteel vindt onder zoek plaats naar de ernst van de schade. De provincie Zeeland liet eerder deze maand weten het niet nood zakelijk te vinden om sluiting van Doel 3 te bepleiten. Daarom was gevraagd door GroenLinks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3