Niemand wil keeper Verhoeven hebben Driebanden groot. Nationale bekercompeti- 33 Kloetinge nog zonder John Schot Aftrap in Kmtinge is al om 17.00 uur GVVV, IVS, Baronie en FC Lienden woensdag 26 september 2012 Jan Poortvliet was vijf seizoenen trai ner van Telstar. Tussen 2002 en 2005 en ook van 2010 tot afgelopen zomer. De bekerwedstrijd tussen Kloetinge en Telstar begint vandaag al om 17.00 uur. De Beve- landse hoofdklasser speelde het duel in de eerste ronde met EVV in augustus noodgedwon gen op het tweede veld, maar wil nu natuurlijk graag op het hoofdveld acteren. Omdat daar geen lichtinstallatie staat, begint het duel om 17.00 uur. Een eventuele verlenging en strafschoppen kunnen dan worden afgewerkt voordat het donker wordt. De huidige selectie van Telstar. Bovenste rij (van links naar rechts): Piet van Oosterom (teammanager), Cerilio Cijntje, Diego Karg, Jerold Promes, Step- han Veenboer, Cor Varkevisser, Wesley Zonneveld, Donny Rijnink, Kevin van Essen, Gal Sapir, Dirk van der Lugt (materiaalman). Middelste rij: Paul de Vlugt (fysiotherapeut), Olivier Rifai, Daniël Zuiverloon, Rhys Murphy, Gurcan Sari, Meivin Grootfaam, Anthony Correia, Andrew Marveggio, Leandro Resi- da, Ton Offerman (verzorging). Onderste rij: René Ponk (keeperstrainer), Jefgé Hoefdraad, Frank Korpershoek, Geraldo Hoogvliets, Marcel Keizer (trai ner), Sjaak Lettinga, Shabir Isoufi, Gaston Salasiwa, Alami Ahannach (assistent-trainer). foto VI Images wedstrijd geschaduwd door Bert van Duij venbode. Ondanks de he te adem in zijn nek, speelt Van Vossen opnieuw sterk. De defen sie van Vlissingen blijft vrij een voudig op de been en na negentig minuten staat het nog steeds 0-0. Waar Oostkapelle ruim drie jaar eerder een tweede wedstrijd moest spelen, kan Vlissingen nu wel beginnen aan een verlenging. Die is acht minuten bezig als Paul Schipper de 0-1 binnenkopt op aangeven van Van Vossen. Ronald van Oeveren schiet in de 117e mi nuut de 0-2 binnen. In Velsen barst een Zeeuws feestje los. Spe lers klimmen in de hekken, spon sor Jan Koppejan geniet met volle teugen. De kwartfinale is bereikt en daarin ontvangt Vlissingen zes tien dagen later Den Haag. Een nieuwe stunt zit er niet in. Vlissin gen is kansloos: 0-3. Vrijwel ieder seizoen is er wel een amateurclub die naam maakt in het nationale bekertoernooi. Vorig seizoen won GVW met liefst 0-3 van Excelsior, dat een jaar eerder ook al onderuit was gegaan bij Sparta Nijkerk (2-1). Vlissingen-Den Bosch (seizoen 1988/1989) staat ook in dat rijtje wedstrijden. Net als MW-Baronie {2-3, 1999/2000), ÏVS-Fortuna Sit- tard (1-0, 2011-2002) en FC Lienden- Vitesse. De ploeg van trainer Hans Kraaij jr. won vier jaar geleden met 1-0. In Kloetinge zullen ze vandaag tekenen voor die uitslag. door Barry van der Hooft KLOETINGE - Hij geeft zelf trainers- cussussen en dus is het maken van een analyse vrijwel dagelijkse kost voor Diederik Hiensch. De oefen- meester uit Hoedekenskerke be keek de komende tegenstander dan ook met eigen ogen, want Tel star speelde afgelopen vrijdag in en tegen Dordrecht. De Noord-Hollanders verloren met 3-2 en bezetten nu de achtste plaats in de Jupiler League. Na zes duels heeft Telstar acht punten, dankzij twee overwinningen, twee gelijke spelen en ook twee nederla gen. Van de huidige spelersgroep hebben doelman Cor Varkevisser en Shabir Isoufi een Feyenoord- verleden. Isoufi is nu gehuurd van de Rotterdammers. Jerold Promes speelde eerder met RKC en Sparta in de eredivisie. Een andere opvallende speler is Rhys Murphy. De aanvaller speel de in de jeugd van Wimbledon en Arsenal, brak bij de Londense top club niet door en belandde via huurperiodes bij Brentford en Pres ton North End in Velsen. Het op merkelijke is dat hij voor Ireland' onder 15 speelde, daarna voor de Engelse jeugdselecties uitkwam, maar vervolgens weer koos voor Jong Ierland, het land van zijn opa. De voormalig jeugdinternational in dienst van Kloetinge - aanvallen de middenvelder John Schot - ont breekt vandaag opnieuw. Hij is nog steeds geblesseerd, net als Maarten van Rosevelt. De selectie van Diederik Hiensch verzamelt vandaag om 15.00 uur en begint twee later aan de klus in de twee de ronde van de KNVB-beker. tie. Jacobs Mannenmode - Hoondert/de Waard 2-6, 3-9 in sets: Martin Sturm - Frans de Koek 0-3 (9-15, 5-15, 8-15); Eric Nïeuwen- huyse - Piet Koek 0-3 (13-15, 7-15, 9-15); Gil les Sturm - Rinus Kramer 1-2 (15-9, 9-15, 10-15); Pieter Harms - Bram de Waard 2-1 (15-14,13-15,15-13). TENNIS Bangkok. Mannen. Eerste ronde: Moriya (Jap) - Haasé (Ned) 2-6 7-6 (6) 6-3, Verdasco (Spa/5) - Ito (Jap) 3-6 6-0 6-2, Troïcki (Ser/6) - Stachovski (Oek) 6-7 (4) 7-5 6-3, Sela (Isr) - Chiudinelli (Zwi) 6-4 6-4, Nieminen (Fin/7) - Sugita (Jap) 6-1 0-0 opgave, Young (VSt) - Lu Yen-hsun (Tai) 5-7 6-2 7-5, Tomic (Aus/8) - Garcia-Lopez (Spa) 6-0 6-2, Dimitrov (Bul) - Yang Tsung-Hua (Tai) 6-3 3-6 7-6 (7). Tokio. Vrouwen. Tweede ronde: Azarenka (WRu/1) - Paszek (Oos) 6-1 6-1, Sjarapova (Rus/2) - Watson (GBr) 6-7 (7) 6-3 6-4, Ag- nieszka Radwanska (Pol/3) - Jankovic (Ser) 6-2 7-5, Stosur (Aus/8) - Schiavone (Ita) 4-6 6-2 7-5, Wozniacki (Den/10) - Hantuchova (Slw) 7-6 (3) 6-1, Safarova (Tsj) - Zakopalova (Tsj) walkover, Hampton (VSt) - Kanepi (Est/15) 5-7 6-2 6-3, Vinei (lta/14) - Parmentier (Fra) 6-3 6-1, Urszula Radwanska (Pol) - Ivanovic (Ser/11) 3-6 6-4 6-2, Cibulkova (Slw/12) - Zheng Jie (Chn) 6-0 6-3, Kerber (Dui/5) - Mori- ta (Jap) 6-3 6-4, Errani (lta/6) - Larsson (Zwe) 6-3 7-6 (1Bartoli (Fra/9) - Gorges (Dui) 6-2 7-5, Li Na (Chn/7) - Pavlioetsjenkova (Rus) 7-5 4-6 6-2, Petrova (Rus/17) - Halep (Roe) 7-6 (4) 6-0, Martic (Kro) - Kvitova (Tsj/4) 6-4 6-4. AMSTERDAM - Volgens Theo Jans sen staan er in de eredivisie geen vijf keepers op doel die beter zijn dan Jeroen Verhoeven. Toch heeft Verhoeven (32) na zijn periode bij Ajax geen nieuwe club gevonden. Hoe kan dat? Zijn leven ziet er op dit moment tamelijk overzichtelijk uit, zegt Ver hoeven, terwijl hij koffie schenkt. Eén keer in de zoveel tijd moet hij als werkzoekende naar het UWV-kantoor, maar dat is vooral om verzekerd, te zijn. „Ik heb ook sollicitatieplicht, maar dat doet de spelersvakbond WCS voor me. Een formaliteit. Want ik denk niet dat er clubs in Nederland zijn die niet weten dat ik vrij ben." Wie Verhoeven momenteel aan het werk wil zien, kan terecht op het trainingscomplex van FC Utrecht. Bij die club - vanavond te genstander van Ajax in het beker toernooi - traint hij als volwaardi ge selectiekeeper mee sinds hij de ze zomer afscheid nam van Ajax. In Amsterdam vervulde hij drie seizoenen de rol van reservedoel man. Bij Ajax waren ze gek van hem. Niet alleen omdat Verhoeven een aardige gozer is, maar vooral om dat hij een uitstekende keeper is. „Je wordt bij een topclub pas geac cepteerd als je het niveau aan kunt, als je wat laat zien." Dat Verhoeven intern bij Ajax veel waardering kreeg, dat weten ze bij de andere Nederlandse profclubs ook. Dat wereldje is immers zó klein. Hoe kan het dan dat Verhoe ven dit seizoen nergens onderdak heeft gevonden? Hij heeft wel een idee, zegt hij be daard. „Moet je eens zien wat er te voorschijn komt als je mijn naam bij Google intikt." Sinds een paar jaar gaat hij door het leven als de 'pizza-keeper'. Verhoeven heeft daar zelf een beetje aan meege werkt. Als keeper van Volendam zongen de supporters van Ajax bij elke achterbal die. Verhoeven nam: 'oooohhh.... Pizza!'. „Ik vond dat best origineel, beter dan dat je al lerlei ziektes naar je hoofd geslin gerd krijgt." Met als gevolg dat overal waar hij nu verschijnt, de pizza's hem figuurlijk om de oren vliegen. Tel daarbij op dat Verhoe ven een fors postuur heeft en het negatieve beeld is geschetst: dat van een te veel pizza's etende, te dikke doelman. Verhoeven: „Ik lust geen eens pizza's." Zijn postuur heeft hem overigens ook veel goeds gebracht. Er staat natuurlijk wel iemand in de goal. „Mijn fysiek heeft me ook nooit gehinderd om zeven dagen per week als een beest te trainen. Ik heb daar bij mijn clubs altijd waar dering voor gekregen. Daar hecht ik meer waarde aan dan wat de buitenwereld van mij denkt" Bij Ajax speelde hij achter de scher men met verve de rol van sfeerma ker en raadgever. Hij en André Ooijer, twee van de oudste spelers, hebben geen onbelangrijk aandeel gehad in de twee recente kam pioenschappen van Ajax. Het beha len van de dertigste landstitel noemt Verhoeven zonder twijfel het mooiste moment uit zijn car rière. „De ontknoping van de com petitie, de drie sterren, de apotheo se tijdens de huldiging, dat valt niet meer te overtreffen," zegt hij met een brede glimlach. Het brengt hem ook weer terug naar de realiteit. Hoewel Verhoe ven dankbaar is voor de trainings uren bij FC Utrecht, geeft hij toe dat hij dacht dat voor een keeper met zijn cv de clubs in de rij zou den staan. Utrecht-trainer Wouters wil hem graag bij de selectie halen, maar de onderhandelingen met Ajax lopen stroef. „Ik ga mezelf niet opdrin gen bij clubs. Zo zit ik niet in el kaar. Ik ben gewoon Jeroen, hoor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33