Golfgiganten Europa en VS in Ryder Cup sport31 Kroon heeft begrip voor kritiek Erehaag voor Cercle woensdag 26 september 2012 msmmxssmsi mmmamm 'Het zijn twee sterke teams en ik zie geen favoriet. Wij zullen echt heel, heel goed moeten spelen om te winnen' José Maria Olazabal, teamcaptain Europa De VS en Europa hebben hun beste golfers van stal gehaald om met succes te kunnen strij den om de Ryder Cup. Dit be langrijkste golftoernoöi ter we reld dat eens in de twee jaar wordt gehouden, begint vrijdag in Medinah, in de VS. medinah - Na de extravagante mil joenendans van het Tour Cham pionship in Atlanta maakt de golf- wereld zich op voor het evene ment waat geld geen drijfveer is, maar alleen prestige telt. Twee teams met de beste golfers uit Europa en de Verenigde Staten strijden vanaf.vrijdag op de Medi nah Country Club in de staat Illi nois om de Ryder Cup. Zelden zijn in de tweejaarlijkse confronta tie zoveel topspelers verenigd. De Belgische debutant Nicolas Colsae- rts is met zijn 35e plaats op de we reldranglijst de laagst geklasseerde speler. Titelverdediger Europa brengt liefst vier van de beste vijf spelers van de wereld op de been. Met we reldranglijstaanvoerder Rory Mcll- roy als de onbetwiste kopman. De 23-jarige Noord-Ier won vorige maand met overmacht zijn twee de major, het PGA Championship. „Hij is de hedendaagse Tiger Woods, de speler die alle aandacht zal krijgen. Terecht, want hij speelt Jose Maria Olazabal ontfermt zich in 2010 over de Ryder Cup, terwijl zijn spelers zich op de golfbaan van Me dinah opmaken voor een fotosessie foto Charlie Riedel/AP fenomenaal", meent Jim Furyk, de ervaren rot uit het Amerikaanse team, voor de achtste keer present in de Ryder Cup. Team Europe kan verder pronken met de Engelsen Luke Donald, Lee Westwood en Justin Rose, respec tievelijk de nummers drie, vier en vijf van de wereld. De Zweed Peter Hanson, begin deze maand win naar van het KLM Open, maakt ook deel uit van de ploeg van de Spaanse captain José Maria Olaza bal. „Wij spelen uit en zij hebben het thuisvoordeel. Het zijn twee sterke teams en ik zie geen favoriet. Wij zullen echt heel, heel goed moeten spelen om te winnen", aldus José Maria Olazabal. De Spanjaard weet dat de Amerika nen zich zullen bedienen van de zelfde strategie die ze in 2008 in Louisville aan de zege hielp. „Het publiek wil geen spelers zien die moeten chippen vanuit de rough. De mensen willen birdies zien, op- - winding", zegt de Amerikaanse Ryder Cup teamcaptain Davis Love III. „We zetten de baan op zoals de fans het willen zien. Dat betekent verre slagen, snelle greens, leuk om naar te kijken." Vaandeldrager in Team USA is Ti ger Woods. De 36-jarige golficoon, winnaar van 14 majors, heeft zich dit jaar teruggeknokt naar de we reldtop. De man die meer dan een miljard dollar met de golfsport verdiende en 74 toernooien op zijn naam schreef, won de Ryder Cup pas één keer (1999). Hij heeft in Furyk en Phil Mickelson ervaren teamge noten. 'Lefty' doet voor de negen de keer mee in de Ryder Cup. De ploeg van Love telt verder vier de butanten: Keegan Bradley, Jason Dufner, Webb Simpson en Brandt- Snedeker. Laatstgenoemde is in topvorm, want hij won afgelopen zondag het poenerige Tour Champions hip. Die zege leverde hem een bo nus op van 10 miljoen dollar (7,7 miljoen euro). Si De Ryder Cup wordt van 25 tot en met 30 september gehouden op de Medinah Country Club, net buiten Chicago. Team Europa: Luke Donald (Eng), Peter Hanson (Den), Sergio Garcia (Spa), Martin Kaymer (Dui), Paul La- wrie (Schot), Graeme McDowell (Eng), Rory Mcllroy (Eng), Frances co Molinari (Ita), Justin Rose (Eng), Lee Westwood (Eng), Nicolas Col- saerts (Bel), lan Poulter (Eng), Teamcaptain: José Maria Olazabal Team VS: Keegan Bradley, Jason Dufner,, Zach Johnson, Matt Kuchar, Phil Mickelson, Webb Simpson, Bubba Watson, Tiger Woods, Jim Furyk, Dustin Johnson, Brandt Snedeker, Steve Strieker. Teamcaptain: Davis Love III. Phil Mickelson (VS) deed van alle spelers de meeste keren mee aan de Ryder Cup: acht keer. O Europa won de Ryder Cup tot nu toe acht keer, de VS zeven keer. Er was één keer een gelijkspel. rijswijk - Hij wil benadrukken dat het een leuke week was, met de vijfde plaats van Lars Boom in de WK-wegrace als tastbaar resultaat. Maar Karsten Kroon kan zich voor een deel wel vinden in de kritiek van bondscoach Leo van Vliet op de wielrenners van Rabobank. „Er zit wel verschil tussen de Rabojon- gens en de andere renners. Bij de Rabo's moet het precies gaan zoals zij het in hun hoofd hebben, an ders is het huis te klein", vertelde de renner van Saxo Bank dinsdag een dag nadat Van Vliet zijn hart had gelucht. Kroon is bovendien ervaringsdes kundige, hij reed jaren voor de Ra- boploeg. „Toen was het precies het zelfde en misschien was ik ook wel zo. Bij Bjarne Riis wordt veel meer als team gedacht en laten ren ners elkaar meer in hun waarde." Van Vliet had zich gestoord aan het gedrag van een aantal Raboren- ners die volgens de bondscoach bij hun ploeg een harde hand missen. Het leidde tot discussie op inter net waarin Bauke Mollema de woorden van Van Vliet afdeed als onzin (Nu.nl) en Lars Boom via twitter het Raboteam een „goe ploegske" noemde. Kroon geeft voorbeelden van erger nissen. „Het zijn kleine dingen maar als je met de groep gaat trai nen en de helft gaat plassen, dan vind ik het raar dat de andere helft hard doorrijdt. En als er op het ein de van een training een kruispunt is waar een paar renners moeten stoppen, wachten de anderen niet. Ik vind dat raar en denk niet dat het bij andere ploegen zo gaat." „Wielrennen is ook een merkwaar dige sport", benadrukt Kroon. „Het is een teamsport, maar ook een individuele sport waarin je soms egoïstisch moet zijn. Maar het wordt nu wat opgeklopt. Ik heb met de ploeg een leuke week gehad." ROTTERDAM Drenthe definitief niet naar Feyenoord Feyenoord heeft de deur voor Royston Drenthe definitief dichtge gooid. Technish directeur Martin van Geel zegt in het AD dat een te rugkeer 'niet aan de orde is'. „Ons salarisbudget biedt nauwelijks kan sen en Royston gaf aan dat hij als linker- of rechterspits wil spelen. Die posities zijn bij ons royaal be zet", aldus Van Geel. Feyenoord voerde lang gesprekken met Drenthe, die zichzelf aanbood bij de club waar hij als talent in 2007 een miljoenencontract bij Real Madrid in de wacht sleepte. Na omzwervingen via Hercules Ali cante en Everton is de transfervrije Drenthe op zoek naar een club. PARIJS Tour 2013: twee keer over l'AIpe d'Huez De wielrenners in de Ronde van Frankrijk moeten volgend jaar in de honderdste editie twee keer de l'AIpe d'Huez beklimmen en te vens de beruchte Mont Ventoux be dwingen. Dat meldt de Franse krant Le Dauphiné Libéré. De presentatie van de Tour 2013 is op 24 oktober, maar de krant heeft al inzage gekregen in het etappe schema. De rit met l'AIpe d'Huez staat op 18 juli op het programma. De renners zouden de legendari sche col met de 21 bochten die dag niet één, maar twee keer moeten beklimmen. ZAGREB Zagreb-speler: biertje van 100.000 euro De Kroatische international Doma- goj Vida heeft zijn duurste biertje ooit gedronken. Het leek de verdediger van Dina- mo Zagreb wel gepast om een blik je bier te openen, toen hij met de spelersbus onderweg was naar Vrsar waar Dinamo een bekerduel moest spelen. Coach Ante Cacic ontplofte van woede, toen Vida zijn eerste slok nam en zette de voetballer direct uit de bus. Een dag later kwam daar nog eens een boete van 100.000 euro over heen. Karsten Kroon (midden) was zondag de wegkapitein van de Nederlandse ploeg. foto Marcel van Hoorn/ANP BRUGGE - In de meeste landen heb ben de supporters weinig respect voor hun ploeg als die onderaan staat. In België is dat anders. Bij Cercle Brugge maken de fans duidelijk dat ze hun elftal onder geen beding in de steek laten. Za terdag, voor de aftrap van de com petitiewedstrijd tegen Charleroi, zullen vertegenwoordigers van de supportersverenigingen een heuse erehaag vormen als de spelers het veld oplopen. „De supporters wil len voor én tijdens de wedstrijd duidelijk maken dat zij Cercle Brugge voluit blijven steunen, ook in deze moeilijke dagen", staat er in een communiqué van de club. „Ze willen de technische staf, de spelers en het bestuur een hart on der de riem steken. Echte vrien den staan altijd voor elkaar klaar, zeker als je in nood verkeert." Cer cle heeft één punt uit acht duels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31