zeeland 123 'Vlissingen meet met twee maten' PLflMECO woensdag 26 september 2012 De Uilenburch is inmiddels weer wat gegroeid en telt nu zeventig leerlingen. De leerlingen zitten in combi natieklassen. PLAFONDS Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 27 00 00 MIDDELBURG Wijkpunt ook 's avonds open Omdat veel bewoners van de wijk overdag werken heeft de wijkbe- heergroep Nieuw Middelburg be sloten de openingstijden van het Wijk Ondersteuningspunt te wijzi gen. Dit zal een proef zijn van een jaar. De nieuwe openingstijden zijn: woensdagavond van 19.00 tot 20.30 uur en vrijdagochtend van 10.00 tot 11.30 uur. VL1SSINGEN Mosselfeest in Ter Reede In zorgcentrum Ter Reede in Vlis- singen wordt vrijdag een mossel- feest gehouden. Van 11.00 tot 20.00 uur worden verschillende mossel gerechten geserveerd en is er volop Zeeuwse muziek en vermaak. Er is ook een Zeeuwse markt met ver schillende streekproducten, am bachtslieden tonen hun vakman schap en Ons Boerengoed vertelt over de Zeeuwse klederdracht. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Maritieme film en fotoavond De afdeling Zeeland van de World Ship Society (WSS) houdt morgen een maritieme film- en fotoavond in het Dorpshuis in Nieuw- en Sint Joosland. De avond gaat over een cruise van Rotterdam naar Sint Petersburg. Ook andere films van Louis Bos- schaart worden vertoond. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Toe gang is gratis. VL1SSINGEN Afasiesoos voor ouderen Werkt voor Ouderen begint mor gen om 13.00 uur de eerste bijeen komst van de nieuwe afasiesoos in Ter Reede in Vlissingen. De soos is bedoeld voor mensen met afasie, maar ook voor familie, vrienden en kennissen. Afasie is een taal stoornis veroorzaakt door hersen letsel. Informatie is verkrijgbaar bij de logopedisten Lindy Ludikhuize of Donya Martin (0118-448448). Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 20 september 2012 is onder curatele gesteld de heer K. Hagenbeek, geboren te Goes op 18 mei 1994, wonende te Vletstraat 3, 4401 JN Yerseke en is tot curator benoemd de heer/mevrouw J.P. Hagenbeek-Cor- stanje en R. Hagenbeek wonende te Vletstraat 3, 4401 JIM Yerseke. Bij beschikking van de kantonrechter te Terneuzen d.d. 12 september 2012 is C.A. de Kraker, geboren te Schoondijke op 30-08 1936, wonend te Peter van Anrooylaan 246, 4536 CK Terneuzen, onder curatele gesteld met benoeming van A.M. van Pienbroek-de Kraker, Eemsstraat 10, 4535 EB Terneuzen tot curator. door Jan van Ommen DEN HAAG - 'De gemeente Vlissin gen meet met twee maten als het gaat om het toekennen van nadeel compensatie en schadevergoedin gen rond het nieuwbouwproject De Fonteyne,' zei winkelier Henk Postma dinsdag bij de Raad van State. Die behandelde een aantal plan- schade- en nadeelcompensatieza- ken rond het bouwproject in het Vlissingse winkelcentrum. Tijdens de bouw van 2004 tot en met 2007 lag het bestaande winkel centrum drie jaar overhoop. De gemeente sloot een reeks stra ten af waardoor winkels voor korte re of langere periodes slechter tot nauwelijks bereikbaar waren. De gemeente keerde aan een aantal winkels nadeelcompensatie uit. An dere ondernemers en bewoners vroegen planschadegeld omdat hun panden in waarde zouden zijn gedaald. Postma runde vanaf 1999 tot en met 2010 een cd-winkel en een winkel die onder meer sieraden en kleding verkocht aan het Bel- lamypark. „Het is duidelijk dat mijn winkels drie jaar lang niet of nauwelijks be reikbaar waren en dat alle straten waren afgesloten. Dat is de belang rijkste reden dat ik mijn winkels heb moeten opgeven," zei Postma. De gemeentewoordvoerder ontken de met klem dat alle straten gedu rende het drie jaar durende bouw project zijn afgesloten. Het Bel- lamypark is al die jaren wel bereik baar gebleven, ook al moesten mensen omrijden. Postma kan er niet bij dat geboorte winkel Prenatal wel recht kreeg op nadeelcompensatie terwijl de win kel pas in 2005 openging. 'Prenatal zat vlak bij de bouwput maar dat is toch geen criterium, het bedrijf wist waar het zich vestigde,' aldus Postma. De Raad van State wilde weten waarom Prenatal wel nadeel compensatie heeft gekregen en een heleboel andere winkels niet. De gemeentewoordvoerder van Vlis singen erkende uiteindelijk dat Vlissingen Prenatal als regionale trekker in het winkelcentrum wil de hebben en dat het bedrijf daar door een steuntje in de rug kreeg. Volgens Postma ging dat over de rug van de kleinere winkeliers die geen groot concern achter zich heb ben staan. De Raad van State gaat uitzoeken of Postma en andere bedrijven zo als Didi Fashion en Mado recht hebben op nadeelcompensatie. Of, zoals lederwaren- en tassenwinkel Duifhuizen, recht hebben op meer nadeelcompensatie. Volgens Duif huizen hebben de gemeente en schadebureau SAOZ een ingewik kelde rekenmethode toegepast waardoor tegenvallende opbreng sten zijn verrekend met teruglopen de kosten. De Raad van State doet over enkele weken uitspraak. Mirjam Griffioen, de zus van juf Judith die de uil heeft ontworpen, maakt de muurschildering. Suus uit groep 1 helpt mee. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23