Ouders helpen school overeind te houden 221 zeeland Uilenburch Federatie blijft de Veerse gesprekspartner Goes past rotondes aan voor wagens van PostNL 'Alle partijen moeten Dader (15) van mislukte overval hun verlies nemen' cafetaria Oost-Souburg veroordeeld Bijbelvertaling woensdag 26 september 2012 WWW.DESCHANSTUlNSCH6RMEN.Nt Ste».'f>bergseweg 6 4651 RJ Ha'steren Tal.: 0154 - 60S 418 0164 - 68? 546 MIDDELBURG - In Het Bolwerk aan de Verwerijstraat 51 in Middelburg wordt morgenavond een bijeen komst gehouden over het vertalen van de bijbel uit het Hebreeuws en het Grieks. Dr. Jaap van Dorp, vertaler bij het Nederlands Bijbel genootschap, zorgt voor een inlei ding. Aanvang: 19.30 uur. De Uilenburch is gevestigd aan de Nederstraat, aan de rand van de binnenstad. De leerlingen komen vooral uit de binnenstad, Nieuw Middelburg en de Veerse Poort. Dichtstbijzijnde andere openbare school is de Dolfijnenburch in de wijk Klarenbeek. DOMBURG - De Federatie van On dernemersverenigingen in de Ge meente Veere (FOV) blijft: de ge sprekspartner als het gaat over het ondernemersklimaat in de ge meente Veere. Wethouder Jaap Melse liet dinsdagavond duidelijk weten dat hij niet met de Dom- burgse ondernemersvereniging OBD gaat praten over algemene en overkoepelende Veerse zaken. Deze week werd bekend dat de OBD per 1 januari van het komen de jaar uit de federatie stapt en zelfstandig doorgaat. Op vragen van leden van de raads fractie PvdA/GroenLinks tijdens een bijeenkomst van de raadscom missie Maatschappelijke Ontwikke ling zei de wethouder dat hij het jammer vindt dat de Domburgse ondernemers die beslissing heb ben genomen. Hij zal wel met de OBD overleggen over typisch Domburgse zaken, zo hield hij de commissieleden voor. Hij doet dat nu ook met andere lo kale ondernemersverenigingen over plaatselijke zaken. Maar als het gaat over algemeen be leid wordt er niet gepraat met de OBD, zei hij beslist. „Wij willen ef ficiënt overleggen," De beslissing van de Domburgse ondernemers heeft geen invloed op de inzet van de ondernemers manager, vervolgde de wethouder. Die manager blijft ook werken voor Domburg. „Net zoals hij nu ook werkt voor Aagtekerke, waar geen onderne mersvereniging is", aldus de wet houder. Melse zei te hopen dat de bestuur ders van de beide organisaties erin slagen alsnog tot elkaar te komen. Sluiting van de Uilenburch werd afgelopen voorjaar voorkomen mede doordat de ouders een grote betrokkenheid bij de Mid delburgse basisschool lieten zien. Ouders en leerkrachten hebben het afgelopen halfjaar niet stilgezeten. door Theo Giele Ruim tien jaar keek de uil van leerling Isa van af de muur over het schoolplein. Het was tijd voor een nieuwe. Sinds kort houdt het moderne uil tje vaii juf Judith met een frisse blik de kinderen van de Uilen burch in het oog. Het interieur van de school is ook aangepakt Binnenhuisarchitect en moeder Martine Dobbelaar maak te een ontwerp. Gewapend met kwast en verfpot brachten de ouders de nieuwe kleuren aan in de grote hal. Wie binnenkomt, stuit meteen op een soort huiska mertje, het nieuwe mobiele thema podium waar bijvoorbeeld gasten als Sinterklaas en een voorlezer in de Kinderboekenweek ontvangen kunnen worden. Nieuw is ook een atelier waar geknutseld, geschil derd, gebakken en gekookt wordt. Een half jaar geleden, toen sluiting dreigde, zwoeren de ouders alles op alles te zetten om de Uilen burch te behouden. Het is niet bij woorden gebleven. „Iedereen is er vol voor gegaan. Er is een enorme sfeer van saamhorigheid ont staan", vertelt Thijs van der Schaaf Een andere Uilenburch-ouder, Si- grid Jansen: „We hebben een heel wervingsplan opgezet. Vroeger kreeg je als ouders een dik pak pa pier mee met een complete studie gids. Dat gaat natuurlijk niemand lezen. Nu hebben we tasjes ge maakt met een duidelijke folder en een knuffeluiltje. We hebben de website opgeknapt en een Face- 'ledereen is er vol voor gegaan. Er is een enorme sfeer van saamhorigheid ontstaan.' door Nadia Berkelder GOES - Twee rotondes in de toe gangsweg naar bedrijventerrein De Poel in Goes worden aange past Ze worden geschikt gemaakt voor extreem lange vrachtwagens van PostNL. Dat bedrijf opent bin nenkort een distributiecentrum op De Poel. Het gaat om de rotonde voor de Zeelandhallen, bij het viaduct, en de rotonde bij de Nansenbaan, on deraan het viaduct. PostNL rijdt sinds kort met extreem lange vrachtwagencombinaties van ruim 25 meter. En die zijn niet geschikt om krappe afslagen mee te ne men. Vrachtwagenchauffeurs heb-"" ben vaak een hekel aan kleine ro tondes zoals die de laatste jaren vaak worden aangelegd, omdat het daarop ook met een gewone truck vaak lastig manoeuvreren is. De aanpassing van de rotondes in Goes kost 40.000 euro, laat de ge meente Goes weten: de betonnen blokken aan de binnenkant van de rotonde worden verwijderd. In plaats daarvan komt asfalt. Volgens de gemeente wordt het voor fietsers niet onveiliger op de rotondes als er veel grotere vracht wagencombinaties over rijden. Het werk wordt deze week uitge voerd. Ouders Francis Klink (I) en Marlies Poortvliet aan het werk in de school. TERNEUZEN - Alle partijen die bij het glastuinbouwproject bij West- dorpe betrokken zijn, moeten op de één of andere manier hun ver lies nemen. Volgens Jan van der Hel is er nauwelijks een andere uit weg. Van der Hel is sinds vorige week bewindvoerder van Bio Glas, de ontwikkelaar van een deel van het kassengebied, nadat aan het be drijf uitstel van betaling was ver leend. Bio Glas vroeg zelf uitstel van beta ling aan, nadat havenschap Zee land Seaports het bedrijf failliet wilde laten verklaren. De ontwik kelaar kwam al geruime tijd zijn fi nanciële verplichtingen tegenover Zeeland Seaports niet na. Met het verleende uitstel van betaling koopt Bio Glas tijd. Tijd waarin Van der Hel als bewindvoerder op lossingen kan zoeken voor de gere zen financiële problemen. Van der Hel heeft zich de afgelo pen dagen ingelezen. Hij is advo caat in Almelo, ver weg van West- dorpe. Van der Hel had tot voor vorige week nooit van het kassen- project bij Westdorpe gehoord. Toch is zijn benoeming tot be windvoerder logisch. Bio Glas is ge vestigd in het bij Almelo gelegen Vriezenveen. Vele partijen zijn bij glastuinbouw op de Axelse Vlakte betrokken. door Emile Calon MIDDELBURG - De jongen die begin januari de mislukte overval op ca fetaria De Draaibrug in Oost-Sou burg uitvoerde, is door de recht bank veroordeeld tot een onvoor waardelijke jeugddetentie van ze ven maanden. Na het uitzitten van die straf, moet hij een behan deling ondergaan in een kliniek. Die straf is conform de eis van de officier van justitie. De strafzitting tegen de 15-jarige jongen vond achter gesloten deu ren plaats. Uit het vonnis blijkt dat de jongen in december 2011 ont snapt was uit de jeugdinstelling Al- mata bij Ossendrecht. Vervolgens dook hij onder in Oost-Souburg. Op de avond van de overval leen de hij een scooter van een Sou- burgs meisje en reed, samen met een kennis, naar de cafetaria. De kennis bleef buiten. De 15-jarige jongen ging met een namaakpis- tool naar binnen, bedreigde de ei genaar en zijn vrouw en eiste geld. De cafetariahouder en zijn vrouw verzetten zich tegen de overvaller en dreigden hem te bewerken met een gloeiendhete 'strijkbout', een apparaat om hamburgers te bak ken. Daarop verdween de overval ler. Later bleek dat de jongen een brandwond had aan een vinger. bookpagina gemaakt." Van der Schaaf: „Het klinkt misschien als een cliché, maar het is daarom niet minder waar: de ouders zijn de am bassadeurs van de school. We moe ten de school in de wijk plaatsen. En daarvoor is meer nodig dan een gebouw en een beleidsplan." Het bestuur van het overkoepelen de Archipel Scholen kwam dit voorjaar snel tot de conclusie dat de Uilenburch een kans verdient. Van der Schaaf: „Maar de indruk was ontstaan dat de school zou sluiten. Daar hebben we nog altijd 1 last van. Het kost veel inspanning om het beeld van het schooltje dat dicht gaat uit de wereld te helpen." Het aantal leerlingen is inmiddels gegroeid tot zeventig. Tachtig is de norm, maar Archipel heeft al laten weten dat dit getal niet heilig is, zo lang er perspectief op groei is. De Uilenburch noemt zich bewust een kleinschalige basisschool. Voor Van der Schaaf was de maat van de school één van de redenen om voor de Uilenburch te kiezen. „Maar het stoort me wel dat je door zo'n keuze kennelijk je hoofd op het hakblok legt." Openbare school De Uilenburch is onderdeel van Ar chipel Scholen, de organisatie van openbare basisscholen op Walche ren. 9 Al sinds het einde van de 19e eeuw staat er een school aan de Nederstraat. Het huidige gebouw is van 1964. De school heette toen Arneburch. De Uilenburch telt nu 70 leerlin gen en vier combinatieklassen. In de binnenstad zijn nog twee an dere basisscholen: de Acaciahof (christelijk) en de Algemene Basis school (bijzonder neutraal). Tijdens de rechtszaak ontkende de verdachte alles. Hij hield vol dat hij in die periode helemaal niet in Zeeland was geweest. De officier van justitie wees er ech ter op dat een aantal getuigen een belastende verklaring hadden afge legd. Onder andere de mensen bij wie hij was ondergedoken. Vol gens de verdachte hadden zij ech ter een complot tegen hem ge smeed. Tijdens de rechtszaak bleek ook dat de jongen lijdt aan een aantal stoornissen. Ook zou hij, zo had hij tegen enkele Souburgers ver teld, vaker overvallen hebben ge pleegd in Den Haag en Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22