9 Politie: inbraakpiek in Middelburg EÏ3 WALCHEREN Verkeersles Bedrijf stuurt stinkende tanker weg Bedrijven moeten borden verwijderen almanak Puberram WOENSDAG 26 september 2012 21 jr'ZC Helpen school overeind Piloot bezoekt museum te houden 22 en 23 in Ouwerkerk 24 en 25 r ss- In september twaalf inbraken in woningen of pogingen daartoe door Emile Galon MIDDELBURG - In Middelburg wordt momenteel veel ingebro ken. Uit cijfers van de politie blijkt dat inbrekers in september twaalf maal een woning zijn binnenge drongen of geprobeerd hebben dat te doen. Woordvoerder Esther Boot van de politie spreekt van 'een inbraakpiek'. Het is volgens Boot nog te vroeg om nu al te spreken van een duide lijke trend. Ze wijst er op dat 'tot nu toe' in Middelburg, over een jaar genomen, niet meer wordt in gebroken dan in andere Zeeuwse steden als Vlissingen, Goes en Ter- neuzen. Ook stelt ze dat er in Mid delburg niet meer is ingebroken dan vorig jaar. In 2008 werd nog in 4,8 per duizend woningen inge broken. In 2011 was dat aantal bijna verdubbeld. Uit de cijfers van de politie, tot eind juli, blijkt dat er dit jaar weer minder wordt ingebroken in wo ningen in de gemeente Middel burg. Maar de inbraakpiek van de ze maand is nog niet in die cijfers verwerkt Wel valt op dat per avond en/of nacht ingebroken wordt in meerde re woningen in één buurt De poli tie heeft echter nog niet het con crete bewijs in handen dat het hier gaat om één inbreker of één groep inbrekers. „Daar wordt nog onderzoek naar gedaan", aldus de woordvoerder. Maandagavond en in de nacht van maandag op dinsdag was het weer raak. Omstreeks 21.30 uur werd de eerste woninginbraak ontdekt. In een woning aan de Moerland was een raam opengebroken. Zover de bewoners konden nagaan, wordt niets vermist. Óm 01.15 uur hoor de een bewoner van een woning aan Vromoldsland glasgerinkel. Ze zag twee jongemannen die snel verdwenen toen ze begon te roe pen. De gealarmeerde politie vond geen verdachten. De agenten hoor den om 02.15 uur dat er was inge broken in een cafetaria aan de Meanderlaan. Ook hier was een raam vernield. Er worden geld en sigaretten vermist Een getuige zag een dader wegrennen, probeerde hem te volgen maar raakte hem kwijt. De technische recherche zocht dinsdag naar sporen bij de drie inbraken. Ook werd er door de politie in alle drie de gevallen een buurtonderzoek ingesteld. Boot raadt inwoners dringend aan om hun woningen goed af te slui ten en geen kostbaarheden in het zicht te laten liggen. MIDDELBURG - Een aantal bedrij ven in de gemeente Veere, onder meer in de buurt van de N57, moet van de provincie verwijzings borden weghalen. Het gaat onder meer om een boerderijwinkel, een hotel, een camping en een restau rant. Ook een aannemer die een bord bij een bouwwerk heeft staan, moet zijn bord verwijderen. De provincie heeft de onderne mers een formele waarschuwing gestuurd. Op zaterdag 29 september is het weer NVM Open Huizen Dag! Kijk voor deelnemende huizen vandaag in de bijlage bij deze krant. U bent van harte welkom! NVM Tip? redactie@pzc.nl door Frank van Cooten BORSSELE - Zeeland Refinery heeft dinsdagmiddag een stinkende tan ker weggestuurd. Dat gebeurde naar aanleiding van klachten van inwoners van Borssele. De zeestei ger van Zeeland Refinery ligt ter hoogte van Borssele. Bewoners klaagden maandagavond over stankoverlast. De overlast ontstond door het bela den van de tanker. De raffinaderij verminderde in eerste instantie naar aanleiding van de klachten de snelheid van de belading. Later bleek echter dat de stank werd veroorzaakt door dampen uit het schip van een vorige bela ding. Deze belading was overigens geen product van Zeeland Refi nery. De belading is aan het begin van dinsdagmiddag stopgezet. De tan ker is niet verder beladen en werd weggestuurd. De raffinaderij vindt het vervelend dat de bewoners van Borssele last hebben gehad van de stank. Het bedrijf gaf inwo ners van de gemeente Borsele on langs nog een bloemetje als goed- makertje voor stankhinder van een olieopslagtank. Ze staat bekend als dierenliefhebber. Elke koe en elk schaap in de wei wordt enthousiast begroet. Dus toen de buren dit voorjaar een verweesd lammetje onder hun hoede namen, was ze vertederd. Ze volgde de ont wikkelingen op de voet: hoe lamme tje Bram zijn eerste aarzelende stap je in het gras zette en hoe hij als een hondje de hele dag achter de boerin aanliep. Dit weekeinde kwam ze Bram weer tegen, inmiddels uitge groeid tot puberram. Hij liep - ont snapt - midden op straat. Ze stapte uit de auto om hem een aai over zijn wollige bol te geven, maar haar af fectie werd beantwoord met een stevi ge en pijnlijke ram tegen haar been. De liefde was meteen over. „Jij gaat binnenkort naar de slager!" NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Kinderen van groep dinsdag werden tijdens schooltijd op het terrein lig Verkeer Nederland en Shell. Volgens Peter 6 van basisschool 't Vierschip uit Arnemuiden verkeerslessen gegeven aan de groepen 4, 5 en 6 Pleijte, manager van het Shellstation bij Arnemui- krijgen verkeersles op het parkeerterrein bij de van 't Vierschip en De Lonneboot in Nieuw- en den (links op de foto), passen de lessen 'goed in Roode Leeuw in Nieuw- en Sint Joosland. De hele Sint Joosland. De lessen zijn een initiatief van Vei- het veiligheidsbeleid van Shell', foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21