Neem op 27 oktober 2012 gratis deel aan excursies Nieuwsdienst wegwerkzaamhe den N290 en N258 Hulst-west Wilt u ook Z-zïne ontvangen? ^anS van Geesbergen provinciale staten over de verbinding tussen politiek en inwoner Nieuwe baan Provincie maakt mogelijk Onlangs startte de eerste wegwerkzaamheden rondom de aanleg van drie rotondes en wegverbeteringen aan de westzijde van Hulst. Omdat de huidige situatie de doorstroming van het verkeer met meer aankan, is deze oplossing nodig. Deze werkzaamheden gaan gepaard met tijdelijke overlast. Om de overlast voor u zo klein moge lijk te houden, kunt u zich abonneren op de gezamelijke gratis sms en/of e-mailnieuwsdienst van Provincie Zeeland en Gemeente Hulst. U krijgt dan informatie over nieuwe ontwikkelingen in het project. Meld u aan. voor de sms nieuwsdienst door een sms te sturen met 'N290 AAN' naar 2211 en voor de e-mailmeuwsdienst via www.zeeland.nl/verkort/n290, U kunt ook terecht voor meer infor matie bij het informatiecentrum van Provincie Zeeland via 0118- 631400 of via infocentrum@zeeland.nl Bij de oesterput', en in Yerseke worden oesters verpakt cn verhandeld. Meer weten over de kweek van vis en vissenvoer, landbouw, fruitteelt of watertechnologie? Op zaterdag middag 27 oktober 2012 kunt u gratis deelnemen aan diverse excursies over deze onderwerpen. Zo kunt u bijvoorbeeld naar de historische trekpleister: de oesterputten in Yerseke. Ga naar de website van het Zeeuws Jaar van het Water om te zien welke excursies nog meer mogelijk zijn. Voor alle excur sies geldt: opstappen om 13.00 uur vanaf het station in Goes en vertrek met gratis vervoer naar de loca tie van uw keuze. De excursies zijn mogelijk in het kader van het Zeeuws Jaar van het Water die Provincie Zeeland organiseert met diverse enthousiaste betrokkenen. Voor meer informatie én aanmelden voor de excursies gaat u naarwww.jaarvanhetwater.nl/excursies Online magazine Z-Zine laat u door middel van foto's, filmpjes, animaties en korte teksten zien waar Provincie Zeeland werk van maakt. Nummer 41 verscheen onlangs met daarin onder andere aandacht voor de zilte Zeeuwse zeegroente, vis van 't land en lupine. Z-Zine verschijnt periodiek en een abonnement is gratis. Wilt u dit online magazine ook ontvangen? Abonneert u zich dan via http://zzine.zeeland.nl Kom ook naar de Statenvergadering Op vrijdag 28 september vindt de openbare Provinciale Statenver gadering plaats in het provinciehuis vanaf 9.30 uur. Kijk op ps.zeeland.nl voor de agenda. "Vfék Vèrdü't AbSmmaLV Marjolein Plantingad eenders Provinciesecretaris Viek Verduit neemt na twaalf jaar afscheid van Provincie Zeeland. Hij maakte op 24 september de overstap naar adviesbureau Ecorys in Rotterdam. Ab Smit is de nieuwe provinciesecretaris/algemeen directeur. Marjolein Plantinga-Leenders is de nieuwe directeur. Smit werkte hiervoor als directeur bij de gemeen te Nijmegen en Plantjnga als gemeentesecretaris bij de gemeente Bussum. Dualisme voor de provinciale bestuurslaag niet eenvoudig Toen Hans in 2011 terugkeerde in de provmciaLe politiek was dat voor hem tevens een kennismaking met het dualisme. Hij vindt dat openheid en direct contact met de samenleving belangrijker zijn dan de persoonlijke profilering. 'Je moet als politicus zorgen voor de ver binding tussen politiek en inwoner. Vaak kun je iemand beter hel pen met een probleem door er achteraan te gaan, darner statenvra- gen over te stellen. Per slot van rekening ben je een volksvertegen woordiger'. Hij realiseert.zich heel goed dat de onderwerpen op de provinciale agenda niet altijd dicht bij de inwoners van Zeeland staan en dat maakt het er voor hem niet eenvoudiger op. Aquacultuur en visserij Hans van Geesbergen weet zijn beroep en politiek goed te combine ren. Als secretaris van de producentenorganisatie van de mossel kwekers maakt hij zich sterk voor de ontwikkelingen in de aquacul tuur en visserij. 'We hebben daarbij veel te maken met de Rijksoverheid, maar ook de Provincie voelt zich verantwoordelijk voor deze bedrijfstak. Provincie Zeeland stimuleert de sector via haar economisch beleid met een gezonde bedrijfstak die werkgele genheid biedt en rekening houdt met de natuurwaarden als doel. In 2009 speelde de Provincie een bemiddelende rol bij de impasse tussen de'mosselkwekers en de natuurbeschermingsorganisaties over de mosselzaadvisserij in'de Waddenzee. Uiteindelijk is er een convenant gesloten,' Profiel: Hans van Geesbergen (62) is sinds 2011 wederom statenlid voor de WD. Van 1992 tot 2003 was hij ook al lid van Provinciale Staten. Hans is een bestuurder in hart en nieren en in deze hoeda nigheid al-jaren actief in de sector aguacultuur en visserij. Hij is geboren en deels getogen in Zierikzee en studeerde Neder lands Recht in Tilburg. Hij werkte als gemeentesecretaris in Fries land, Noord-Holland en Hulst. Sinds 1998 is hij weer terug in "zijn" Zierikzee. Hans is gehuwd en heeft drie kinderen en vier kleinzonen. In zijn spaarzame vrije tijd fitnesst en spint hij drie keer per week.: 'Goed voor mijn lijf en nodig om mijn hoofd leeg te krijgen'. In de weekenden zeilt hij graag op de Oosterschelde. Provincie Zeeland ^^^^oïofon^edactic^sfdëlin^Communicati^r^Ujtengriffï^P^vincï^eeïand Opmaak: Prepress Provincie Zeeland Fotografie: Marijana Pajovic (Marjolein Ptantinga en, Ab Smrtl, Anda van Riet (Viek VerduttJ, Willem Woznitza voor DNA beeldbank op www.laatzeetandzien.nl (oesters). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd m verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mait infocentrumÉieeland.nl I of pe' telefoon op 0118- 63 U 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, A331 BK Middelburg. Vanwege de openbare ver gadering van Provinciale Staten op vrijdag 28 september 2012 verschijnt de provinciale informatierubriek Provinciewerk dit keer ook in uw dagblad. De eerstvolgende Provir.ciewerk in uw huis-aan huiskrant verschijnt op 10 oktober 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17