cultuur 115 Meiden die ronduit brulden: 'Ons bin zondig' Racoon in het theater i/;,,;-- LrV O-:: In 2013 opnieuw concert in HMH woensdag 26 september 2012 'Ik was aanvankelijk sceptisch. Maar het boek is een prachtig overzicht van vijftien jaar Racoon geworden, met alle hoogte- en dieptepunten. Precies zoals het is' Stefan de Kroon, bassist van Racoon 2005 GOES - Racoon begint donderdag aan een nieuwe theatertournee. Het eerste optreden is, traditiege trouw inmiddels, in De Mythe in het 'eigen' Goes. Tot eind decem ber reist de band langs bijna dertig theaters verspreid over het hele land. Vrijwel allé optredens zijn reeds uitverkocht. Sinds 2006 heeft het kwartet diver se theatertournees gedaan, waarbij de bekende nummers vaak in een compleet ander jasje worden gesto ken. „In het theater ben je als een goudvis in een kom", zegt gitarist Dennis Huige in Racoon - Alles voor het liedje. „Iedereen hoort elk foutje, elk piepje en elk kraakje. Je maakt muziek onder een- enorm vergrootglas. Dat maakt het span nend." De nadruk in de nieuwe serie op tredens zal uiteraard liggen op het jongste album Liverpool Rain. Alle nummers van deze cd komen aan bod, aangevuld met ouder werk. Vrijdag verzorgt Racoon een extra theaterconcert in De Mythe, op ini tiatief van Lions Club Kapelle-De Bevelanden. De opbrengst van de ze avond gaat naar Stichting Jay- den/ waarvan Racoon ambassa deur is. Ook dit concert is volledig uitverkocht. foto Rob Walbers 2012 More, vond hij goed. Die kant moest Racoon op, vond Schoots. „Dat was het dieptepunt in mijn carrière", blikt De Kroon terug. „We hadden onze ziel en zalig heid in die nummers gestopt en hadden niet het idee dat we zo bo zig waren. Achteraf waren we het wel met hem eens. Hij kreeg volle- dig gelijk." Een boek over een band betekent allerminst een eindpunt, al waagt De Kroon zich niet aan een weids toekomstperspectief „Ik kijk eigen lijk nooit verder dan de volgende plaat. Maar mocht er een moment komen dat ik het even niet zie zit ten, dan pak ik dit boek uit de kast." „Wat zo mooi is: we zijn begon nen met z'n vieren en we zijn nog steeds met z'n vieren. Dat kunnen niet veel bands zeggen. Het is heel makkelijk om er iemand uit te knikkeren. Ik ben er heel trots op dat we het vijftien jaar lang echt met z'n vieren hebben gedaan. Dat blijven we voorlopig ook zo doen. Als een van ons zou weg gaan, wordt het moeilijk." foto Mechteid Jansen 9 'Racoon - Alles voor het liedje' van Eugène de Kok verschijnt vrij dag bij Kick Uitgevers. Prijs: €29,90. Zondag 30 september signeren de leden van Racoon en Eugène de Kok van 12.30 tot 14.00 uur in boekhan del Het Paard van Troje in Goes. Een gedeelte van de omzet van deze dag is bestemd voor Stichting Jayden. AMSTERDAM - Racoon zet het 15-ja- rig bestaan van de band zondag 17 maart 2013 luister bij met een con cert in de Heineken Music Hall in Amsterdam. In maart van dit jaar trad de groep daar ook al op voor een uitverkochte zaal, samen met strijkers en blazers. Ditmaal staat het concert in het teken van de beste liedjes uit de afgelopen vijf tien jaar. De voorverkoop is inmiddels be gonnen. De kaarten zijn ook voor delig verkrijgbaar in combinatie met het boek Racoon - Alles voor het liedje van Eugène de Kok. door Jan van Damme Het weblog 'Zeélandgeboekt' van de PZC signaleert Zeeuwse boeken en tijdschriften. In de krant wordt weke lijks een titel van hevblog in de schijnwerpers gezet. Er is al lekker veel rumoer rond de bundel geweest. De op initiatief van oud-AD- hoofdredacteur Peter de Jonge sa mengestelde bundel Zondig in Zee land maakt wel wat los. Tot aan een signeeroorlog toe, afgelopen zaterdag in Goes, waar op precies dezelfde tijd (15-16 uur) in twee boekhandels auteurs hun vingers blauw penden. Er hebben grote namen meege daan aan de verhalenbundel, zoals Oek de Jong, Rinus Ferdinandus- se, Wim Hofman, Franca Treur, Freek de Jonge en Carolijn Visser. Over het geheel genomen biedt de bundel veel leesplezier. Natuurlijk is het uitgangspunt voor het boek een vreselijk cliché. Want Zeeland als 'toonbeeld van braafheid en godvrezend leven', die tijd hebben we echt wel gehad. Dat neemt niet weg dat zo'n zondig overkoepe lend thema van alle schrijvers een benadering vraagt, waarbij ze even extra moeten nadenken over prik keling en - vooruit - lust. In totaal staan er 26 verhalen in het boek. Ik sprokkel wat. Oud-hoofdredacteur van het week blad. Vrij Nederland Rinus Ferdi- nandusse fantaseert een mobiel boerenbedsteebordeel bij elkaar. „Zeeuwse meisjes die niet riepen: 'Ons bin zuunig', maar meiden die ronduit brulden: 'Ons bin zondig'. En dan mocht je zelf kiezen welke bedstee daarbij hoorde." Cabaretière Katinka Polderman laat haar verhaal spelen in de tijd dat de plaatsing van een telefoon cel in het dorp een belevenis is. De hoofdpersoon en haar vriendin Nancy reageren op een adverten tie uit het meidenblad Yes, en bel len met Rob die een spannend contact belooft. Pagina 37: „'Ik ga komen, Linda, ik ga komen', kerm-, de Rob. Verschrikt, nee, eerder ver wilderd keken Nancy en ik elkaar aan. Rob ging komen. Hij zei het met zoveel overtuigingskracht dat we er niet aan twijfelden dat hij straks naakt uit de coniferen van Bouwman naast het verenigingsge bouw zou springen, schuimbek kend en met een zwiepend ge slacht. Rob zou zien dat we hele maal geen Linda van achttien wa ren met blond haar, blauwe ogen en 'lekkere grote tieten' Ten slotte Peter de Jonge. Arjaan Vermuë gaat dood aan longvlies- kanker - cadeautje van de Konink lijke Maatschappij De Schelde. Op zijn sterfbed vertelt hij zijn vrouw Annie wat hij tot dan nooit heeft durven vertellen. Dan pakt ze de telefoon: „Ik kan hem niet meer thuis hebben." Zondig in Zeeland - Kick Uitge vers, idee Peter de Jonge, redac tie Peter van Druenen, Peter de Jonge, Wessel Penning; 288 pagi na's; 17,90 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15