failliet gaan' economie 113 Onveilige wegen door bezuinigingen Minder boerenbedrijven door voortzetten schaalvergroting Grieken bereiden staking voor Bekendmaking wijzigingsbesluit voor het Natura 2000-gebied Westerschelde £7 Saeftinghe woensdag 26 september 2012 houden worden, want zij hebben dat geld niet meer." Geen geld voor onderhoud van we gen en bruggenAmerikaanse tafere len, waar vorig jaar nog veel brug gen zijn gesloten vanwege de veilig heid? „Nou ja, je moet je inderdaad af vragen of het trottoir pas ver nieuwd moet worden als de eerste mensen gestruikeld zijn, of dat het eerder moet worden vernieuwd. Datzelfde geldt natuurlijk voor bruggen en wegen. We hebben duidelijk in kaart wanneer onder houd gepleegd moet worden, zo dat de staalconstructie en het as falt veilig zijn. Als je dat laat ver slonzen vanwege bezuinigingen of omdat lagere overheden geen geld mogen reserveren voor groot toe komstig onderhoud, dan gaat dat ten koste van de veiligheid." door Gert van Harskamp DEN HAAG - Wegen, trottoirs en bruggen dreigen onveilig te wor den, omdat gemeenten en provin cies geen geld hebben om het on derhoud op peil te houden. Dat zegt voorzitter Elco Brinkman van branchevereniging Bouwend Nederland in een interview met de GPD, waar ook deze krant bij is aangesloten. De Vereniging Neder landse Gemeenten (VNG) deelt de vrees voor verpaupering en onge lukken omdat door bezuinigingen onderhoud aan infrastructuur en openbare ruimte niet kan worden betaald. Door het wetsvoorstel Houdbaar heid Overheidsfinanciën (HOF) en het verplicht schatkistbankie ren mogen gemeenten, provincies en waterschappen geen reserves aanhouden voor toekomstige in vesteringen omdat het geld dan wordt opgeteld bij het overheidste kort dat niet boven de 3 procent mag zijn. Daarnaast worden deze lagere overheden verplicht om overschotten bij het Rijk te plaat- Griekenland maakt zich op voor de derde algemene staking dit jaar uit protest tegen de bezuinigingsmaat regelen van de regering. De vakbon den hebben ambtenaren, leraren, juristen, zeelieden en andere be roepsgroepen opgeroepen vandaag het werk neer te leggen. Het is de eerste algemene staking sinds het aantreden van de driepartijencoali- tie van premier Antonis Samaras in juni. Het kabinet probeert 11,5 miljard euro aan nieuwe bezuini- MARKT Prijzen in euro's. Zaaiuien 9,00-10,25 (afland); zaaiuien droog uit de schuur: 10,50-12.50 (leve ring binnen drie weken) Granen, zaden en Peulvruchten Tarwe maal 240,00; Tarwe voer 230,00. Blauw maanzaad, kapucijners, karwijzaad en brouwgerst: geen handel. Voergerst: 225,00; bruine bonen: 850,00. Prijzen per 1000 kg excl. BTW uit opslag collecteren de handel. Nieuwe Oogst (prijzen per ton) Weidehooi 100,00; roodzwenkhooi (uit de schuur) 100,00;'Engelsraaihooi (uit de schuur) 75,00-95,00; veldbeemdhooi (uit de schuur) 120,00; tarwestro (grote pakken uit de schuur) 75,00- 90,00; tar westro (kleine pakken uit de schuur) 95,00-100,00. Gerstestro (uit de schuur) 85,00. Noteringen ook op www.zlto.nl sen in plaats van zelf aan te hou den. Nu leggen de gemeenten en provincies periodiek geld opzij voor grote uitgaven die niet in één jaar op te hoesten zijn, zoals ver vanging van bruggen en groot on derhoud aan wegen en voetpaden. Om het begrotingstekort terug te dringen, wordt het voor gemeen ten onmogelijk om voor dit soort investeringen geld te reserveren. Bouwvoorman Brinkman vreest ongelukken, omdat het onder houd te laat wordt gepleegd. „Je moet je afvragen of het trottoir pas vernieuwd moet worden als de eerste mensen gestruikeld zijn, of dat dit eerder moet gebeuren. Datzelfde geldt natuurlijk voor bruggen en wegen." VNG is fel gekant tegen de nieuwe regelgeving op overheidsfinanciën, laat een woordvoerder weten. De belangenclub van gemeenten er kende eerder al dat het lastiger wordt geld bijeen te krijgen voor grote investeringen, zoals onder houd en vervanging van plantsoe nen, wegen, bruggen en voetpa den. DEN HAAG - Het aantal land- en tuinbouwbedrijven in Nederland blijft dalen. In totaal telde Neder land in april nog 68.500 boerenbe drijven. In april 2011 was dat 70.390. Per dag verdwenen er afge lopen jaar dus bijna vijf bedrijven. Dat blijkt uit gisteren bekend ge maakte cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS). Schaalvergroting is de belangrijk ste oorzaak dat het aantal bedrij ven slinkt. De boerenbedrijven worden steeds groter. Volgens het CBS steeg het aantal grote bedrij ven de afgelopen twaalf jaar met 13 procent tot 8700. Het aantal klei ne en middelgrote bedrijven daal de in die periode juist met 26.000 tot 40.000 stuks. Dat betekent een krimp van grofweg 40 procent. Het aantal hobbyboeren, dat voor hun inkomen niet uitsluitend af hankelijk is van de landbouw, daal de in dezelfde periode met 17 pro cent Het gaat hier vooral om ge pensioneerden en boeren of boe rinnen met nog een andere baan erbij. In Nederland zijn nu onge veer 20.000 hobbyboeren, die geza menlijk goed zijn voor 1 procent van de totale economische waarde van de landbouwsector. Door de grotere omvang van boe renbedrijven staan er tegenwoor dig wel minder koeien in de wei. Hoe meer melkkoeien een bedrijf heeft, hoe vaker de boer er volgens het CBS voor kiest ze altijd op stal te houden. In 2001 liep nog 90 pro cent van de melkkoeien in de wei, bij de meest recefite meting in 2011 was dat nog maar 70 procent op een totaal van ongeveer 1,5 mil joen melkkoeien. Dierenwelzijnsorganisatie WSPA reageert verontrust en verontwaar digd op de landbouwtelling van het CBS. De organisatie is erg be zorgd over de huidige trend van opstallen en de welzijnsproble men die ermee gepaard gaan. Koeien in de wei Vorig jaar liep 70 procent van de melk koeien in de wei. in 2001 was dat nog 90 procent. Melkkoeien met weidegang Tot 40% M 75 tot 85% 40 tot 65% 85% en meer 65 tot 75% infographic CRW bron CBS, Landbouwtelling 2012 gingen en belastingverhogingen ter waarde van 2 miljard door te drukken om nieuwe leningen ter waarde van 31,5 miljard euro te krij gen van EU en IMF. Die heeft Athe ne nodig om onder meer ambtena rensalarissen en pensioenen te kunnen betalen. Griekenland heeft, zo bleek gisteren, 13 tot 15 miljard euro extra nodig om een verlenging van twee jaar te kun nen financieren bij het implemen teren van de bezuinigingen. ARNHEM 300 megastailen boven de grens Bijna 300 boerenbedrijven zijn al groter dan de grenzen waarmee staatssecretaris Henk Bleker (Land bouw) de groei tot megastailen zou willen beperken. Bleker stelde de Tweede Kamer in juni voor om per diersoort grenzen te stellen per locatie. Bij melkveebedrijven ligt die maximumgrens op vijfhonderd koeien. Volgens het CBS hebben 115 bedrijven nu meer koeien op stal staan. Bij vleeskalveren zouden 33 bedrijven boven de norm uitko men. Ook bij pluimveebedrijven zouden grenzen zijn overschreden. Ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie De Staatssecretaris van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I) maakt, ter voldoening aan de artikelen 3:42 en 3:45 van de Algemene wet bestuurs recht (Awb), bekend dat hij op grond van de artikelen 10a en 15 van de Natuurbeschermingswet 1998 het aan wijzingsbesluit van het Natura 2000-gebied Wester schei de Saeftinghe (122) van 16 februari 2010 (Stcrt. 16 februari 2010, nr. 2212) heeft gewijzigd. Het wijzigingsbesluit: Westerschelde Saeftinghe (122) Als gevolg van de uitspraak van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State van 28 december 2011 (zaaknummer 201003125/1/R2) worden de begrenzing en een instandhoudingsdoel van het aanwijzingsbesluit Westerschelde Saeftinghe gewijzigd. Deze grenswijziging heeft betrekking op het Rammekens- schor nabij de Sloehaven ten oosten van Vlissingen. Met deze aanpassing wordt de in 2003 bij de Europese Commissie aangemelde begrenzing aangepast. Het betreft een wijziging van het Habitatrichtlijngebied voor zover bestaande uit schorren en slikken en het aangrenzende water. De uitbreiding betreft tevens het Vogelrichtlijngebied bestaande uit het leefgebied (voedselgebied en rustplaats) van diverse (watervogel- soorten. De instandhoudingsdoelstelling van debroed- vogelsoort grote stem wordt aangepast. Dit betreft een aanpassing van het regionale doel in het Deltagebied die verhoogd wordt tot ten minste 6.200 broedparen. Het aanwijzingsbesluit van het Natura 2000-gebied 'Westerschelde Saeftinghe' is hiermee gewijzigd. Hoe kunt u beroep instellen? Belanghebbenden die hun zienswijze als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht of redelijkerwijs niet verweten kan worden dit niet gedaan te hebben, kunnen gedurende zes weken beroep instellen. De beroepstermijn vangt aan met ingang van de dag na de dag waarop het wijzigingsbesluit bekend is gemaakt met publicatie in de Staatscourant en loopt van donderdag 27 september 2012 tot en met woensdag 7 november 2012. Om in beroep te gaan moet u een beroepschrift sturen naar: Raad van State Afdeling bestuursrechtspraak Postbus 20019 2500 EA Den Haag Het ondertekende beroepschrift dient ten minste te bevatten: uw naam en adres, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht en een opgave van redenen waarom u zich niet met het wijzigingsbesluit kunt verenigen. Voor het instellen van beroep is griffierecht verschuldigd. Voor de meest recente informatie over de hoogte van het griffierecht wordt verwezen naar de website van de Raad van State: www.raadvanstate.nl. Over de wijze waarop en binnen welke termijn u dit dient te betalen, krijgt u na indiening van het beroep bericht van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Waar kunt u het wijzigingsbesluit inzien? Het wijzigingsbesluit ligt ter inzage van woensdag 26 september 2012 toten met woensdag 7 november 2012. Het document kunt u digitaal inzien en downloaden via onze internetsite www.rijksoverheid.nl/natura2000. U kunt de papieren versie van het wijzigingsbesluit tijdens de reguliere openingstijden inzien op de vestigingen van de Directie Regio en Ruimtelijke Economie (RRE) van het Ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie: Regio Noord: Cascadeplein 6,9726 AD Groningen; Regio Oost: Verzetslaan 30,7411 HX Deventer; Regio West: Herman Gorterstraat 55, 3511 EW Utrecht; Regio Zuid: Keizersgracht 5,5611GB Eindhoven. Nadere informatie Meer informatie over Natura 2000 en gerelateerde onderwerpen vindt u op de website: www.rijks0verheid.nl/natura2000. Voorvragen over Natura 2000 of het opvragen van (achtergrond)documenten kunt u op werkdagen van 8.30 uur tot 16.30 uur contact opnemen met het DR-Loket, telefoon 0800 - 22 333 22 (gratis).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13