Nieuw virus op komst buitenland 19 ilandengroep Abortusdebat in Turkije jaagt vrouwen en dokters schrik aan cheap.nl dagactie Rabbijnen: steek de brand in iPhone 79 cheap.nl/dagactie 10900 0960 Bisschoppen: geen kerklid zonder belasting 3 dagen Loosdrechtse Plassen incl. diner 38% Corona Virus lijkt op Sars. Patiënt vanuit Qatar overge bracht naar Londen. Eerste patiënt al overleden aan het coronavirus. Vooralsnog geen aanwijzing dat nieuwe virus van mens tot mens wordt overgebracht. LONDEN - 'In Groot-Brittannië is een 49-jarige man opgenomen die lijdt aan een nieuw virus dat sterk lijkt op het Sars-virus. Sars ver spreidde zich in 2003 wereldwijd en eiste destijds honderden levens'. De patiënt is naar Londen getrans porteerd vanuit Qatar. Hij is de tweede persoon die met het coro navirus is gediagnostiseerd. Het eerste geval was een patiënt in Sau- di-Arabië. Die is inmiddels overle den. Deskundigen onderzoeken welke dreiging het nieuwe virus kan inhouden. De Wereld Gezond heidsorganisatie heeft nog geen reisbeperkingen uitgevaardigd. Professor John Watson, hoofd van het ademhalingsziektendeparte- ment van de Britse Gezondheids beschermingorganisatie, noemde tegenover de BBC de ziekte zeer ernstig. Hij verklaarde dat onmid dellijk wordt onderzocht of men sen die in contact zijn geweest met de patiënt in Londen, niet zijn besmet. Vooralsnog is er volgens Watson geen bewijs, dat het virus zich ver spreidt van mens tot mens. Viroloog John Oxford van de Uni versiteit van Londen, maande gis teren tot rust. „Sars infecteerde zie kenhuispersoneel razendsnel en dit virus lijkt niet tot dezelfde 'big bang'-groep te horen." Symptomen die een patiënt krijgt als hij besmet is, zijn onder meer koorts, hoesten, kortademigheid en ademhalingsproblemen. dinsdag 25 september 2012 door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - Verboden is het niet. Maar de Turkse premier Recep Tayyip Erdogan is fel tegen abor tus. En-dat heeft'gevolgen in Tur kije waar zijn wil steeds vaker wet is. 'Vierhonderd euro, drie dagen in clusief abortus', kopten de Turkse dagbladen. Het reisbureau in Istan bul dat deze 'abortusreizen' naar Bosnië, Cyprus en Groot-Brittan nië aanbood, is zijn vergunning al kwijt. De ondernemer dacht ge bruik te maken van de ophef over abortus in Turkije. Er gaat geen dag voorbij of abortus haalt de Turkse media: een 17-jarig slachtoffer van een verkrachting dat haar baby niet wil zien en die afstaat. De pasgeboren baby staat groot op de voorpagina's. Een doof meisje, eveneens slachtoffer van verkrachting en veertien we ken zwanger, dat van de rechter toch toestemming krijgt om de zwangerschap af te breken. Het begon allemaal met premier Erdogan. Hij stelde begin deze zo mer abortus gelijk aan moord. Waarna het ministerie van Volks gezondheid een verscherping van de wet aankondigde. Abortus zou alleen tot vier - in plaats van tot tien weken - wor den toegestaan. Recep Akdag, mi nister van Volksgezondheid, deed er nog een schepje bovenop door te verklaren dat hij ook tegen abor tus is na verkrachting, „in zo'n ge val moet de staat voor het kind zorgen." Vrouwenorganisaties in het hele land stonden op hun achterste be nen, de overheid bezweek onder de druk en zag af van de plannen. Maar volgens experts is het kwaad al geschied. „Er is dan wel geen wet die abortus verbiedt, maar het wordt vrouwen in dit land - via de achterdeur - veel moeilijker ge maakt", zegt vrouwenactivist Pi- nar Ilkkaracan. Ze wijst erop dat ook de laagdrem pelige vrouwen- en kindcentra zijn gesloten en dat vrouwen voor hulp zijn aangewezen op de nieu we 'familiedokter'. „Dokters zijn - door al deze com motie - veel meer op hun hoede. Er is al een dokter aangeklaagd om dat hij een abortus na tien weken zou hebben, uitgevoerd. De bood schap aan de artsen is helder." Ilkkaracan wijst erop dat de nieu we 'familiedokters' ook niet be taald worden voor voorlichting over anti-conceptie of abortus. „Kortom: illegale abortussen gaan toenemen en prijzen zullen om hoog schieten." Ook Binnaz Toprak, parlementa riër van oppositiepartij CHP en vi- cevoorzitter van de parlementaire gendercommissie, vreest de gevol gen van het voortdurende debat. „De drempel wordt weer hoger. Met name voor de arme vrouwen. In het verleden - toen abortus nog illegaal was - zagen we vrouwen op het platteland, die met zeep, lu cifers of naalden zichzelf probeer den te aborteren. Ik vrees het erg ste. Het criminaliseren van. abor tus kan grote gevolgen hebben. Ook slachtoffers van verkrachting worden nu weer als schuldige aan gewezen." Volgens Toprak durven alleen de vrouwenorganisatie nog hard te gen de regering te protesteren. „Veel mensen in dit land - ook de dokters - zijn bang. Ze weten hoe autoritair de premier-is en hoeveel van zijn tegenstanders al in de bak zitten." Sommige vrouwen wachten niet op justitie of maatregelen van de overheid. Een 25-jarige zwangere vrouw in Isparta schoot begin de ze maand haar verkrachter dood, sneed zijn hoofd af en liet dat in een zak achter op het dorpsplein. De vrouw gaf zichzelf aan bij de politie én stelde zo 'haar eer te heb ben gered'. Een later ingediend abortusver- zoek werd vervolgens afgewezen: de vrouw bleek bijna dertig weken zwanger. litie. Zes politieagenten en een ca meraman raakten gewond in een aanval door de 'kolonisten'. De meer dan vierhonderd bewoners weigeren te verhuizen, ondanks be loften van de regering om hun een nieuwe locatie te geven. De lokale autoriteiten plannen een multifunc tionele hal en een sportcomplex in de wijk. foto Dennis M. Sabangan/EPA den en in Japan bekend staan als Senkaku. Een groep Japanse zaken lieden die al 37 jaar bezoeken brengt aan Chinese politici, be sloot dit jaar niet te gaan, aldus een Japanse functionaris. Japan-zal een hoge diplomatieke delegatie naar China sturen in een poging het opgelaaide conflict over de betwiste eilanden te sus sen, zo lieten regeringsfunctionaris sen in Tokio gisteren gezegd. Onderminister Kawai van Buiten landse Zaken ontmoet tijdens een tweedaags bezoek zijn Chinese ambtgenoot om de kwestie te be spreken. Beide landen zeggen al de cennia lang aanspraak te maken op de onbewoonde eilandjes, die rijk zouden zijn aan grondstoffen. per/toplocatie één superactie! *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website. door onze correspondent Ad Bloemeradaal TEL AVIV - Wat doen we met de i- Phone4? Inruilen voor de nieuwe 5? Direct vernietigen, stelt rabbijn Chaim Kanievsky. „Smartphones zijn oorlogswapens", aldus de rab bijn, een invloedrijke leider bin nen Israëls ultra-orthodoxe ge meenschap. Zondag gelastte hij zijn volgelingen onmiddellijk de brand te steken in hun iPhones en andere telefoons die toegang bie den tot het internet. Israëlische te lefoonaanbieders bieden een on aantrekkelijk alternatief: de kosjere mobiel. Daarmee kun je bellen en gebeld worden, maar geen sms-boodschappen verzenden of ontvangen. En internet, ho maar. Eerder deze maand verzorgde een andere rabbijn al een demonstra- tie smartphone-vernietiging. Aan gevuurd door een groep opgewon den jongeren sloëg hij met een ha mer een iPhone aan gort. De rabbijnen zijn bang dat hun volgelingen de boze buitenwereld binnenhalen. Het gebruik van in ternet en tv is al strikt aan banden gelegd. Naleving is binnen de so ciaal gesloten gemeenschappen simpel te controleren, maar een smartphone laat zich gemakkelijk verstoppen. Dat leidt soms tot een gênante situatie. Onlangs klonk op een ultra-orthodoxe bruiloft de beltoon van een van de getuigen, net toen toen het gezelschap oog in oog stond met de rabbijn. Met schaamrood op de kaken viste de getuige een iPhone uit zijn binnen- zak.(De rabbijn stuurde hem heen. zïe onze websitereconomie Beelden van de iPhone5 die al miljoenen mensen kochten BONN - De Duitse rooms-katholie- ke bisschoppen hebben onder streept dat mensen die geen kerk belasting betalen, geen lid van de kerk kunnen zijn. Zij hebben geen recht op het ontvangen van de sa cramenten en kunnen dus hun hu welijk niet kerkelijk laten bevesti gen. Dat blijkt uit een decreet, dat de bisschoppen gisteren met goedkeu ring van het Vaticaan hebben gepu bliceerd. Morgen behandelt een rechtbank in Leipzig de zaak van de gepensioneerde kerkjurist Hart- mut Zapp. Hij betaalt sinds 2007 geen kerkbelasting meer, maar be schouwt zich wel als lid van de kerk. Het aartsbisdom Freiburg heeft een klacht tegen hem inge diend. Kerkelijke Duitsers betalen een heffing op de inkomstenbelas ting, die naar de kerken wordt doorgesluisd. Dat levert de kerken riiiljarden euro's op. Powered by 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis welkomstcöcktail i/ 1 x 3-gangen diner Direct aan-het water gelegen Golden Tulip Loosdrecht korting varjA29" per persoon, per arrangement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9