Arm Zeeland krijgt stem 221 zeeland Pleitbezorger voor Zeeuwse Delta overleden Kinderen moeten weer buiten gaan spelen GS: Dow nam maatregelen brieven r 2012 Platform Splinter opent armoedemeldpunt MIDDELBURG - De stem van de ar me kant van Zeeland: dat moet Splinter worden. Die boodschap verkondigde het Zeeuwse plat form ter bestrijding van armoede en sociale uitsluiting gisteren, tij dens de jaarvergadering in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. De zaal zat vol, dit jaar. Maar de Zeeuwse armen zelf lieten zich niet zien: op een enkeling na wa ren het allemaal min of meer pro fessioneel belangstellenden. Spre kers als de Middelburgse WD-wet- houder Chris Simons filosofeer den over de vraag 'Wat is armoe de'. De fototentoonstelling 'Onze ker bestaan', die achterin de zaal te zien was, gaf daar eigenlijk al antwoord op. Spreker Ans Pelzer van de FNV vertelde dat de foto's genomen waren in 2009, nog voor de economische crisis. „Toen was het al moeilijk mensen te vinden die publiekelijk wilden getuigen over hun situatie; nu is het bijna onmogelijk. Van de mensen die toen gefotografeerd werden, heeft trouwens bijna niemand meer werk. Hun flexcontracten zijn niet verlengd." Simons vertelde over een schooldi recteur die hem zei dat dit jaar tien procent van de ouders de schoolbijdrage niet kan betalen. Simons: „Ik vroeg: wat heeft u ge daan met dit signaal? Hij ant woordde dat ze het intern opge lost hadden." Zo blijft de wereld onwetend van de moeilijkheden waarmee werkende armen kam pen, benadrukte Simons. Hij pleit te voor een 'portaal' waar men al dan niet verborgen armoede kan melden of om hulp kan vragen. De WD'er werd op zijn wenken bediend. Vice-voorzitter Frans Ver hagen van Splinter liet weten dat het tijd is dat het armoedeplat- form zijn activiteiten verbreedt en voor de arme kant van Zeeland gaat fungeren als belangenbeharti ger. Dat wil zeggen, iedereen kan zijn verhaal doen via splinterce®- zeelandnet.nl. Structurele misstan den wil Splinter doorgeven aan po litiek of de geëigende instanties om het probleem op de kaart te zetten. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - 'Watersportpromo- tor' Ed van Dantzig is afgelopen za terdag op 63-jarige leeftijd overle den. Hij heeft de Zuidwestelijke Delta op de kaart helpen zetten. Ook organiseert zijn bureau de jaarlijkse Zeeuwse Oesterpartij. De oprichter, naamgever en eige naar van Van Dantzig Communica tiepartners. was al geruime tijd ziek. Dat weerhield hem er niet van tot op het laatst actief bezig te zijn. Van Dantzig was een vurig pleitbezorger van watersport in Zeeland en de Zuidwestelijke Del ta. Hij was één van de initiatiefne mers van de Schout- en Schepenra ce; een platbodemwedstrijd voor burgemeesters en wethouders in de Delta. Waar het maar kon, maakte hij reclame voor Zeeuwse Zilte Zaligheden (zoals kreeften, mosselen, oesters, lamsoor en zee kraal). Niet voor niets was hij voor zitter van de commissie communi catie van de stichting Zeeuwse Tong. Verder stond hij als adviseur van de Hiswa bekend als bruggen bouwer tussen de watersport en de overheid. In juli trad Van Dant zig na bijna 40 jaar terug uit de lei ding van het bureau. Cees Sier- mann is hem als directeur opge volgd. Van Dantzig zal op donder dag 27 september in besloten kring worden gecremeerd. GOES - „Een blaadje dat in een stroom water in een goot drijft is voor een kind al snel een oceaan stomer. En met je ouders door een bos wandelen is saai. Je kunt in bo men klimmen, dingen ontdekken of in Zeeland als het stormt tegen de wind leunen." René Terhorst van Natuurmonumenten kan en thousiast over Oerrr vertellen: „Oerrr is de wereld die kinderen zien als ze naar buiten stappen." Natuurmonumenten is gisteren met het project Oerrr begonnen. Het is geen campagne die een paar maanden duurt, maar is bedoeld kinderen te stimuleren iets in de natuur te gaan doen. „Kinderen moeten letterlijk en fi guurlijk de ruimte krijgen om zelf iets te gaan doen. Ouders zijn veel te bang dat hun kinderen vies wor den of een gat hun broek vallen." Terhorst legt uit dat Natuurmonu menten geen activiteiten voor Oerrr gaat organiseren. „We orga niseren al zo veel en bij onze be zoekerscentra is van alles te doen." Wel worden aan kinderen speciale Oerrr kaarten beschikbaar gesteld. Die zijn te bestellen via de website van Natuurmonumenten. Met die kaarten kunnen kinderen in de na- tuur aan de slag. Èn de naam: „Dat is zomaar een naam, die staat voor het project." Kinderen moeten zich buiten vies mogen maken en dingen ontdek ken, vindt Natuurmonumenten. - r VI ij y'f wh ïi: f;\ -si;-- -v:!- MIDDELBURG - Dow Benelux in Ter- neuzen heeft maatregelen getrof fen om een mogelijke ramp op het fabrieksterrein te voorkomen. Dat is gebeurd nadat de provincie Zee land naar aanleiding van inciden ten (bestuursrechtelijk) handha vend is opgetreden. Dow heeft maatregelen getroffen om herha ling van deze incidenten te voorko men. Dat antwoorden Gedeputeerde Staten op vragen van het Groen links Statenlid Leen Harpe. Het gaat overigens om een oude kwestie. GS: „Naar aanleiding van vier incidenten hebben wij het openbaar ministerie bij brief van 2 januari 2007 bericht dat wij deze incidenten als een belangrijk sig naal zien waarop door DOW en de betrokken overheden adequaat gereageerd moet worden teneinde een inmiddels denkbare ramp te voorkomen." GS wijzen er op dat ze geen aangifte hebben gedaan. „Wij hebben geen aangifte gedaan bij justitie, maar de officier van Jus titie gevraagd om een strafrechte lijk onderzoek in te stellen naar aanleiding van een incident op 13 juni 2005." En ze wijzen er op dat de provincie bestuursrechtelijke in strumenten heeft ingezet en het openbaar ministerie strafrechtelij ke instrumenten. Op zaterdag 29 september is het weer NVM Open Huizen Dag! Kijk op nvm.nl voor meer informatie en op funda.nl voor de deelnemende huizen. U bent van harte welkom! Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Verkeersborden Fijn dat er nu een verkeersbord is voor kleurenblinden. Je moet het allemaal nog wel begrijpen, want het is een rommeltje. Kijk naar de A58. Vanuit Bergen op Zoom rijd je 130 km/u. Dan kom je uit de Vla- ketunnel. Daar staat nu al jaren het bord einde alle verboden. Hetzelf de bij Arnemuiden. Ook daar staat na het spoorviaduct een bord met einde alle verboden en een stukje verder een bord met 120. In het Sloegebied is men ook druk in de weer. Je komt bij de nieuwe krui sing een bord tegen met 6okm/u, maar wanneer mag je harder? Een bord met einde 60 km/u kom je niet tegen, wel een stukje verder 7okm/u. Hoe hard mocht ik tussen die twee borden? Het is een en al onduidelijkheid. En dan zullen we het maar niet hebben over wat er allemaal achter die borden staat. Juist, camera's die mooie foto s ma ken. Je hoeft nergens achteraan, en kel even overmaken naar het CJIB. Johan Izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke Zoet In drie gebieden boven de Wester- Schelde gaat men proeven doen om de zoetwatervoorraad voor de landbouw te vergroten. Voor minstens vier gebieden on der de Westerschelde bestaan - soms zelfs vergevorderde - plan nen om kostbare, vruchtbare, krachtige en eeuwenoude polders onder zout en vervuild Wester- scheldewater te zetten. Hoe incon sequent kun je zijn als meewerken de en meebetalende overheid Want dat onze provinciale over heid financieel bijdraagt moge dui delijk zijn. Zouden we de vele miljoenen die nodig zijn om al deze activiteiten boven en onder dé Westerschelde te bekostigen niet beter besteden aan zorg, onderwijs en veiligheid? Of hebben we genoeg op de plank liggen om naast al die plannen met zoet en zout water ook nog onze zorg, ons onderwijs en onze veiligheid te optimaliseren. Ik dacht gehoord te hebben van niet. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Dementie Er komt een soort watersnood ramp aan. Het commentaar in de ze krant spreekt over een sombere dag: het is Alzheimerdag. Oplossing: de persoonlijke casema nager die alles coördineert. Volgens mij moeten we gewoon naar meer menselijke zorg en met elkaar oog krijgen voor trauma's en stress in het leven. Wat is ge- zondmakend, wat is ziekmakend. En vooral blijven bewegen. Bewe-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58