zeeland19 EÏ3 Glazen Huls Hulst vindt navolging in Oostkapelle Promotie aan UT Dierenasiel heeft eindelijk nieuwe hondenweides dinsdag 25 september 2012 g Vlielstraat 15, Temeuzen Tel.OI 15-614082 Bij ziekenhuis 'De Honte" Het ruim vijftig jaar oude carillon in het Sluise belfort werd tussen maart en juni grondig gereno veerd. Het werk aan het orgel is onder deel van een omvangrijke opknap beurt van het belfort. Daarin ver- AARDENBURG - Frederik Hoolhorst uit Aardenburg is gepromoveerd aan de faculteit Construerende technische wetenschappen van de Universiteit Twente. Hij mag zich nu doctor noemen. Zijn proef schrift heette Structuring user-cente red. product development processes. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder J.L. van Doorn d.d. 20-09-2012 blijkt, dat t.v.v. Jasper Mare Weijand, wonende te Ar- macao dos Büzios (Brazilië) aan WILLIAM BRENT WYCHGEL, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is aangezegd dat de op 2 mei 2012 betekende dagvaarding wordt hersteld en hij wordt opgeroepen om vertegenwoordigd door een advocaat te verschijnen ter terechtzitting van de recht bank te Middelburg van 02-01-2013 welke aldaar om 10.00 uur gehouden wordt in het Gerechtsgebouw,Kousteensedijk 2, teneinde voort te procederen in de stand waarin de zaak zicht bevindt. W.B. Wych- gel kan een afschrift krijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314700 088-3314700 schijnen volgend jaar een stadsmu seum en een taaicentrum. Richard de Clercq speelt elke zon dagmiddag van half vier tot half vijf op het carillon. Hij brengt licht klassiek en populair werk. Daarnaast klinkt er overdag elk TERNEUZEN - Na acht jaar actievoe ren en geld inzamelen is het Stich ting Dierenasiel Zeeuws-Vlaande- ren in Temeuzen gelukt om zijn hondenweides op te knappen. Zaterdag 6 oktober worden de wei des bij het asiel aan de Evertsen- laan officieel geopend. Meerdere fondsen van de Rabobank maak ten het mogelijk om de honden een nieuwe speelweide te geven. De weides zijn voor het eerst te be kijken tijdens de jaarlijkse open asieldag. Van 11 tot 16 uus worden er lekkernijen verkocht, is er een loterij en kunnen kinderen zich uitleven op een springkussen. Het belangrijkste doel van de dag is na tuurlijk honden en katten aan een baasje te helpen. Op vrijdag 28 sep tember zamelen vrijwilligers voed sel voor asieldieren in bij de Emté in Hulst. Een dag later staan zij bij de C1000 in Temeuzen. kwartier een deuntje uit het klok kenspel. De klokken worden dan aangestuurd door een computer. Het gaat meestal om dezelfde lied jes. Alleen tegen Sinterklaas en Kerst klinken er andere melodieën. Een carillon wordt bespeeld op een speeltafel; een soort piano. De toetsen daarvan zijn via draden verbonden met de klepels van de klokken. Het carillon in het belfort omvat, na de komst van drie nieuwe exem plaren, 41 klokken. OOSTKAPELLE - In navolging van Hulst, in 2009 en 2010, krijgt het Walcherse Oostkapelle dit jaar een eigen glazen huis. De initiatiefne mers sluiten daarmee aan bij de landelijke actie Serious Request van radiozender 3FM. Doel is zo veel mogelijk geld op te halen voor bestrijding van babysterfte in ontwikkelingslanden. Het glazen huis in Oostkapelle, in de serre van eetcafé De Babbelaar, heeft dezelfde opzet als het 'echte' glazen huis dat dit jaar in Ensche de staat. Dj's laten zich opsluiten. In Oostkapelle zijn dat: Jeroen en Hans Burgs en Reinier Wonder- gem. Ze komen alledrie uit Oostka pelle. Het publiek kan tegen beta ling platen aanvragen, geld done ren en zelf in actie komen. Daar naast zijn er allerlei activiteiten en optredens. De actie duurt van 18 tot en met 24 december. DOEL België zit zonder helft nucleair vermogen België moet het eind deze week ge durende zes weken met de helft van het nucleaire vermogen doen. Kerncentrale Doel 4 gaat eruit voor een onderhoudsbeurt. Doel 3 en Ti- hange 2 (in Wallonië) liggen al en kele maanden stil voor onderzoek naar haarscheurtjes in de reactorva ten. Onder meer import moet een elektriciteitstekort voorkomen. TERNEUZEN Modeshow met kleding voor senioren Ma Co Seniorenmode houdt morgen, woensdag, een mode show in dienstencentrum De Veste aan het Oostelijk Bolwerk in Ter- neuzen. Dat gebeurt op uitnodi ging van de Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen. De modeshow begint om 14.00 uur. De toegang is gratis. AARDENBURC Lezing Van der Laarse over Michelangelo Kunstkenner en theoloog Piet van der Laarse houdt vanochtend, dins dag, een lezing over het leven en het werk van de Italiaanse renais sancekunstenaar Michelangelo. De lezing vindt plaats in de Doops gezinde Vermaning aan de West straat in Aardenburg. De aanvangstijd van de lezing is 10.00 uur. De opbrengst gaat via 3FM Serious Request naar het Rode Kruis. Dat besteedt het geld aan bestrijding van babysterfte in ontwikkelings landen. Er worden verloskundigen opgeleid en vrijwillige hulpverle ners getraind. De initiatiefnemers zijn Hans en Jeroen Burgs, Jacco de Lignie, Marga Jobse en Susanne Coppoolse. Diverse Zeeuwse me dia haken op de actie in. Informa tie: www.oostkapellesr.nl. Hulst ging Oostkapelle al twee keer voor, maar niet zo grootscha lig. De afdeling Hulst van het Ro de Kruis hield in 2009 een 24-uurs- actie om geld in te zamelen voor de strijd tegen malaria. Op de Gro te Markt stond een mini glazen huis. Een jaar later werd de actie in Hulst herhaald, maar die duur de toen 'slechts' zes uur. De glazen huizen in Hulst leverden enkele duizenden euro's op. Op zaterdag 29 september is het weer NVM Open Huizen Dag! Kijk op nvm.nl voor meer informatie en op funda.nl voor de deelnemende huizen. U bent van harte welkom! NVM f Beiaardier Richard de Clercq brengt vooral bekende melodietjes ten gehore. „Je speelt niet voor jezelf, maar voor de mensen beneden, zei mijn voorgan ger wel eens. Daar had hij helemaal gelijk in." foto's Mark Neelemans Carillon in belfort omvat 41 klokken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55