Aanpak van krotten werpt vruchten af Poppodium De Pit presenteert nieuw lichtplan bij concert Kraantje Pappie Verdachte van hennepteelt verstopt zich onder bed DINSDAG 25 september 2012 17 Beiaardier zit in heel wat foto-albums 18 en 19 Hulst, Sluis en Terneuzen trekken samen op GtOte kerk brengt licht in de duisternis door Harmen van der Werf hulst - Verkrotting van woningen valt aan te pakken. Het kan een kwestie van lange adem zijn, maar, stelt wethouder Diana van Damme van Hulst, 'er worden ze ker resultaten geboekt'. Hulst heeft al langere tijd ervaring met het aanpakken van verpaupe ring van huizen in onder meer de Hulster binnenstad en Lamswaar- de. Ook Sluis en Terneuzen gaan er nu mee de slag, onder de geza menlijke titel KLUS. De afkorting staat voor Krotten Lijst Uitvoe- rings Strategie. Sluis, Terneuzen en Hulst hebben alledrie een top tien van de ernstigste 'rotte kie zen' gemaakt. Sluis heeft dat ge daan voor Oostburg, omdat daar al het vernieuwingsproject Aantrek kelijk Oostburg loopt. Terneuzen richt de pijlen voorlopig op de bin nenstad. En Hulst zet in op de bin nenstad, Lamswaarde en Clinge. „Het is de bedoeling dat.de aanpak later ook wordt toegepast in ande re woonkernen van Sluis", laat de Sluise wethouder Peter Ploegaert weten, „Maar Oostburg krijgt voor rang. Daarvoor is ook een top tien van aan te pakken panden opge steld." De gemeenten nemen het heft in handen, maar gaan niet direct zelf woningen opknappen. De eigena ren worden eerst aangesproken en gevraagd of ze het achterstallig on derhoud willen wegwerken. Als dat niet lukt, wordt de druk opge voerd, door een dwangsom op te leggen of zelfs door de werkzaam heden voor rekening van de eige naar te laten uitvoeren. Wethouder Frank van Hulle van Terneuzen hoopt dat zachte drang al zal helpen. De eerste brieven gaan begin volgende week de deur uit. Van Hulle: „Overleg staat voorop om gezamenlijk met de eigenaren tot oplossingen te komen." In Hulst heeft dit al vruchten afge worpen. Wethouder Van Damme noemt als voorbeeld een woninkje in Lamswaarde. „De bewoners konden het niet meer aan. Wij hebben hen aan ander onderdak geholpen. Zij hebben hun huisje verkocht en het is opgeknapt. Dat fleurt de hele straat op." Een grote zak geld hebben de ge meenten niet klaar staan. Ter on dersteuning zijn er wel enkele rege lingen, zoals voor energiebespa ring en een gunstige lening voor het samenvoegen van twee pand jes. TERNEUZEN - Het poppodium De Pit in de binnenstad van Terneu zen neemt zaterdagavond officieel een nieuw lichtplan in gebruik. Het oude lichtplan is afgelopen zo mer vervangen door één met veel energiezuinigere led-lampen. Dat was mede mogelijk dankzij een do natie van chemiebedrijf Dow Be nelux in Terneuzen. De'Pit heeft een speciaal moment uitgekozen voor de officiële inge bruikname, voor het optreden van één van de bekendste Nederlandse hiphop-artiesten Kraantje Pappie. Vooraf speelt het Vlaamse hip hop-duo Safi en Spreej. Ron de Kort van Dow overhandigt een symbolische cheque. Het concert begint om 21.00 uur. Led-verlichting gebruikt veel min der elektriciteit en is duurzamer dan gewone verlichting. Voor De Pit betekent dit ook minder uitga ven, wat ten goede kan komen aan de programmering. TERNEUZEN - De kerk brengt veel mensen het Licht. De Grote Kerk in de Terneuzense Noordstraat neemt die boodschap sinds enige dagen heel erg letterlijk. Zodra de duisternis zijn intrede doet, springen de schijnwer pers op de kerk aan. Hoewel de kerk niet op de Markt staat, maakt de verlichting deel uit van het verlichtings plan voor de Markt. „Vanaf de Markt is de toren im mers goed te zien. Het plan is nu eindelijk afgerond. Het heeft twee jaar geduurd voordat de eigenaren van -omliggende panden hun zegen gaven aan het bevesti gen van de lampen aan hun gevels", aldus wethouder Pim Broekhuysen. Eerder werden onder meer al het pand van café Du Commerce en het voormalige bankge bouw op de Markt uitgelicht. foto Mark Neelemans tSOBeSSI&eSaSSIBSSSSISIKaaBSSSSBgSSaSa!emMtKaaaaiBte»SSSmBnKUmUgBH6SSSSWeBBSeeSSSSBSSSStUBSeÊBamBSSSiaaSSBSaÊBBBaSOSBa»SafÊKaSIBStO*emeÊmtKUm ZAAMSLAG Gewonde bij botsing op erf nabij Zaamslag Bij een botsing tussen twee auto's op een erf aan de Terneuzense- straat tussen Zaamslag en Terneu zen is maandagochtend rond half tien een persoon bekneld geraakt De brandweer moest eraan te pas komen om de automobilist uit zijn voertuig te bevrijden. De bestuur der werd door ambulanceperso neel behandeld. De oorzaak van het ongeval is nog onbekend. HULST Carmelweg afgesloten voor werk aan kabels Woensdag 26 september en dins dag 2 oktober verricht Delta Infra BV werkzaamheden in de Carmel weg in Hulst. Er wordt gewerkt aan de kabels en leidingen in de straat. In verband met deze werk zaamheden is de straat op 26 sep tember in de voormiddag een half uur afgesloten voor het verkeer. Op 2 oktober is de Carmelweg vanaf 8.00 tot 16.00 uur afgesloten. KLOOSTERZANDE Inbrekers slaan drie keer slag in weekend Tussen zaterdagochtend kwart over tien en zondagochtend half ze ven is ingebroken in drie wonin gen in Kloosterzande. De drie ge troffen woningen bevinden zich op de Groenendijk, in de Mon- ninkenstraat en op de Zeedijk. Uit de huizen zijn onder meer geld, fo- to-apparatuur en sieraden gestolen. De politie onderzoekt of de inbra ken met elkaar in verband staan. In een woning aan de Zoutestraat in Hulst is maandagochtend een hennepkwekerij ontdekt. Nadat de politie de woning binnen trad kwam een luid grommende en blaffende hond op hen af. Toen de hond onder controle was trof de politie een hennepkwekerij aan in de woning. De kwekerij omvatte 176 wietplanten. Even later is een 36-jarige man aangehouden die zich onder een bed in de woning had verscholen. De man is aange houden en ingesloten. Er was tevens sprake van diefstal van stroom. De kwekerij is ont manteld en vernietigd. De hond is ondergebracht in een dierenasiel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53