gewoon zeeland 121 Smakelijk l Combi Comfort vani Buschauffeurs mogen niet slapen op terrein van AMZ in Borssele van de roepe Stichting R&B Wonen en Delta onderzoeken samen oorzaak gaslek 1 2: het regent hier de hele dag... j kokosnoten!:-) 1 ted"-" Nieuw schoolplein Prinses Irene dinsdag 25 september 2012 De Week van de Smaak trekt ook langs de zorgcentra Borrendamme in Zierikzee en 't Opper in Bruinisse. Van 1 tot en met 6 oktober worden door Cleijenborch CulinR streekproducten aan bewoners geserveerd. beenhakker comfort mobiliteitshulpmiddelen Jufferswegje 12, Kapelle - 0113 34 10 49 www.combicomfort.nl - info@combicomfort.nl door Lilian Dominicus RILLAND - Stichting R&B Wonen bekijkt samen met energiebedrijf Delta hoe het heeft kunnen gebeu ren dat de gasleiding in een van de sloophuisjes aan de Vliedberg straat in Rilland niet was afgeslo ten. „Wij waren in de veronderstelling dat alle leidingen dicht waren. Daar is ook opdracht toe gegeven", zegt Reinier de Jonge van de woonstichting. „Alle meters zou den er in principe nu uit moeten zijn. Om te voorkomen dat per on geluk in nog meer huizen de lei ding niet is afgesloten, is vrijdag al les nog eens nagelopen." Hulpdiensten rukten vrijdagmid dag massaal uit voor een gaslek, dat was ontstaan doordat de leidin gen uit een van de sloophuisjes zijn gestolen. De Jonge: „We moe ten er rekening mee houden dat in brekers steeds vaker voor een paar stukjes koper een woning binnen dringen." De sloop van de wonin gen begint over een week of vier. „De vergunning is al binnen." recht. Reserveren kan per telefoon: 06-54686011 of mail: vanstreek@gmail.com. Kok Eric van Doorn, schipper Mare Westerburger en gastvrouw Kim Bij de Vaate in het ruim van de Morgenster, waar het - met kaarsen en kleedjes opgetuigde - pop up-restaurant wordt gedreven. foto Dirk-Jan Gjeltema door Frank van Cooten BORSSELE - Touringcarbedrijf AMZ mag van de gemeente Borsele geen buschauffeurs huisvesten op haar terrein aan de Quistenburg 19 in Borssele. Klanten van AMZ die een touring car boeken voor een meerdaagse reis door Europa, nemen vaak hun eigen chauffeur mee. „Die heeft tussen reizen door enkele dagen rust nodig. Omdat we bezig zijn met de bouw van een nieuwe spui- terij, leek het ons een goed idee ge lijk een fatsoenlijke verblijfsruimte te bouwen voor die chauffeurs die dan enkele dagen op ons terrein kunnen overnachten", legt Adri Spruit, een van de directeuren van het bedrijf, uit. Hij reageerde maandag teleurge steld op het besluit van het Borsel- se college de huisvesting niet toe te staan. „Maar als de regels zo zijn, vrees ik dat we het hiermee moeten doen. Ik wacht de schrifte lijke motivatie van het college af en bekijk aan de hand van die mo tivatie of er nog wat rek in zit." Het dagelijks gemeentebestuur heeft in het verleden altijd gesteld alleen medewerking te verlenen aan huisvesting van werknemers op bedrijventerreinen waar geen ander bedrijf naast of in de buurt GOES - De Goese wethouder Jo-An- nes de Bat opent vrijdag het nieu we schoolplein van de Prinses Ire- neschool in Goes. De school verwelkomt tevens de honderste leerling, 's Avonds is een bazaar voor Bolivia. De uitbreiding van het schoolplein is mogelijk gewo/den nadat de school actie voerde tegen de hon denpoep op de groenstrook voor de school. De. gemeente besloot staat. AMZ staat echter op een re gulier bedrijventerrein. Borsele staat huisvesting van werknemers op dergelijke terreinen niet toe om buurbedrijven te beschermen te gen strengere eisen op grond van milieuregelgeving. Borsele doet dat ook om eventuele toekomstige ont wikkelingen op bedrijventerreinen niet te frustreren. De chauffeurs waar het in geval van AMZ over gaat, verblijven nu bij een collega-bedrijf in Wemel- dinge. „Het zou voor hen een stuk handiger zijn op ons terrein te kunnen overnachten. Nu moeten ze met een auto naar Wemeldinge rijden", aldus Spruit toen deze strook bij het school plein te voegen. Op het nieuwe schoolplein komen onder meer schooltuintjes en er wordt ge werkt aan een muzikale hoek. De bazaar op het nieuwe schoolplein is tussen 17.00 en 20.00 uur. Op de bazaar zijn onder meer diverse ac tiviteiten en spelletjes voor kinde ren en een rommelmarkt. De op brengst is voor diverse projecten in het Boliviaanse plaatsje Sucre. [butagas! Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51