Na vijftig jaar nog steeds gespreksstof i8l zeeland RUNDERRIBLAPPEN Rtt WERBIEFSTUK m KIP PZC Iedere dag om 19.00 uur Parkeren bij AH op zondag is chaos ABTZ thuiszorg neemt nieuwe naam Iriz aan vergeet de paraplu niet... in je cocktail! 449 £2 'HOLLANDSE KIPFILET 333 I DRUMSTICKS mMI PSSDriwet?45® Jongerius dinsdag 25 september 2012 door Luc Oggef GOES - Oude tijden herleven op het Kolveniershof in Goes. Al thans, op zondag dan. Want klan ten van supermarkt Albert Heijn parkeren hun auto massaal voor de winkel in plaats van in de par keergarage. Met chaotische toestan den tot gevolg. Sinds de Albert Heijn een vergun ning heeft om op zondag geopend te zijn, kiezen steeds meer men sen ervoor hun auto op het Kolve niershof te zetten. Waren dat er in het begin nog een handvol, inmiddels zijn het er tien tallen. Ook afgelopen zondag leidde dat tot chaotische taferelen. Zo ont stonden er bijvoorbeeld conflicten tussen automobilisten die het Kol veniershof op wilden rijden en au tomobilisten die er juist af wilden, want door de grote hoeveelheid auto's was de ruimte te krap voor beiden. De gegevens dat er op zondag niet wordt gecontroleerd door parkeer wachters, dat parkeren in de gara ge een euro kost en dat het een hoop 'gedoe' is om de parkeergara ge met een winkelwagentje vol boodschappen in te gaan, leidt er vermoedelijk toe dat winkelende mensen er massaal voor kiezen hun auto op het - net heringerich te en autoluwe - Kolveniershof te zetten om even snel een bood schap te doen. Bij de gemeente Goes is het pro bleem echter officieel nog niet be kend, laat een woordvoerster we ten. „Toen de Albert Heijn net open was op zondag (sinds begin augus tus, red.) hebben we het even ge- monitord, maar er was geen aanlei ding om maatregelen te nemen", zegt de woordvoerster. „En inderdaad, de toezichthouders van de afdeling vergunningen en handhaving werken niet op zon dag. Mochten er klachten binnen komen over de situatie, dan zullen we in overleg met de politie moe ten kijken hoe we kunnen handha ven." Corinne Westerweele gebruikte veel stoffen uit stalen en uit de maga zijnen van het meubelhuis, maar koos ook nieuw materiaal: zoals een kostbaar stofontwerp van Hella Jongerius. Ladyspeaker Escha Taniha- tu zal er in te zien zijn. Grondleggers Bas+Mar de Ja ger bekijken het allemaal goedkeurend vanuit de etala ge: vijftig jaar na opening van hun meubelhuis is dat weer volop gespreksstof. door Claudia Sondervan Een Creatief Collectief is aan de haal gegaan met meubelstoffen op hoogst ongebruikelijke wijze en heeft daar de in dustrie gevoeglijk buiten gehou den. „Ik heb lekker helemaal niets gezegd", knikt Henri de Jager, com pagnon van Bas+Mar de Jager in Kapelle. Geen textielfabrikant is ge kend in zijn plannen om de vijftig ste verjaardag van de zaak die zijn vader en oom begonnen luister bij te zetten. „Ik heb eerder een idee gehad voor een show en dat is via een loslippige vertegenwoordiger bij de concurrent beland." Maar nu iedereen weet dat er een modeshow komt, mogen de produ centen zich melden bij De Jager als ze zien wat zijn Creatief Collec tief heeft gedaan met meubel- en gordijnstoffen, kleden, gordijman den, tapijtstalen, matrashoezen, al les wat er in de magazijnen van De Jager lag en wat er verder moest worden aangeschaft. Soms met enige kramp in de portemon nee: voor meubelstof van ontwerp ster Hella Jongerius bijvoorbeeld, ad 452 euro per 'rapport' (308 cm). „Maar die is dan ook niet langer le verbaar. Dat is een unicum", grim lacht De Jager. Het publiek reageer poslod by anna 6 minutes ago de razend nieuwsgierig op de 'Stof- walk' die vrijdag 5 oktober plaats vindt in het meubelhuis in Kapel le. Negen dagen nadat de show was aangekondigd, waren de drie honderd plaatsen vergeven. Het Creatief Collectief bestaat uit Henri de Jager, ontwerpster Corin ne Westerweele, fotograaf Mieke Wijnen, visagiste Citty van Aart en mediaman Jeroen van 't Leven. Samen bedachten ze in het jubi leumjaar diverse campagnes om de geschiedenis van Bas+Mar, van design, interieurs en het belang van de woonomgeving voor het voetlicht te brengen. Verspreid in de winkel staan per decennium iconische meubelont werpen te pronk, met in de etala ge de woonpioniers zelf, gefotogra feerd bij de opening van hun zaak in 1962. Voor hun portretten staan twee hoogstandjes van Neder lands design uit hun eigen collec tie: de zeldzame Engelhartstoelen van Huub Kortekaas. „Ze waren eerst zwart, die van Bas was ge scheurd. We hebben ze laten op knappen en hoogglans wit laten spuiten." Van de Stofwalk - een woord vondst van Van 't Leven - ver schijnt op 5 oktober ook een boek in oplage van 250 stuks, genum merd gesigneerd door het collec tief, te reserveren via de website. Wie de show moet missen kan vanaf zaterdag 20 oktober de crea ties bekijken in de winkel. Daar moet De Jager nog wel even twin tig paspoppen voor vinden. De Jager ziet ondertussen nieuwe horizonten voor de creativiteit die uit het collectief ontspruit. „Mis schien staan we straks wel op de Amsterdam Fashion Week." Beeld uit de generale repetitie voor de Stofwalk. GOES - Zorgaanbieder ABTZ thuis zorg in Goes verandert donderdag 27 september de naam in Iriz. Vol gens de instelling geeft de naam aan dat de cliënt in het oog gehou den wordt. ABTZ thuiszorg is al ruim 11 jaar zorgaanbieder voor ruim 300 cliënten in Zeeland. ABTZ thuiszorg begon elf jaar gele den in Zeeland en heeft er nu ruim 300 cliënten. De organisatie werkt met kleine, vaste zorgteams. in Goes en omgeving, maar ook op Walcheren en Schouwen-Dui- veland. Iriz biedt ook huishoud en verpleegdiensten zoals 24 uur- in-huiszorg als alternatief voor ver zorgingshuis of hospice. het PZC videojournaal www.pzc.nl «ia 150GR If* I l! maandag gesloten belia - S ?p. VANAF m* A GOES I KAMPERFOELIESTRAAT 85 I 39 Reclames geldig t/m zaterdag IGROOTHANDELSKORTING i 1 50 by afname van 3kg per vers vleessoort excl. reclames I Prijs- en tekstfouten voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48