Tankstations naar viaduct in Deltaweg gewoon I ComblComfort van de reepe vanr1- Week van de Smaak Ondernemersplein het regent hier de hele dag... kokosnoten!:-) r ABTZ thuiszorg neemt nieuwe naam Iriz aan Oesterkeurs en Hostellerie wisselen menu's Buschauffeur mag niet slapen bij' het bedrijf s In de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen wordt zater dag 29 september een eetfestijn gehouden. Verder onder meer op het programma: een aardappelfeest in Oostburg en Thoolse tapas in hotel KOM! in Sint-Maartensdijk. Kok Eric van Doorn, schipper Mare Westerburger en gastvrouw Kim Bij de Vaate in het ruim van de Morgenster, waar het - met kaarsen en kleedjes opgetuigde - pop up-restaurant wordt gedreven. foto Dirk-Jan Gjeltema beenhakker SP comfort mobiliteitshulpmiddelen Jufferswegje 12, Kapelfe - 0113 34 10 49 www.combicomfort.nl - info@combicomfort.nl fx GOES - Zorgaanbieder ABTZ thuis zorg in Goes verandert donderdag 27 september de naam in Iriz. Deze organisatie werkt met kleine, vaste zorgteams in Goes en omge ving, maar ook op Walcheren en Schouwen-Duiveland. Volgens de instelling geeft de naam aan dat de cliënt in het oog gehouden wordt. ABTZ thuiszorg is al ruim elf jaar zorgaanbieder voor ruim driehon derd cliënten in Zeeland. Het pakket van zorgaanbieder Iriz omvat naast de specifieke thuis zorgdiensten ook huishoud- en verpleegdiensten zoals 24 uur- in-huiszorg als alternatief voor ver blijf in een verzorgingshuis of in een hospice. SCHUDDEBEURS - Hostellerie Schud- debeurs en restaurant de Oester- beurs uit Yerseke hebben naar aan leiding van de Nationale Restarant- week hun prijswinnende menu's uitgewisseld. Tot en met zondag 30 september kan in beide restau rants genoten worden van deze menuwisseling. De Hostellerie en de Oesterbeurs zijn beide geëindigd in de regiona le top 5 van de Restaurantweek, waar bezoekers hun oordeel vel den via online reviews. Chefkoks Bart de Bree uit Schuddebeurs en Maurice Mulder uit Yerseke, be vriend en bekend met eikaars kookstijl, hebben hun prijswinnen de recept uitgewisseld zodat bezoe kers in hun 'vertrouwde' restau rant kunnen genieten van het me nu van een bevriende chefkok. Re serveren bij de Hostellerie: 415651, ow restaurantweek menu. BORSSELE - Touringcarbedrijf AMZ mag van de gemeente Borsele geen buschauffeurs huisvesten op haar terrein aan de Quistenburg in Borssele. Klanten van AMZ die een touringcar boeken voor een meerdaagse reis door Europa, ne men vaak hun eigen chauffeur mee. „Die heeft tussen reizen door enkele dagen rust nodig. Daarvoor wilden wij een verblijfsruimte bouwen," legt mede-directeur Ad- ri Spruit uit. Hij reageert maandag teleurgesteld op het negatieve be sluit van het Borselse college van B en W. Borsele staat huisvesting op bedrijventereinen niet toe om buurbedrijven te beschermen te gen strenge eisen op milieugebied. Mol Schuddebeurs verhuist activiteiten door Claudia Sondervan KATS - De BP-tankstations Zand- kreek en Zandkreek-West van Mol' Schuddebeurs bij Kats verhuizen naar de oksels van de toeritten naar de Oost-Westweg en Eerste Deltaweg bij het viaduct. Op de huidige vestigingsplaats, korter op de Zandkreeksluis, is door de groeiende verkeersdrukte het in- en uitvoegen van verkeer bij de tankstations te gevaarlijk gewor den. Vooral in het toeristenseizoen, als de Deltaweg druk gebruikt wordt als verbinding tussen de A58 en Schouwen-Duiveland, is het lastig om na een tankbeurt via de zeer korte toeritten weer tussen het ver keer op de tachtig-kilometerweg op te komen. Op de nieuwe loca tie is invoegen veiliger omdat de Deltaweg daar vier rijbanen heeft. De verplaatsing van de tanksta tions is een wens van wegeigenaar provincie Zeeland. Maar ook de fa milie Mol van de gelijknamige brandstoffenhandel in Schüdde- beurs keek lang uit naar de ver plaatsing. Bij grote drukte op de weg ontwijken veel klanten het tankstation omdat het te veel moeite kost om weer de weg op te komen. Het hoogseizoen en de piekdagen in het voorseizoen kost ten de benzinepompen omzet. De tankstationeigenaren - Mol Schuddebeurs heeft er zeventien in Zeeland en een in Barendrecht - wilden ook vrachtwagenchauf feurs betere gelegenheid bieden om hun verplichte rust te nemen bij de Zandkreekpompen. De nieuw te bouwen tankstations komen aan weerszijden van het viaduct te liggen: voor verkeer in de richting van Goes ten noorden, voor verkeer richting de Zeeland- brug ten zuiden van het viaduct. Het tankstation aan de zuidoost kant krijgt zes opstelplaatsen, een winkel en parkeerruimte voor acht auto's. De toerit volgt de hui dige afslag naar de Oost-Westweg. Er komen twee uitritten: een naar de Oost-Westweg en één naar de Deltaweg richting het noorden. Het noordelijk gelegen tankstation is wat groter met acht pompen, een winkel en acht parkeerplaat sen. Dit station kan worden aange reden vanaf de Deltaweg via de toerit naar de Oost-Westweg. Klan ten kunnen alleen weg naar de Deltaweg, via de toerit vanaf de Oost-Westweg. Voor de bouw van dat station wordt de sloot langs de wegkant gedempt. Door de recente kap van de bo men aan de westkant van de Delta weg bij het viaduct zijn de perce len al nagenoeg bouwrijp. De bouwvergunningen voor de tankstations zijn inmiddels aange vraagd. De gemeenteraad van Noord-Beveland krijgt het nieuw- bouwplan aangeboden via de inge komen stukken op de raadsagenda voor donderdag 27 september. Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45