19 morgen al schoon' EÏ3 commentaar Besloten ProRail schenkt Zeevaartschool noodaggregaat dinsdag 25 september 2012 foto Dirk-Jan Gjeltema De gemeente blijkt een luisterend oor te hebben, want na opmerkin gen van Roskam zijn drie prullen bakken neergezet of verplaatst; on der meer bij het Jannewekken, de Waterpoortstraat en het Caubrug- getje. Hij heeft nu nog één plek op z'n verlanglijstje. Op het verhoog de parkje aan de gracht langs de Wandeling zou bij een zitje tussen de beukenhagen een vuilnisbak op z'n plaats zijn. Mocht ook die er komen, dan laat Roskam het thema niet varen. Zo is hij in gesprek met Connexxion over de rommel rond het bussta tion. Schone straten dragen name lijk bij aan de promotie van Zierik- zee en dat is waar Roskam zich met zijn site voor sterk maakt. Door hangjongeren er op aan te spreken en via internet foto's te verspreiden, blijft hij aandacht vra gen voor het afvalprobleem. Uit eindelijk hoopt hij op een mentali teitsverandering. „We wonen met meer dan 10.000 ménsen in deze prachtige stad. Als iedereen elke dag één papiertje opraapt is het he lemaal schoon." Volgens Roskam werpt zijn inspan ning vruchten af. „Ik hoor van an dere mensen dat ze afval oprapen. En toen ik laatst jongeren bij het trapje in de Driekoningenlaan vriendelijk vroeg of ze hun blikjes bier wilden weggooien, lagen ze de volgende ochtend ook keurig in de bak." Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder J.L. van Doorn d.d. 20-09-2012 blijkt, dat t.v.v. Jasper Mare Weijand, wonende te Ar- macao dos Büzios (Brazilië) aan WILLIAM BRENT WYCHGEL, zonder bekend,e woon, of verblijfplaats, is aangezegd dat de op 2 mei 2012 betekende dagvaarding wordt hersteld en hij wordt opgeroepen om vertegenwoordigd door een advocaat te verschijnen ter terechtzitting van de recht bank te Middelburg van 02-01-2013 welke aldaar om 10.00 uur gehouden wordt in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2, teneinde voort te procederen in de stand waarin de zaak zicht bevindt. W.B. Wych- gel kan een afschrift krijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314700 088-3314700 Studenten Jimmy Verstraten, Dave Joziasse en Kornelis Simonse van de Zee vaartschool demonteren bij ProRail een 50 jaar oud noodaggregaat. Ze mo gen het meenemen naar de school. foto Peter van Trijen/Het Fotoburo In haar column op de WD-site concludeert raadslid Laurence Haack dat besloten bijeenkom sten van de gemeenteraad niet bevorderlijk zijn voor de demo cratie. Haack heeft haar agenda er nog eens op nageslagen en telt 17 besloten bijeenkomsten sinds januari. De Schouwen-Duivelandse volksvertegenwoordigers ont trekken zich dus bijna twee keer per maand aan de waarne ming van degenen die zij verte genwoordigen. Dat mag schok kend heten.. Eén van die besloten bijeen komsten vond vrijdagavond plaats in zwembad Dolfijn in Nieuwerkerk. CU-raadslid Wim Dorst twitterde na afloop dat zijn partij en de SGP gaan pro beren een meerderheid te krij gen om te voorkomen dat B en W de subsidie aan Dolfijn stop zetten. Dit vertoont trekjes van een modern soort achterkamertjes politiek. Maar een krampachtig verbod op raadsuitstapjes gaat te ver. Het kan zelfs heel nuttig zijn als de raad gaat kijken bij men sen of bedrijven waarover zij moet besluiten. En een raadslid mag ook zeggen wat hij of zij daarvan vindt. Zolang dat alle maal maar in de openbaarheid gebeurt. Voor besloten bijeenkomsten moeten goede argumenten be staan. Dan moet het gaan om privé-omstandigheden van per sonen of de onderhandelingspo sitie van de gemeente bij grote transacties. Dit moet ook aan publiek en pers worden ver teld. Kortom: alle bijeenkom sten van de gemeenteraad zijn openbaar, tenzij. Het is een WD-raadslid dat hierover begon. Het zou mooi zijn als deze grootste partij, te vens coalitiepartner, hierover een initiatiefvoorstel indiende. ROOSENDAAL - De Zeevaartschool in Vlissingen heeft weer de be schikking gekregen over een nieuw apparaat voor de praktijkles sen werktuigkunde. Bij ProRail in Roosendaal mocht de school een oud noodaggregaat gratis komen ophalen. Ze moesten het wel zelf uit elkaar halen en straks weer in elkaar zetten. Maar dat-is alleen maar nuttig voor de tweedejaars studenten werktuigkunde. Het noodaggregaat wordt woens dag op een vrachtwagen geladen en naar het Technum in Vlissin gen gebracht. Ook al is het dan een vijftig jaar oud apparaat, voor de Zeevaartschool heeft het nog veel waarde. ZIERIKZEE Jubileumconcert van Kunst en Eer De Koninklijke harmonie Kunst en Eer geeft samen met de percussie groep zaterdagavond een concert in het eigen gebouw De Harmonie. Tijdens deze avond worden vijf ju bilarissen gehuldigd. De duur van hun lidmaatschap varieert van twaalfenhalf tot zestig jaar. Op het programma staan onder meer: Lijn baanmars en The Best of Earth, Wind and Fire. Het optreden be gint om 19.30 uur. MIDDELHARNIS Filmhuis brengt verhaal over Lena Filmhuis Middelharnis vertoont donderdag de film 'Lena'. Het ver haal gaat over een Pools immigran tenmeisje met die naam. Het zit haar op alle denkbare vlakken te gen. Jongens zien haar alleen als ob ject om hun lusten op te botvieren. Haar instabiele moeder communi ceert nauwelijks met Lena. Het tij lijkt te keren als het stevige meisje bij toeval in contact komt met de populaire Daan. De voorstelling be gint om 20.00 uur. ZONNEMAIRE Muziekoptredens in Café Bommenede De band The Lonely Hearts geeft vrijdagavond een try-out optreden in Café Bommenede in Zonnemai- re. De band omschrijft zichzelf als 'rockabillycountrysurfbeatgroup'. Zaterdag is het de beurt aan zanger Leo om de boel op stelten te zetten in Café Bommenede met covers uit de jaren 70, 80 en 90, waaronder veel Nederlandstalige toppers. Het optreden van The Lonely Hearts begint om 22.30 uur. Zanger Leo treedt vanaf 20.30 uur op. NIEUWERKERK Discozwemmen in zwembad Dol-Fijn In zwembad Dol-Fijn in Nieuwer kerk wordt vrijdagavond 28 sep tember weer een avondje disco- zwemmen gehouden. Kaarten a 3 euro zijn woensdag verkrijgbaar tussen 13.15 en 15.00 uur en vrijdag na 15.30 uur. De toegangsprijs is in clusief een consumptie en wat lek kers. Voor deelname aan het disco- zwemmen is een A-diploma ver plicht. Deze activiteit wordt gehou den van 19.30 tot 20.45 uur. Op zaterdag 29 september is het weer NVM Open Huizen Dag! Kijk op nvm.nl voor meer informatie en op funda.nl voor de deelnemende huizen. U bent van harte welkom!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43