'Als iedereen iets opraapt, is Zierikzee Z i8| FZC Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal 'Bij ieder bankje hoort een afvalbak' Goes verbouwt twee rotondes voor PostNL dinsdag 25 september 2012 door Joeri Wisse ZIERIKZEE - 'Bij ieder bankje in de openbare ruimte hoort wel een vuilnisbak(je)'. Fractievoorzitter Jacqueline van Burg van Leefbaar Schouwen-Duiveland slingerde een tweet met deze tekst de lucht in toen ze over de 'testbankjes' hoorde die onlangs bij het gemeen tehuis zijn neergezet. Het winnen de ontwerp gaat in productie en wordt op meerdere plekken in het buitengebied geplaatst. Navraag leert dat die tekst niet al te letterlijk moet worden geno men. Desondanks gaat Van Burg vrijdag wel met Jaap Roskam op 'expeditie' door Zierikzee om te kijken of er nog bankjes of andere objecten in de openbare ruimte staan, waarbij een vuilnisbak een welkome aanvulling zou zijn. Het Slingerbos wordt in elk geval onder de loep genomen. „Laatst liep ik daar met een kleffe beker ijs. Ik zei toen nog 'als er niet snel een prullenbak komt, gooi ik 'm in de bosjes." Uit fatsoen deed ze het toch maar niet, maar het duurde best even voordat er een afvalbak op de route kwam. Een schone stad acht Van Burg van groot belang, want 'rotzooi trekt rotzooi aan'. „Als een straat er keurig netjes uitziet, zijn men sen minder snel geneigd om afval op straat te gooien." Hij raapt zelf afval op, spreekt hangjongeren er op aan en schroomt niet om bij de gemeente aan de bel te trekken over het plaatsen van afvalbakken. Zierikzeeënaar Jaap Roskam strijdt tegen zwerfaf val in zijn Monumentenstad. En met succes. door Joeri Wisse ijn mensen die net ge luncht hebben op een bankje bereid om een paar honderd meter te lopen, alvorens ze hun lege blikje, boterhamzakje of ander afval kwijt kunnen? Volgens de gemeente Schouwen- Duiveland wel. In 2010 zijn een aantal afvalbakken in Zierikzee ver plaatst van de zitbankjes in het Slingerbos naar de kruispunten van het wandelpad met de openba re weg. „Daarbij baseren ze zich op een rapport dat mensen die toch al van plan waren om afval in de bak te doen, er ook wel enkele honderden meters mee willen lo pen", zegt Jaap Roskam. De man achter de website Zierik- zee-Monumentenstad maakt zich al enkele jaren sterk voor het terug dringen van zwerfafval in Zierik zee. Nadat de gemeente de afval bakken verplaatste, deed hij dat PZC-redacteur Wim Staat blogt op www.pzc.nl/monnikenwerk over Reli gieus Zeeland. MEEST GELEZEN 1. Inwoners Schouwen dikker 2. Eis: Jaar cel voor dodelijk ongeval 3. BTW-verhoging kost 2500 euro TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto vooral door brieven te schrijven en te bellen met de gemeente. Volgens hem moeten bakken op 'afvalproductieplaatsen', zoals bankjes en andere drukke plaatsen staan. „Ik heb het een jaar gevolgd en sinds de bakken weg waren, werd het afval bij de bankjes op de grond gegooid. Het mag dan kos tenbesparend zijn voor de gemeen te, maar dat is geen oplossing voor het afval dat blijft slingeren." Behalve dat Roskam zijn ongenoe gen kenbaar maakte bij de gemeen te, zet hij ook namens zijn website berichten en foto's van zwerfafval op sociale media als Twitter en Facebook. 'Bij bankjes waar geen af- vaibak staat, wordt de rommel gewoon op de grond gegooid' door Nadia Berkelder GOES - Twee rotondes in de toe gangsweg naar bedrijventerrein De Poel in Goes worden aange past. Ze worden geschikt gemaakt voor extreem lange vrachtwagens van PostNL. Dat bedrijf opent bin nenkort een distributiecentrum op De Poel. Het gaat om de rotonde voor de Zeelandhallen, bij het viaduct, en de rotonde bij de Nansenbaan, on deraan het viaduct. PostNL rijdt sinds kort met extreem lange vrachtwagencombinaties van ruim 25 meter. En die zijn niet geschilct om krappe afslagen mee te ne men. Vrachtwagenchauffeurs heb ben vaak een hekel aan kleine ro tondes zoals die de laatste jaren vaak worden aangelegd, omdat het daarop ook met een gewone truck vaak lastig manoeuvreren is. De aanpassing van de rotondes in Goes kost 40.000 euro, laat de ge meente Goes weten: de betonnen blokken aan de binnenkant van de rotonde worden verwijderd. In plaats daarvan komt asfalt. Volgens de gemeente Goes wordt het voor fietsers niet onveiliger op de rotondes als er veel grotere vrachtwagencombinaties over rij den. Het werk wordt deze week uitgevoerd. sassss Vooral de afvalbakken in het Slingerbos staan ter discussie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42