Politiek doet poging behoud Dol-Fijn Eerste piloot in museum Rukwinden razen over Schouwen-Duiveland Rukwinden geven overlast almanak 00:01 DINSDAG 25 september 2012 17 Als iedereen iets opraapt, is het zo schoon 18 en 19 Raadsfracties CU, SGP en Alert! pleiten voor voorlopig openhouden zwembad Nieuwerkerk door Ali Pankow ZiERlKZEE - Zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk .dient voorlopig te blijven voortbestaan, vindt fractie voorzitter Wim Dorst van de CU. Hij bereidt daartoe een amende ment voor samen met de fractie van de SGP. Fractievoorzitter Jos Beije van Alert! heeft al weten zich daarbij aan te sluiten. De kwestie komt donderdag 4 ok tober aan de orde in de gemeente raad van Schouwen-Duiveland. B&W stellen de raad voor de sub sidie aan Dol-Fijn per 1 september 2014 stop te zetten. Dol-Fijn krijgt nu nog 45.00Ö euro van de ge meente, maar het college heeft be sloten die bijdrage te beëindigen met de komst van het nieuwe sportcentrum in Zierikzee. Genoemde fracties zijn het daar in elk geval niet mee eens. „We heb ben in het kader van de beleidsvi sie Tij voor de Toekomst wel beslo ten dat we grote voorzieningen in Zierikzee concentreren. Dat wil echter niet zeggen dat in de overi ge kernen alle voorzieningen die nog goed functioneren nu maar meteen gesloten moeten worden", zegt Dorst. In die toekomstvisie staat volgens hem ook het belang van bewegingsactiviteiten voor se nioren en daar voorziet Dol-Fijn overduidelijk in. Dorst benadrukt dat het in feite om een bedrag van circa 25.000 eu ro gaat, want aan vervoerskosten voor het schoolzwemmen van de zes Duivelandse scholen zou de ge meente 20.000 euro meer kwijt zijn bij sluiting van het zwembad in Nieuwerkerk. Ook acht de CU-fractievoorzitter het van be lang dat bij Dol-Fijn nog maar en kele jaren geleden groot onder houd heeft plaatsgevonden. Daar bij zijn onder meer de verwar mingsketels en de leidingen ver vangen. „In dat opzicht zijn er de komende jaren geen kosten te ver wachten. Het wordt een ander ver haal als bijvoorbeeld over tien jaar het dak vervangen zou moeten worden en als daar drie ton voor nodig zou zijn. Maar voorlopig is dat niet aan de orde en kiezen we voor behoud van deze voorzie ning", aldus Dorst. De raadsfracties troffen elkaar vrij dagavond aan de rand van het zwembad, waar ze waren uitgeno digd om te komen kijken en luiste ren naar een toelichting op de be drijfsvoering van Dol-Fijn door veertig a vijftig vrijwilligers. pagina 19: commentaar ZIERIKZEE - Windkracht zes, met soms vlagen van negen Beaufort. Het viel gistermiddag aan de Lange Blokweg in Zierikzee nog niet mee om droog te blijven en bovendien je scooter in het gareel te houden. Hoewel voor weer kundigen de herfst al op 1 september is be gonnen, lijken de weergoden zich netjes aan de kalender te houden. Zaterdag begon het herfstseizoen, zondag vielen er buien en giste ren deed voor het eerst ook de wind een duit in het zakje. Buiten waait de wind, binnen wacht de thee. foto Dirk-jan Gjeltema OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk heeft vandaag een bijzondere gast op bezoek. Het gaat om Eef Smitshuysen uit Maastricht, die in februari 1953 als eerste piloot boven het rampge bied in Zeeland vloog. De piloot, die vrijdag 99 jaar wordt, hing dagen in de lucht om de omvang van de watersnood in kaart te brengen. Dat deed hij in een Harvard vanaf vliegveld Gilze- Rijen. Smitshuysen had de op dracht gekregen de basis te mel den wat er gaande was in het rampgebied. Vandaag bezoekt de voormalig pi loot het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk op uitnodiging van Limburgse vrienden die een vakan tiehuis hebben in Burgh-Haamste- de. MIDDELBURG - De rukwinden heb ben maandag veel overlast veroor zaakt. De politie kreeg 'heel veel mel dingen' van omgewaaide bomen, afge rukte takken en weggewaaide bor den. In Vlissingen viel een boom op een auto. De Westerscheldetunnel was enige tijd niet bereikbaar doordat aan de Zeeuws-Vlaamse kant afzettin gen waren verschoven. Tip? redactie@pzc.ril Het tafelvoetbalspel op dat Middel burgse kantoor heeft een elektrisch scorebord met een klok die de minu ten en seconden aftelt. Het lijkt op de tijdbom die in elke james Bondfilm dreigt af te gaan. De spanning neemt, net als in de film, bij het nade ren van het einde toe. Zo ook gisteren toen twee Middelbur gers het opnamen tegen een Rit- thems-Souburgse combinatie. De Middelburgers hadden halverwege het tien minuten durende potje een riante voorsprong. Daarna kwamen hun tegenstanders puntje voor punt je dichterbij. Toen de klok op 00:01 stond, scoorden zij zelfs de winnende treffer. De klok sprong op 00:00 „Zo, die sloeg in als een bom", sprak de Souburger tevreden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41