Lurling en Karelse tekenen vrede sport 125 H-mff NsT. Afellay niet blij met plek op de bank bij Schalke dinsdag 25 september 2012 "**.v Sa «fes# 'li itM 'Ze weten daar drommels goed wat Lamprou in huis heeft en zullen hem niet van de ene op de an dere dag afrekenen op deze wedstrijd' Keepersspectalist Frans Hoek PSV-verdediger Marcelo in duel met Feyenoord-doelman Kostas Lamprou. waarom dat na één wedstrijd zou veranderen." De Belgische keeper Christian Piot (Hoek: „van voor mijn tijd zelfs") was 1.76 meter. De bekende Mexicaanse keeper Jorge Campos kwam zelfs niet verder als Lamprou laat zien dat hij het dan 1.75 meter. Beiden kenden kan, dan gaat er ook een wereld toch een indrukwekkende interna- open voor anderen. Echt, na één tionale carrière. Hoek: „Er is altijd wedstrijd is het veel te vroeg om plaats voor uitzonderingen. Kijk, conclusies te trekken. Ik denk dat door Yadran Blanco BREDA - Zondag na de fraaie over- winning van NAC op AZ luchtte routinier Anthony Lurling zijn hart. Hij haalde uit naar zijn trai- ner John Karelse. Lurling stond niet in de basis en beschuldigde Karelse ervan 'een lulverhaal' te hebben opgehangen om dat te rechtvaardigen. Maandag volgde een stevig onderhoud op het trai ningscomplex in Zundert en nu is de kou weer uit de lucht. Bij het één uur durende gesprek waren behalve de twee hoofdper sonen, de assistenten Adri Bogers en Arno van Zwam en technisch directeur Jeffrey van As aanwezig. Van As was tevens gepreksleider. Lurling kreeg te horen dat het niet zo handig was om zijn beklag in de media te doen. „We werken al zes jaar samen bij de club en ken nen elkaar goed. Dan is' het jam mer dat Anthony de kritiek niet in tern houdt. Dat heeft hij verkeerd gedaan", oordeelde Van As. Daar is Karelse het in grote lijnen mee eens.. „Iedereen die me kent, weet dat ik open sta voor kritiek en meningen van mensen. Hij had het alleen niet tegen de pers moe ten zeggen. Wat mij betreft, kun nen we gezamenlijk verder gaan. Hij zit tegen MW gewoon bij de selectie." En hoe zit het met de man die met zijn krachtig en duidelijk ge formuleerde zinhen de boel onver wacht op scherp zette? „Ik had niet voor de pers moeten verschij nen", zei Lurling. „Op dat mo ment dacht ik misschien niet hele maal helder na, maar spijt van mijn uitspraken heb ik niet. Ik ben een gevoelsmens en soms wil ik bepaalde dingen gezegd hebben. Achteraf praten is natuurlijk het makkelijkste wat er is." Emotie, miscommunicatie, ergens moest ruis op de lijn zijn ontstaan. .Waar was het fout gegaan? Lurling dacht na en kwam met zijn versie. „Vrijdagochtend heb ik aan de fy- sio (Wilfred Sip) en Van Zwam één keer aangegeven dat ik last had van mijn teen. Verstandig om door te geven, dacht ik. Daarna heb ik met John een plan van aan pak doorgenomen voor de komen de weken voor de wedstrijden te gen MW, Heerenveen en PSV. Dan denk je niet dat je plots reser ve staat. Ook omdat ik al zes jaar al les speel bij NAC. Dan is de teleur stelling extra groot als ik op zater dag krijg te horen dat ik op de bank begin. Zeker gezien het eeuw feest. Ik ging er vanuit dat ik zou spelen. Dat gevoel had ik. Dat bleek een misverstand. Mijn resèr- veplaats kwam hard aan. Suppor ters hebben dan het recht om te weten dat ik gepasseerd ben en niet half geblesseerd. Ik hoop te gen MW weer in de basis te star ten^' v foto Olaf Kraak/ANP ze dat bij- Feyenoord ook niet doen. Erwin Mulder is nog een tijd uit de running. Laat deze jon gen maar bewijzen dat hij het kan." GELSENKIRCHENIbrahim Afellay snapt niet waarom hij zo weinig speeltijd krijgt bij. Schalke 04. Trai ner Huub Stevens liet hem vorige week in de uitwedstrijd van de Champions League bij Olympia- kos slechts elf minuten meespelen. Afgelopen zaterdag tegen Bayern München mocht hij pas na 63 mi nuten invallen. Afellay had zich iets anders van zijn nieuwe start bij Schalke 04 voorgesteld. „Ik ben hier gekomen om minuten te maken", reageert de middenvelder die op huurbasis van FC Barcelona is overgekomen in de Duitse media. „Niet om de bank warm te houden. Nee, ik weet niet waarom ik niet speel. Laat ik maar niet te veel zeggen", aldus de oud-PSV'er. Stevens liet vorige week al door schemeren dat hij niet helemaal te vreden over Afellay is. AMSTERDAM Ajax tot winterstop zonder Serero Thulani Serero komt dit kalender jaar niet meer in actie voor Ajax. De middenvelder uit Zuid-Afrika heeft zondag tijdens de openingsfa se van de uitwedstrijd bij ADO Den Haag (1-1) een scheurtje in een lies opgelopen. Dat heeft een MRI-scan maandagmiddag uitge wezen. De blessure is een nieuwe tegenvaller voor Serero, die dit sei zoen om een basisplaats vecht Hij incasseerde eerder dit seizoen al een rode kaart in het uitduel met sc Heerenveen. ROTTERDAM Manchester City wil verder met Guidetti Manchester City heeft vertrouwen in John Guidetti. De kampioen van Engeland heeft volgens Sky Sports nagenoeg overeenstemming be reikt over een nieuw meerjarig con tract met de spits die vorig seizoen succesvol op huurbasis voor Feye noord uitkwam. Guidetti, die in de Kuip goed was voor twintig compe titiegoals, herstelt op dit moment van een virusinfectie. Daardoor kon Manchester City de Zweedse aanvaller afgelopen zomer niet op nieuw verhuren. ROME Reglementaire zege voor AS Roma De Italiaanse voetbalbond heeft AS Roma tot winnaar verklaard van het zondag afgelaste duel met Cag- liari. Het duel op Sardinië kon niet doorgaan omdat de club zonder toestemming van de lokale autori teiten toeschouwers wilde binnen laten in het stadion dat momenteel wordt gerenoveerd. De gemeente verbood Cagliari daarop de wed strijd te spelen. De bond besliste maandag dat de thuisclub blaam treft en bepaalde de eindstand op 3-0 voor de bezoekers uit Rome. LONDEN Bondscoach Hodgson betreurt vertrek Terry Bondscoach Roy Hodgson betreurt dat John Terry niet meer voor de Engelse voetbalploeg wil uitko men. „Natuurlijk vind ilc het jam mer dat ik een goede speler met zo veel ervaring verlies", reageerde hij. „Ik heb heel fijn met hem ge werkt. Ik wil hem daarvoor bedan ken en wens hem heel veel succes bij Chelsea." De 31-jarige Terry be dankte zondag voor de Engelse ploeg omdat hij boos is op de En gelse voetbalbond (FA), die een strafzaak tegen hem doorzet we gens vermeend racisme. ROTTERDAM Hoy van start in Zesdaagse Rotterdam Baanwielrenner Chris Hoy komt in actie tijdens Zesdaagse van Rotter dam. Dat heeft beste Britse olympiër aller tijden aan de organi satie van het evenement in sportpa leis Ahoy laten weten. Hoy neemt deel aan het sprinttoer- nooi. Hij zal het onder meer opne men tegen zijn landgenoot en olympisch sprmtkampioen Jason Kenny. Hoy won in zijn loopbaan zes gou den en een zilveren olympische medaille. Hij veroverde maar liefst elf wereldtitels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25