Een kleine keeper lijkt soms groter ■p^^HI dais! 241 sport 1.76 Van Vliet wil graag verder als bondscoach s 1 Voor Van Rijsselberghe en Roose is WK kitesurfen een test Real wint iichtwedstrijd' dinsdag 25 september 2012 VALKENBURG - Als het aan Leo van Vliet ligt is hij ook de komende vier jaar bondscoach van de Neder landse wielerprofs. De wielerbond KNWU onderhandelt de komen de weken met de coaches in de ver schillende disciplines. Van Vliet verricht zijn werkzaamheden op parttime basis. „Ik vind het steeds leuker worden. Als de bond ook verder wil, zal het niet heel inge wikkeld worden", zei hij maandag, een dag na het WK in Valkenburg waar Lars Boom als vijfde eindig de. Van Vliet was te spreken over Boom maar kritisch over een aan tal andere renners. „Ik merk een verschil tussen jongens als Kroon (Saxo Bank) en Terpstra (Omega Pharma) en die van Rabobank. Ze worden te veel 'gepamperd', krij gen te veel hun zin." Voor de camera's van de NOS wil de hij vervolgens wel een advies ge ven aan de ploeg die net een 'struc tuurwijziging' heeft doorgevoerd en het weer over een andere boeg gooit „Er komen straks bij Rabo bank weer allemaal coaches en trai ners bij. Ik denk dat ze beter één harde hand erbij halen, dan kun nen er een heleboel mensen weg." Van Vliet, die zelf geen ambitie heeft het hele jaar in de wieler sport actief te zijn, heeft het ge voel dat zijn aanpak werkt. „Ik ben direct, zeg waar het op staat. Je merkt dat sommige renners dat niet gewend zijn bij hun ploeg. Ik heb het idee dat ik een bijdrage heb geleverd in de prestatie van Lars." Tegenvallers waren er ook. Niki Terpstra had een mindere dag, vol gens Van Vliet mogelijk vanwege de druk. „Hij heeft bij mij aangege ven liever niet naar voren gescho ven te worden." Raborenner Bau- ke Mollema, een andere kopman, was er in de slotfase vooraan ook niet meer bij. „Hij is een aparte jongen, ik krijg geen grip op hem." Het kan en moet beter met het Ne derlandse wielrennen, vindt Van Vliet. „We hebben als land mo menteel niet de triple A-status in het wielrennen. Daar zijn tal van oorzaken voor aan te voeren, maar ik geloof in ieder geval in een bena dering zoals Peter Post die in het verleden hanteerde. Topsport is hard, met meelopers om je heen kom je niet verder." f' fvMI Als het aan Leo van Vliet ligt, gaat hij door als bondscoach. foto Jerry Lampen/ANP Kostas Lamprou is voorlo pig de eerste doelman van Feyenoord. Sommige voet balkenners vinden hem te klein voor de top, maar is dat wel zo? Keeperspecialist Frans Hoek over de lengte van de doelman. door Hans Leber ROTTERDAM - De geluiden over Feyenoords keeper Kostas Lam prou, vervanger van de geblesseer de Erwin Mulder, waren vooraf al sceptisch: 'Hij is te klein'. En het eerste doelpunt zag er bij de 3-o-nederlaag tegen PSV ook onge lukkig uit; alsof de 1.76 meter lan ge Griek inderdaad lengte te kort kwam bij een schot onder de lat Maar keepersspecialist Frans Hoek verbindt daar geen consequenties aan. „Laat hem eerst maar een tijd je staan." Vooropgesteld: Hoek (55), keeperstrainer bij Oranje en erkend specialist en auteur op het terrein van de doelman, bemoeit zich niet met de keuzes bij Feye noord. „Ze zijn in Rotterdam al ja ren heel stabiel bezig met' de keepers. Ik werk niet met Lam prou. Zij wel. Ze weten daar drom mels goed wat Lamprou in huis heeft en zullen hem niet van de Kostas Lamprou wordt met zijn 1.76 meter als een kleine keeper ge zien. NIEUWEGEiN - Olympisch surf- kampioen Dorian van Rijsselberg he en zijn Nieuw-Zeelandse coach Aaron Mcintosh beginnen samen aan het nieuwe avontuur in het ki- teboarden. Het succesvolle duo, dat al jarenlang intensief samen werkt, is inmiddels gestart met de voorbereidingen op het WK van volgende week voor de kust van Cagliari op Sardinië. Van Rijsselberghe, die bij Londen 2012 op onnavolgbare wijze olym pisch goud veroverde in de RS:X-klasse, weet echter nog niet helemaal zekér of hij in Italië ook al aan de start zal verschijnen bij zijn eerste grote toernooi in de nieuwe olympische surfklasse. „Ik verwacht nu helemaal nog niet dat ik vooraan kan meedoen, maar wat een professionele aanpak be treft, heb ik wel een voorsprong. Als ik het idee heb dat ik een beet je redelijk rond de boeien kan sur fen dan zal ik deelnemen in Sardi nië. Een ding weet ik wel, bij 2016 in Rio zal de concurrentie echt zwaar zijn", liet de 23-jarige bewo ner van Texel weten. Het Watersportverbond (KNWV) vaardigt in totaal zes kiteboarders af naar de WK. Naast Van Rijssel berghe en zijn nieuwe trainings partner Florian Julius maken ook de talentploegleden Lillian en Es ter de Geus de overstap van windsurfen naar het olympische kiteboarden. De uit Vlissingen afkomstige Katja Roose en haar vriend Rolf van der Vlugt zullen Nederland eveneens vertegenwoordigen op dit WK. Roose voert op het moment de wereldranglijst aan bij de vrou wen, Van der Vlugt staat achtste bij de mannen. Voor zowel Roose als Van der Vlugt zijn de WK een ene op de andere dag afrekenen op deze wedstrijd. Ze hebben hem het vertrouwen gegeven als twee de doelman, dat verandert niet zo maar. Zou ik ook niet doen." Bovendien: wat is klein? „Het klinkt gek, maar iemand die klein is, kan langer overkomen en ie mand die lang is, kan kleiner over komen. Het is maar welke indruk je maakt. Casillas (doelman Real Madrid en Spanje) is 1.83 meter. Zou je toch niet zeggen. Die com penseert met inzicht en reactie snelheid. Maar als je naar de echte top kijkt, naar de gemiddelden op het allerhoogste niveau, dan zie je dat het zo'n beetje begint bij 1.85 meter. En dan is de 1.76 meter van Lamprou dus een interessante lengte." Een moeilijke lengte, geeft de oud-doelman van Volendam (1973-1985) tegelijkertijd toe. „Ik was zelf ook niet lang, 1.80 meter. Maar in die tijd was dat helemaal geen punt. Paul van der Meeren (oud-doelman van o.a. Telstar) was nóg kleiner. Maar het spel is hedentendage sneller, schoten op doel zijn vaak floaters (zwabberbal- len) en" voorzetten komen sneller en harder aan. Keepen is moeilij ker geworden." Meer dan om de lengte, gaat het bij keepers om reikwijdte, vindt Hoek. „Het gaat er om of je een na tuurlijke plus of min, te lang of te kort, kan compenseren. Bij Lam prou ging het voor de wedstrijd te gen PSV al over zijn lengte, dus zeggen mensen als er iets gebeurt direct 'hij is te klein'. Maar geef hém nu maar een aantal wedstrij den de kans. Feyenoord heeft hem al langer als tweede keeper, daar kennen ze hem en hebben ze ver trouwen in hem. Ik zie geen reden meetmoment om een status als topsporter bij NOSNSF te kunnen afdwingen. Roose heeft in de afgelopen tijd haar leven omgegooid voor haar olympische missie. Ze is van baan veranderd en werkt nu nog twee dagen in de week. Op de andere dagen kan ze zich geheel op haar sport concentreren. Als ze op het water zit, is ze niet langer alleen. Voorheen trainde ze in haar eentje, maar ze gaat nu met een team en een trainer de golven in. Op haar website laat de Walcherse weten dat ze niet kan wachten om te merken wat voor gevolgen dat heeft voor haar wed strijden. De eerste test is deze week al. Van af donderdag doet Roose in het Franse La Baule mee aan een wed strijd voor de Kitesurf Tour Euro pe. Een week later is het WK. MADRID - Real Madrid heeft maandagavond de tweede competitiezege be haald. De Spaanse kampioen versloeg stadgenoot Rayo Vallecano met 2-0. De treffers kwamen op naam van Karim Benzema en Cristiano Ronaldo (strafschop). Het duel tussen Vallecano en Real kon zondag niet doorgaan. Door sabotage was een deel van de lichtinstallatie in het Estadio de Valle- cas defect. Vandalen hadden enkele kabels van de lichtmasten vernield. foto Andres Kudacki/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24