'Lekker met z'n allen bezig, met de wind in je haar' 23 Bso's houden Zeeuwse dag van de bso Stripboek om seksueel geweld in Zeeland bespreekbaar te maken dinsdag 25 september 2012 ran Op 20 en 21 oktober is bij de Brouwersdam in Zeeland het eerste European Cham pionship Stone Skimming. Promotor Elles de Bruin ver telt over steentjeskeilen. - U telt de tippen op het water? „Bij skimmen telt het aantal me ters. Bij skipping gaat het wel om tippen maar dat is lastig tellen." - Skimmen is toch pinpasfrau de? „Omdat het een EK is, gebruiken we de Engelse term. In het Neder lands is het EK steentjeskeilen." - Kan een honkballer verder gooien dan een goede skimmer? „Nooit. Tijdens het scheren over het water gaat het steentje draaien waardoor er lucht onder komt Dat geeft vaart." - Eigen stenen mee? „Geen probleem. Je mag kiezen uit natuursteen, beton of glas. Er is een Deen die zijn eigen optimale skimsteen giet met een mengsel van beton." - Straks ontstaat er een nieuwe zeewering voor de kust. „Van Rijkswaterstaat moeten we een net neerleggen waarmee we de stenen weer ophalen." - Hergebruik? „Een Nederlandse ploeg is het afge lopen weekeinde naar het WK op het Schotse Easdale Island. Daar wordt op het water van een lei steengroeve steentjes gegooid. De Nederlandse ploeg neemt zo veel mogelijk leisteentjes mee terug." Een Range Rover en een ferry kun nen wel wat hebben." - Hoeveel keer mag je gooien? „Drie officiële pogingen. Maar het gaat om lekker met z'n allen bezig zijn met de wind in je haar." - Hopelijk zijn er geen hoge gol ven. „We zitten achter een dammetje maar als het echt gaat spoken en stormen, wordt het lastig." - Waar staat de jury? „Aan het meetlint in het water." - Bij atletiek wordt nog wel eens iemand geraakt door speer of discus. „Dan moet de skimsteen wel heel erg uit de baan schieten." - In de handbagage? - Helm op? „Ze gaan met twee terreinwagens. „Ze zijn buiten gevaar." MIDDELBURG - Drie organisaties voor buitenschoolse opvang in Zeeland houden zaterdag 11 okto ber de Zeeuwse Dag van de Buiten schoolse Opvang (bso). Alle bso lo caties van Kibeo, Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen en Kinderop vang doen er aan mee. De Zeeuw se dag van de bso richt zich op leerkrachten en medewerkers van basisscholen. Zij worden uitgeno digd na schooltijd met de kinde ren mee te gaan naar de bso. Daar wordt hen een high tea en een rondleiding aangeboden. Het is de tweede keer dat een Zeeuwse dag van de bso wordt gehouden. Het initiatief is opgezet om een juist beeld van de bso's te geven en om te laten zien dat de bso's leuk zijn. Veel mensen denken dat het een verlenging van de schooldag is en van dat beeld willen de bso's af. Ze wijzen er op dat er veel leuke dingen worden gedaan en dat er voldoende ruimte is voor vrij spel en rust. MIDDELBURG - Petra van der Pool heeft een Zeeuws stripboek ont wikkeld waarin signalen van sek sueel misbruik staan genoemd. Seksueel misbruik wordt hierdoor op een laagdrempelige manier be spreekbaar, juist voor kinderen en jongeren. Aanstaande vrijdag om 16.30 uur is de boekpresentatie van het stripboek 'Ik praat over ge weld' bij De Drukkery in Middel- burg. gen voor een beter brein. Zouden al die verkopers van relax-en zitma- teriaal, waarbij een makkelijk en comfortabel bestaan wordt gepro moot daar nu nooit eens aan den ken? Ons lichaam is evolutionair gepro grammeerd op beweging en wan neer een zittend Onbeweeglijk lichaam op geen enkele manier meer voor tegenwicht zorgt wordt het dik, krijgt het suikerziekte, krijgt het medicatie en worden er, nog maar mondjesmaat nieuwe hersencellen geproduceerd. Dan kan het verval hard gaan. Zonder fysieke beweging komt ons denk proces tot stilstand. Toch maar doen dan? Niek Knol Verlengde Dishoekseweg 2, Koudekerke Petra van der Pool wil dat Zeeland weet dat er niet langer gezwegen wordt over seksueel misbruik, maar dat er een positieve en crea tieve manier is om het wel be spreekbaar te maken. Het strip boek brengt 5 verhalen met signa len van seksueel misbruik. Het is bedoeld om voorlichting te geven aan jongeren over geweld en om misbruik te voorkomen en be spreekbaar te maken. Elektrische scooter Grandioos dat de gemeente Middel burg de elektrische scooter daad werkelijk promoot en dat de krant een prachtig artikel plaatst. Wat zou het fijn zijn binnenkort te le zen dat ook mijn gemeente Vlissin- gen tenminste enig initiatief in de ze richting neemt. Afgezien van soms de herrie kan het niet gezond zijn de stinkende uitlaatgassen van een benzinescooter in te ademen. Als je dan óok nog fietst haal je die per adem en komt deze rotzooi van passerende benzinescooters dieper in je longen. Kan nooit goed zijn. Gemeente Vlissingen, u bent aan zet. W.N. ©sterman, huisarts De Kempenaerst 2, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23