Na verloop van tijd begint 't te kriebelen Chaos voor AH Goes op zondag Tankstations naar viaduct Deltaweg 20 jpffl Violen 5 Vaste planten 1 Tuincompost dinsdag 25 september 2012 Parkeerproblemen door Luc Oggel GOES - Oude tijden herleven op het Kolveniershof in Goes. Al thans, op zondag dan. Want klan ten van supermarkt Albert Heijn parkeren hun auto massaal voor de winkel in plaats van in de par keergarage. Met chaotische toestan den tot gevolg. Sinds de Albert Heijn een vergun ning heeft om op zondag geopend te zijn, kiezen steeds meer men sen ervoor hun auto op het Kolve niershof te zetten. Waren dat er in het begin nog een handvol, inmid dels zijn het er tientallen. Ook afge lopen zondag leidde dat tot chaoti sche taferelen. Zo ontstaan er bij voorbeeld conflicten tussen auto mobilisten die het Kolveniershof oprijden en automobilisten die er af willen, want door de grote hoe veelheid auto's is de ruimte te krap. Het feit dat er op zondag niet wordt gecontroleerd door parkeer wachters, parkeren in de garage een euro kost en dat het een hoop 'gedoe' is om de parkeergarage met een winkelwagentje vol bood schappen in te gaan, leidt er ver moedelijk toe dat mensen er mas saal voor kiezen hun auto op het - net heringerichte en autoluwe - Kolveniershof te zetten om even snel een boodschap te doen. Bij de gemeente Goes is het pro bleem echter officieel nog niet be kend, laat een woordvoerster we ten. „Toen de Albert Heijn net open was op zondag (sinds begin augustus, red.) hebben we het even gemonitord, maar er was geen aanleiding om maatregelen te nemen. En inderdaad, de toezicht houders van de afdeling vergun ningen en handhaving werken niet op zondag. Mochten er klach ten binnenkomen over de situatie, dan zullen we in overleg met de 'politie moeten kijken hoe we kun nen handhaven." "We dromen allebei weer over een lange reis. A/let een tussenstop in Tokyo en Singapore, zodat we gastronomisch weer eens helemaal uit onze bol kunnen gaan' Als kok bij Cirque du Soleil leerde ze haar Canadese man kennen. En ook al heb ben ze er dan geen Holland se Nieuwe en worstenbrood jes, Lian Verhoef (geboren in Hoek) voelt zich hele maal thuis in Montreal. door Raymond de Frel Zin in een gestoofde zwijnenschouder met wilde gember, zelfge- plukte paddenstoelen en wilde oranje lelie? Dan moet u het vliegtuig pakken. In haar bistrootje Detour in het Ca nadese Montreal maakt Lian Ver hoef het dolgraag voor u klaar. Dat is natuurlijk een beetje gekkig heid, maar de in Hoek opgegroei de Lian (38) is in elk geval niet van plan om het te komen brengen. Ca nada is al bijna tien jaar haar thuis. Eens in de twee jaar keert ze voor even terug naar haar roots op De- noek, om haar ouders en zussen een dikke knuffel te geven. Ze mist de Hollandse Nieuwe, wor stenbroodjes, Nederlandse boe ken, haar vrienden Joost en Oscar en de wandelingen over het strand van Cadzand. Maar die verlangens naar het oude vertrouwde winnen het niet van het avontuur. En van de liefde. Lian is gelukkig met Jean-Francois, een Canadees. Sa men met hem geeft ze leiding aan tien personeelsleden, die zich toe leggen op onder meer hertentar taar, fazantenbillen, eendenborst en zeehond (Lian: „Dat is hier niet zielig!"). Het gaat haar prima af, al was het begin verdraaid lastig. „Ik sprak alleen maar het beetje Frans dat ik op de LTS had geleerd! En dan ben je toch meteen de baas. Het heeft mij een goed jaar gekost om het Frans en het Québecs, de taal van de provincie, onder de knie te krijgen", vertelt ze. Jean-Francois heeft de bistro al sinds 1983, maar is net zoals zijn eega avontuurlijk ingesteld. Na ver loop van tijd begint het te kriebe len, dan vraagt het gevoel om een tijdelijke verandering. Die behoefte bracht de twee bij el- kaar. Lian kreeg halverwege de ja ren negentig in de gaten dat Zee land voor haar een beetje te klein was. In Antwerpen kon ze, vooral op gastronomisch gebied, haar ei veel meer kwijt. In een restaurant je naast de Konijnenpijp (de Waas landtunnel) werkte ze zich met liefde het snot voor ogen. „Hard werken, lekker feesten en op de motor door de streek toeren. Echt, ik ging op mijn oude Honda CB, een 40oCC-tje, van Antwerpen naar Breskens om een jutezak met mosselen te scoren. Geweldig. Maar helaas verloor ik mijn werk, dus ging ik naar een uitzendbu reau. En stomtoevallig was daar de volgende dag een sollicitatieronde gepland voor Cirque du Soleil, dat voor de show Saltimbanco een kok zocht'Ik werd voor twee maanden aangenomen. Twee jaar later kwam het circus weer in town. Ik mocht mij weer bij hen aansluiten. Dat beviel hen ook, want een jaar later vroeg Cirque du Soleil of ik mee wilde op een Europese toernee." Lian bedacht zich geen moment; ze pakte haar spullen in, verkocht haar motor, kocht een fiets en ver kaste naar de eerste halte voor drie maanden: Amsterdam. Daar ont moette ze Jean-Francois, die op een andere toer van Cirque du So leil actief was. Na Amsterdam volg de een periode in Spanje. „Voor mij was koken voor het circus zo iets als werken in een laborato rium. Je krijgt zoveel informatie over culturen en culinaire gewoon tes. Na Spanje kon ik mee met de show van Jean-Francois, die voor een jaar in Japan zou blijven. Man, wat een cultuurshock! Ik begreep er in het begin helemaal niets, maar na een maand betrapte ik mijzelf erop dat ik zelf ook al hië rarchische buigingen maakte!" Na Tokyo volgden onder meer Osaka, Yokohama, Singapore, Sydney, Denver en Mexico. Enfin, de lijst is veel te lang om op te noemen. En alle bijbehorende verhalen? Lian zou aan een boek van duizend pa gina's niet genoeg hebben. Een vakantie in Vietnam gooide roet in het eten. Jean-Francois mocht zich daarna niet meer bij het circus in Japan aansluiten, om dat hij had gereisd in een land waar de sars-epidemie heerste. Hij ging daarom terug naar Montréal. „Tja, en dan is het natuurlijk sa men uit, samen thuis." Sindsdien voelt Lian zich se nang op een en dezelfde plek. Ze is inmiddels me de-eigenaar van de bistro. „We pas sen onze menukaart voortdurend aan het aanbod van de bossen en velden in onze omgeving. Wat is het heerlijk om zelfgeplukte pad denstoelen klaar te maken. Maar toch wordt het nu tijd voor iets an ders. We dromen allebei weer over een lange reis. Met een tussenstop in Tokyo en Singapore, zodat we gastronomisch weer eens hele maal uit onze bol kunnen gaan. Er zijn nog zoveel landen die we niet hebben bezocht. Maar ondertus sen houd ik Hoek en omgeving nog in de gaten, hoor. Mijn moe der stuurt zo af en toe wat kran tenberichten op. Bijvoorbeeld over drummer Friso van Wijck, mijn vriendje op de basisschool. Wat hebben wij geravot op de boerde rij van zijn ouders!" door Claudia Sondervan KATS - De BP-tankstations Zand- kreek en Zandkreek-West van Mol Schuddebeurs bij Kats verhuizen naar de oksels van de toeritten naar de Oost-Westweg en Eerste Deltaweg bij het viaduct. Op de huidige vestigingsplaats is door de groeiende verkeersdrukte het in- en uitvoegen van verkeer bij de tankstations te gevaarlijk gewor den. Vooral in het toeristenseizoen, als de Deltaweg druk gebruikt wordt als verbinding tussen de A58 en Schouwen-Duiveland, is het lastig om na een tankbeurt via de zeer korte toeritten weer tussen het ver keer op de tachtig-kilometerweg op te komen. Op de nieuwe locatie is invoegen veiliger omdat de Del taweg daar vier rijbanen heeft. De verplaatsing van de tankstations is een wens van wegeigenaar provin cie Zeeland. Maar ook de familie Mol van de gelijknamige brandstof- fenhandel in Schuddebeurs keek lang uit naar de verplaatsing. Bij grote drukte op de weg ontwijken veel klanten het tankstation omdat het te veel moeite kost om weer de weg op te komen. De tankstationeigenaren wilden ook vrachtwagenchauffeurs betere gelegenheid bieden om hun ver plichte rust te nemen bij de Zand- kreekpompen. De nieuwe tanksta tions komen aan weerszijden van het viaduct te liggen: voor verkeer in de richting van Goes ten noor den, voor verkeer richting de Zee- landbrug ten zuiden van het via duct. Het tankstation aan de zuidoost kant krijgt zes opstelplaatsen, een winkel en parkeerruimte voor acht auto's. De toerit volgt de huidige afslag naar de Oost-Westweg. Er komen twee uitritten: een naar de Oost-Westweg en één naar de Del taweg richting het noorden. Het noordelijk gelegen tankstation is wat groter met acht pompen, een winkel en acht parkeerplaat sen. Dit station kan worden aange reden vanaf de Deltaweg via de toerit naar de Oost-Westweg. Klan ten kunnen alleen weg naar de Deltaweg, via de toerit vanaf de Oost-Westweg. Voor de bouw van dat station wordt de sloot langs de wegkant gedempt. V,, verstraten walhöut www. verstraten walh De aanbiedingen zijn geldig var 25 september tot 6 oktober. Veerseweg 124a Middelburg I T 0118 - 612 380 Openingstijden: ma-vr van 8.00 tot 18.00 uur, za van 8.00 tot 17 00 uur. Bjro!Groot en klein bloemig. Potmaat 9 cm. 1. Zak 25 liter. Onze hoveniers kunnen voor u de tuin winfer- klsar maken. Bel of mail tijdig voor een afspraak voor al uw snoei en spftwerk! „t»n en -onderhoud Ook voor uw tuinontwerp, -eehl Q

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20