zeeland 119 Ontdek Culinair Middelburg krijgt vervolg Bodemonderzoek naar asbestvervuiling dinsdag 25 september 2012 Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder J.L. van Doorn d.d. 20-09-2012 blijkt, dat t.v.v. Jasper Mare Weijand, wonende te Ar- macao dos Büzios (Brazilië) aan WILLIAM BRENT WYCHGEL, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is aangezegd dat de op 2 mei 2012 betekende dagvaarding wordt hersteld en hij wordt opgeroepen om vertegenwoordigd doot een advocaat te verschijnen ter terechtzitting van de recht bank te Middelburg van 02-01-2013 welke aldaar om 10.00 uur gehouden wordt in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2, teneinde voort te procederen in de stand waarin de zaak zicht bevindt. W.B. Wych- gel kan een afschrift krijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314700 088-3314700 Johanna Pladdet onder het door haarzelf ontworpen dekbedovertrek met een bloedkoralen ketting. foto Ruben Oreel door Theo Güelle MIDDELBURG - De eerste editie van Ontdek Culinair Middelburg krijgt in mei volgend jaar een vervolg. Af gelopen weekeinde werd dit uit Delft overgewaaide concept voor het eerst in Middelburg toegepast. Het is een stadswandeling, onder broken door een gang in steeds een ander restaurant of zo u wilt, een viergangendiner waarbij de gast tussen de gangen door van res taurant naar restaurant wandelt In Middelburg deden Restaurant Nummer 7, Peper Zout, Desafi- nado en Het Panneke mee. Michiel Kunst van Restaurant Nummer 7 is erg tevreden over het verloop van de eerste culinaire ontdekkingstocht in de stad. v Vijftig gasten kwamer er op af, van wie zo'n 35 mensen van bui ten de regio. Kunst heeft de in druk dat het initiatief ook door de gasten goed ontvangen is. Deelna me kostte 59,50 euro. Het plan is nu om twee keer per jaar, in mei en september, een Ont dek Culinair Middelburg te hou den. Het idee is om in de volgende edi tie de wandeling uit te breiden door er bijvoorbeeld een bezoek aan de Vleeshal aan toe te voegen. Bij voldoende reserveringen kan het aantal deelnemende restau rants groeien. Volgens Kunst heeft ook de rond vaart interesse getoond om een bij drage te leveren aan Ontdek Culi nair. Het concept wordt inmiddels in een aantal (historische) binnenste den toegepast. Naast Middelburg en Delft zijn dat Breda, Leiden, Dordrecht, Den Haag en Rotter dam. MIDDELBURG Damman en Wouters kampioen petanque Op de banen van Club Jeu de Bou les Middelburg hebben Ad Dam man en Marco Wouters zondag hun titel Open Zeeuws Kampioen petanque geprolongeerd. In de fina le versloegen zij clubgenoten Bert en Annette Kuiper. De gedeelde der de plaats was voor Ivo Claes Ro nald de Grise (België) en Julia van Staveren Filiberto dé Filippis (Mid delburg). MIDDELBURG Automobilist rijdt door na aanrijding De eerste 'oplage' van vijfhonderd overtrekken is na dik drie maanden al uitverkocht „Het gaat beter dan verwacht." Johanna Pladdet, Zeeuws Goed VLISSINGEN Eerste concert Miles Browning Powertrio Het Miles Browning Powertrio treedt woensdag 26 september om 22 uur op in café De Concurrent in Vlissingen. Het Walchers/Zuid-Be- velandse trio is beïnvloed door Ji- mi Hendrix, Eric Clapton, Foo Figh ters en Rush. Het trio, opgericht in mei, treedt de komende maanden op in Zeeland en West-Brabant. Het eerste optreden is in De Con current Zaterdag 29 september staat de band in café de Geere in Middelburg. Een 22-jarige fietser uit Middelburg is zaterdagavond rond kwart voor acht op de kruising Pottenbakkers singel/Zandstraat in zijn woon plaats aangereden door een auto mobilist. De fietser brak daardoor zijn hand. De automobilist, in een zilverkleurige auto met een witte kentekenplaat en zwarte letters, is doorgereden. Getuigen kunnen bel len naar 0900-8844. Op zaterdag 29 september is het weer NVM Open Huizen Dag! Kijk op nvm.nl voor meer informatie en op funda.nl voor de deelnemende huizen. U bent van harte welkom! nvm Een gespecialiseerd bedrijf graaft sleuven op het bunkerterrein voor onder zoek naar asbestvervuiling. foto Ruben Oreel door Maurits Sep VLISSINGEN - Op het Bunkerterrein in Vlissingen is maandagochtend begonnen met bodemonderzoek naar sporen van asbest. Vrijdag werden daar asbesthouden de cementdeeltjes gevonden. De gemeente liet het terrein onmid dellijk afzetten en onderzoeken. Dat gebeurde met het blote oog. Daarbij werd twee kilo aan ce mentdeeltjes met asbest gevon den. „Dat viel ons wel mee, want het is een groot terrein", zegt bur gemeester René Roep. Gisteren zijn sleuven gegraven om te kunnen beoordelen of sprake is van een grotere asbestvervuiling van de bodem. Enkele jaren gele den is de bodem van een deel van het bunkerterrein al onderzocht op de aanwezigheid van asbest, omdat er woningen gebouwd wer den. Toen werd geen verontreini ging aangetroffen. De bewoners hoeven dus niet bang te zijn voor asbest onder hun huizen, aldus de burgemeester. De gemeente ver moedt dat de asbest op het terrein is gekomen met grond die er later is opgebracht om het park aan te leggen. Omdat enkele bewoners daarvan mogelijk grond hebben ge bruikt om hun tuin op te hogen, worden ook in tuinen monsters ge nomen. Roep benadrukt dat de volksgezondheid niet in het ge ding is omdat er geen losse asbest vezels liggerr. De resultaten van het onderzoek worden eind deze week verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19