'Problemen Orionis zijn niet blijvend' Ingestopt onder snoer van bloedkoralen iSl zeeland Ook Glazen Huis Serious Request in Oostkapelle vergeet de paraplu niet... in je cocktail! ledereen behalve ondernemers blij met plan voorzieningen Zoutelande Pluk de Dag De Mug Huid en Haar dinsdag 25 september 2012 Bestuursvoorzitter blijft positief over fusie De kleine foto's links en rechts zijn gemaakt door Mischa de Muynck. door Maurits Sep VLISSINGEN - Weer moet de ge meente Vlissingen extra geld op ta fel leggen om tekorten bij Orionis Walcheren te dekken. Bestuurs voorzitter Marin de Zwarte wei gert zich er echter bij neer te leg gen dat. de problemen bij de socia le dienst en de sociale werkvoor ziening 'structureel' zijn. „Het voornemen blijft dat de fusie van deze organisaties tot Orionis Walcheren voordeel gaat opleve ren. Als voorzitter zal ik er ook op blijven aansturen dat we binnen de financiële kaders blijven die door de gemeenten zijn gesteld", beloofde De Zwarte gisteravond aan de Vlissingse commissie maat schappelijke zaken. Die besprak als eerste van de drie gemeenten deze week de nieuwste financiële cijfers van Orionis. Van avond doet Veere dat, morgen Mid delburg. De laatste twee gemeen ten hebben het gemakkelijker dan Vlissingen, omdat zij eerder dit jaar al rekening hebben gehouden met forse tekorten bij Orionis. Zij hoeven nu dus geen extra geld op tafel te leggen, maar kunnen juist zelfs een klein voordeeltje incasse ren. Het tekort van Orionis is welis waar 2,3 miljoen euro, maar dat is dik drie ton minder dan was be groot. Vlissingen moet deson danks bijna een half miljoen extra ophoesten, omdat die gemeente had gedacht aan 800.000 euro vol doende te hebben om haar aan deel in het gat te dichten. Nu blijkt 1,3 miljoen euro nodig te zijn. Terwijl de commissie maatschap pelijke zaken zich boog over de vraag waar dat geld precies van daan moet komen, benadrukte De Zwarte nog eens dat hij niet wil ka- pituleren voor de problemen. Wel heeft Orionis duidelijk het tij tegen. Het tekort wordt namelijk veroorzaakt doordat het veel lan ger duurt om werklozen weer aan een vaste baan te helpen. Dacht Orionis aan gemiddeld een half jaar voldoende te hebben, in de praktijk blijkt het wel negen maan den te duren. En dat kost dus ook veel meer geld. De arbeidsmarkt zit gewoon op slot, constateert De Zwarte. „Het speerpunt is dus om nog actiever de arbeidsmarkt op te gaan en bedrijven te bewegen mensen via re-integartie in dienst te nemen." OOSTKAPELLE - Ook Oostkapelle heeft dit jaar een 'Glazen Huis'. Het dorp sluit daarmee aan bij de landelijke actie Serious Request van radiozender 3FM. Doel is zo veel mogelijk geld op te balen voor bestrijding van babysterfte in ontwikkelingslanden. Net als in het 'echte' Glazen Huis, dat dit jaar in Enschede staat, slui ten drie 3 DJ's in Oostkapelle zich op in de serre van eetcafé De Bab belaar; Zonder te eten verzorgen ze daar de hele week voor kerst 24 uur per dag een muziekprogram ma. De drie DJ's zijn Hans Burgs, Reinier Wondergem en Jeroen Burgs, alle drie uit Oostkapelle. Het publiek kan tegen betaling pla ten aanvragen, geld doneren en zelf in actie komen. Daarnaast vin den allerlei activiteiten en optre dens plaats. De actie duurt van 18 tot en met 24 december. De gehele opbrengst gaat via 3FM Serious Request naar het Rode Kruis. Met het geld dat Serious Re quest dit jaar oplevert kunnen ver loskundigen worden opgeleid en vrijwillige hulpverleners getraind. De initiatiefnemers in Oostkapelle zijn Hans en Jeroen Burgs, Jacco de Lignie, Marga Jobse en Susanne Coppoolse. Diverse Zeeuwse me dia haken op de actie in. Informatie: www.oostkapellesr.nl. Op zoek naar nieuw bedden goed voor haar groepsaccommo- daties besloot Johanna Pladdet uit Aagtekerke het zelf te ont werpen. Zeeuwse sieraden sie ren de dekbedovertrekken. Die vinden ook gretig aftrek via haar webwinkel zeeuws-goed.nl. door Maurits Sep S treeksieraden zijn erg 'in', maar voor Johanna Pladdet geen nieuwig- heidje. Ze draagt ze zelf al jaren, bijvoorbeeld tij dens hét sjezenrijden als ze in dracht gaat. Haar eigen kettingen dienden- als inspiratie bij bet ont werpen van de dekbedovertrek ken. „Vooral met de Zeeuwse knoop wordt nu in allerlei producten heel veel gedaan. Daarom koos ik ervoor om met de kralensnoeren te beginnen, dat vond ik origine ler. En ik heb er een band mee. Maar die colliers zijn' vrouwelijk, dus toen ik klaar was vond ik dat er toch ook een dekbedovertrek moest komen waar mannen graag onder liggen. En dus ging ik toch MIDDELBURG - Bloemenwinkel Pluk de Dag in Middelburg ver huist een stukje: van de Gortstraat naar Plein 1940. Zaterdag 29 sep tember gaat de nieuwe winkel open. De opening is om 13.00 uur. Dance centre Dazzel zal daarbij op treden. Pluk de Dag is vijfjaar gele den begonnen in de Gortstraat. De winkel mocht onder meer de bloemen leveren op het stadhuis bij de landelijke viering van Konin ginnedag in Middelburg in 2010. ook met de Zeeuwse knoop aan de slag", vertelt zij. De markt laat zich moeibjk voor spellen, want uitgerekend het over trek met de Zeeuwse knoop ver koopt het beste, lacht de Aagte- kerlcse. Maar de drie samen - de bloedkoralen, de zwarte gitten en de Zeeuwse knoop - vormen 'een mooie combi', concludeert zij te vreden. De verkoop gaat boven verwach ting. De eerste 'oplage' van vijfhon derd stuks is na dik drie maanden al op en de tweede (grotere) bestel ling komt eraan. Belangrijk, met het oog op het najaar ('dan richten mensen zich niet meer op de tuin maar op het huis, het interieur') en de feestdagen. Pladdet: „Je hoopt er natuurlijk op dat het goed zal gaan, maar het gaat beter dan ik had verwacht. Ik krijg heel veel leuke reacties. De overtrekken worden onder meer gekocht door mensen die gastenka mers verhuren, B&B's. En zelfs De 'Het bioedkoralensnoer, het zwarte gittensnoer en de Zeeuwse knoop vor men een mooie combi' MIDDELBURG - Braai-tapperij De Mug in Middelburg is gestopt met_ zijn winkel in streekproducten. Het café-restaurant aan de Vlas- markt wil die ruimte gebruiken voor andere activiteiten, waaron der feesten, workshops, vergaderin gen en bier-.en wijnproeverijen. De bierwinkel, die achter de streek productenwinkel zit, blijft wel. Mensen die flesjes bier willen ko pen, kunnen daar terecht via het café. Kromme Watergang heeft ze ge kocht. Mensen met BScB's willen streekproducten verwerken in hun kamers. Deze dekbedovertrekken vormen daarop de ultieme aanvul ling, merk ik." Zo was het ook bedoeld voor haar eigen groepsaccommodaties Graafjanshof en Het Wagenhuijs in Westdorpe, oude Zeeuwse boer derijen die ze in heeft opgeknapt. In oude stijl, maar met modern comfort, benadrukt Pladdet, die is opgeleid als interieurontwerpster. De dekbedovertrekken worden ge maakt van honderd procent perkal katoen, door een bedrijf in Portu gal. Dat was het enige dat kon vol doen aan de eisen die zij stelde: „Hoogwaardig katoen en zonder kinderarbeid gemaakt." De dekbedovertrekken zijn er voor alsnog alleen voor lits-jumeaux en eenpersoonsbedden, maar de col lectie wordt waarschijnlijk snel uit gebreid met overtrekken voor kin derdekbedden. En al zeker is dat er theedoeken bij komen. „Het gaat zeker groeien, maar ik wil het be drijf ldein houden. Ik hecht aan het persoonlijke contact met klan ten, en de klanten doen dat ook. Dat geeft een meerwaarde." www.zeeuws-goed.nl VLISSINGEN - Mirjam Huidverzor ging is uitgebreid met een kappers zaak. Het bedrijf is daarom opge- doopt in Huid en Haar. Behalve de al bekende ontspannende en huid- verbeterende behandelingen en massages kunnen klanten in 4e sa lon nu ook terecht voor hun haar. Niet alleen om dat te laten knip pen, maar ook voor bijvoorbeeld kuren en hoofdhuidmassage. Huid en haar is gevestigd aan het Bas- kensburgplein bij Fitland. door Henk Postma DOMBURG - Niets lijkt de komst nog in de weg te staan van maat schappelijke voorzieningen en win kels bij de sportvelden aan de Westkapelseweg bij Zoutelande. De vrees van ondernemers dat een tweede 'commercieel' centrumge bied ontstaat, is weliswaar niet weggenomen, 'juist versterkt', maar in de politiek en bij omwo nenden leven nauwelijks nog be zwaren. De gemeenteraadscommissie voor Ruimtelijke Ontwikkeling had gis teravond nog wel wat vraagjes over het bestemmingsplan, maar constateerde uiteindelijk eensge zind dat de herontwikkeling van groot belang is voor Zoutelande, omdat nu in één klap tal van nij pende problemen kunnen worden opgelost. Het plan maakt niet alleen ruimte voor nieuwe voetbalvelden en -ac- comodaties, maar ook voor. de te verplaatsen supermarkt, met hore ca en winkeltjes, en voor een bre de school, inclusief allerlei maat schappelijke voorzieningen. Het voorziet daarnaast in nieuwe par keerplaatsen en een veiliger verbin ding met de dorpskern voor fiet sers en voetgangers. ZOMID, de ondernemersvereni ging van Zoutelande,' schreef nog wel een brief met ernstige beden kingen tegen de 980 vierkante me ter 'voor 'kleine commerciële func ties' (bijna de helft voor horeca met een dakterrasje). Maar volgens wethouder Jaap Mei- se (SGP) komen er verder alleen een Rabobank-kantoortje én 'su- permarktgerelateérde voorzienin gen', die echt de dorpskern niet leegzuigen. Ook de bewoners van de Majoor- werf zouden nu 'honderd procent' akkoord zijn. Die kunnen een strookje grond kopen voor bij hun tuin. Óver de school wordt in de cember beslist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18