Domburg uit ondernemersfederatie Zeevaartschool krijgt oud noodaggregaat van ProRaii 1 WALCHEREN almanak DINSDAG 25 september 2012 17 Ingestopt onder snoer van Na een tijdje begint het bloedkoralen 18 en 19 te kriebelen 20 en 21 Verschil van inzicht over ondernemersfonds en financiering ondernemersmanager aanleiding voor afsplitsing door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De Domburgse onder nemers stappen uit de Federatie van Ondernemers yeere. Zij zijn het niet eens met het toekomstig ondernemersfonds Veere en met de financiering van de Veerse on dernemersmanager. De OBD (Ondernemers Badplaats Domburg) heeft per brief te ken nen gegeven uit de federatie te stappen. „Het probleem dat wij hebben met het FOV speelt al veel langer", verklaart voorzitter Anne Mast. „Wij willen geen extra belas ting voor onze ondernemers voor een fonds waar we straks absoluut geen grip op hebben. Bovendien zien wij niet in waarom we moe ten meebetalen aan de onderne mersmanager. Wij vinden die ma nager een goed instituut, laten we daar duidelijk over zijn. Maar je hebt toch ook geen publieksmana- ger? En waarom moeten onze on dernemers wel meebetalen en Re- cron, Vekabo en de horeca niet?" De OBD heeft ook het gevoel dat ze gehinderd wordt in de promo tie van Domburg. „Dat we onze contacten met de gemeente eigen lijk via de FOV moeten laten lo pen. Het is overigens een puur za kelijke overweging om eruit te sta- pen. De poppetjes spelen daarin geen rol. Maar we staan wel open voor een gesprek. We hebben nu de formele stap gezet. Of die defi nitiefis, moet straks blijken." Voorzitter Wim van Maanen van de Federatie vindt de stap van Domburg 'heel vervelend'. „Ik vind het ook niet solidair richting de andere acht verenigingen bin nen de federatie. Ik begrijp dat je verschil van inzicht over zaken kunt hebben, maar als die dan in meerderheid besloten worden, moet je je daarbij neerleggen. Of eruit stappen zoals Domburg doet. Dat is wel heel consequent Het on dernemersfonds is voor ons overi gens ook niet aan de orde. Wij gaan daar geen actie op onderne men. Wij zijn er voor zaken in de hele gemeente zoals de structuur visie en marktverordeningen. On derwerpen die in de hele gemeen te spelen. Per dorp kan ieder zijn eigen actviteiten ontplooien. Oost- kapelle en Zoutelande zijn bijvoor beeld ook heel actief" De FOV is niet van plan het initia tief te nemen voor een gesprek met de OBD. „Als ze ons uitnodi gen, prima. Maar als ze op eigen kracht verdergaan, is dat wat ons betreft ook goed." ZSBEiZ3SSSSB%SS6 door Maurits Sep ROOSENDAAL - De zeevaartschool in Vlissingen heeft weer de be schikking gekregen over een nieuw apparaat voor de praktijkles sen werktuigkunde. Bij ProRaii in Roosendaal mocht de school een oud noodaggregaat gratis komen ophalen. Ze moesten het wel zelf uit elkaar halen en straks weer in elkaar zetten. Maar dat is alleen maar nuttig voor de tweedejaars studenten werktuigkunde. En dus togen vier docenten en drie studenten - „Tja het is een klein klasje", lacht docent Einar Verbrugge - gisterochtend naar Roosendaal. „We hebben eerst de motor ontkoppeld, vervolgens al les genummerd en gelabeld en op kaart gezet. Zo kunnen we de ma chine weer goed in elkaar zetten", vertelde Verbrugge. Het noodaggregaat wordt woens dag op een vrachtwagen geladen en naar het Technum in Vlissin gen gebracht. Ook al is het dan een vijftig jaar oud apparaat, voor de Zeevaartschool heeft het nog veel waarde, benadrukt Verbrugge. „Wij gebruiken het om studenten te leren hoe je een motor in be drijf stelt, om metingen te doen en om proeven te doen met bio brandstof" Hoe meer studenten zelf moeten sleutelen tijdens de lessen, hoe beter dat is. De rede rijen zitten te springen om vak mannen die met hun handen kun nen werken en dan helpt zo'n noodaggregaat enorm, vindt Ver brugge. „Ze leren echt wat ze aan boord nodig hebben." MIDDELBURG Twee woninginbraken in dezelfde straat In Middelburg is afgelopen week einde ingebroken in twee huizen aan de Seisweg. De inbraken wer den maandagochtend ontdekt door de bewoners. Uit beide huizen is geld gestolen. Uit één van de wo ningen is ook een fiets wegge haald. In Oostkapelle is gister ochtend ook een inbraak ontdekt in een bedrijf aan de Duinweg. Ook daar is geld gestolen. ZEELAND Wind veroorzaakt veel overlast De harde wind heeft maandagmid dag veel overlast veroorzaakt. De politie kreeg 'heel veel meldingen' van omgewaaide bomen, afgerukte takken en weggewaaide borden. In Vlissingen viel in de Rosenburg- laan een boom op een auto. De Westerscheldetunnel was enige tijd niet bereikbaar doordat aan de Zeeuws-Vlaamse kant de wind tij delijk afzettingen had verschoven. OUWERKERK Eerste piloot in Watersnoodmuseum Het Watersnoodmuseum in Ouwer- kerlc heeft vandaag een bijzondere gast: Eef Smitshuysen uit Maas tricht, die in februari 1953 als eerste piloot boven Zeeland vloog. De pi loot, die vrijdag 99 jaar wordt, bracht vanuit de lucht de omvang van de watersnood in kaart. Hij be zoekt het museum op uitnodiging van vrienden die een vakantiehuis hebben in Burgh-Haamstede. OOrOI Het tafelvoetbalspel op dat Middel burgse kantoor heeft een elektrisch scorebord met een klok die de minu ten en seconden aftelL Het lijkt op de tijdbom die in elke james Bondfilm dreigt af te gaan. De-spanning neemt, net als in de film, bij het nade ren van het einde toe. Zo ook gisteren toen twee Middelbur gers het opnamen tegen een Rit- Tip? redactie@pzc.nl thems-Souburgse combinatie. De Middelburgers hadden halverwege het tien minuten durende potje een riante voorsprong. Daarna kwamen hun tegenstanders puntje voor punt je dichterbij. Toen de klok op 00:01 stond, scoorden zij zelfs de winnende treffer. De klok sprong op 00:00 „Zo, die sloeg in als een bomsprak de Souburger tevreden. Studenten Jimmy Verstraten, Dave Joziasse en Kornelis Simonse van de Zeevaartschool demonteren bij ProRaii een vijftig jaar oud noodaggregaat. Ze mo gen het meenemen naar school voor praktijklessen werktuigkunde. foto Peter van Trijen/Het Fotoburo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17