Arnemuiden houdt de schade beperkt 381 sport Scheldesport houdt hoofd net boven water Zege korfballers Zaamslag Vrouwen IJzendijke blijven ongeslagen Slechte dag crosser Guido Boone Cees Rijk geëerd voor vijftig jaar Samenspel Westerweele en Alders winnen schaaktoernooi maandag 24 september 2012 door Aector Dooms TERNEUZEN - De vrouwen van Scheldesport zijn de basketbalcom petitie in Oss begonnen met éen 52-31-nederlaag tegen OBC. De mannen hadden een betere start in de eerste klasse door de Zeeuw se derby in Kapelle met 86-82 te winnen van Smokkelhoek. Vrouwen. OBC-Scheldesport 52-31 (24-21): Scheldesport hield tot halverwege de derde periode gelijke tred met OBC, maar daarna stokte de productie bij de Terneu- zense vrouwen. De uit de hoofd klasse gedegradeerde ploeg uit Oss liep daardoor uit naar een royale zege. Coach Martin van Ham was niet echt teleurgesteld. „OBC heeft nog hetzelfde team van vorig jaar. We boden goed tegenstand. Alleen zat het niet mee in de afwerking." „Na de pauze waren we niet'fel ge noeg. We hebben het weggege ven", vond speelster Danielle van den Heuvel. Mannen. Smokkelhoek-Schelde- sport 82-86 (37-47): Een zwaar be vochten maar verdiende zege voor Scheldesport. In de eerste periode sloeg de ploeg van trainer-speler Marco Oppewal een kloof van ze ven punten. „Er werd goed verde digd en aanvallend liep het ook goed", stelde Oppewal vast. Schel desport leek met een voorsprong van vijftien punten aan het eind van de derde periode op een ge makkelijke overwinning af te steve nen. Totdat Bas Dieleman na zijn vijfde persoonlijke fout naar de kant moest. Smokkelhoek naderde tot vijf punten. Scheldesport hield stand met vijf spelers, nadat Peter Maat met een gebroken midden- handsbeentje opliep. Topscorers waren Alex van Glans beek en Peter Maat met 20 pun ten, gevolgd door Matthijs Kingma met 16 punten. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Tot aan deze vierde speelronde leidde Good Luck uit Middelharnis de dans in de vierde- klasse van het korfbal. Zaamslag maakte daar knap een eind aan (10-7) en nam de leiding over. De thuisploeg liet er in de eerste minuten geen gras over groeien. Zaamslag was bijzonder effectief in de afronding. Dat terwijl vooral de Zeeuws-Vlaamse vrouwen hun handen vol hadden aan de overij verige bezoeksters. Zaamslag liep uit naar 4-1. Bij rust had Good Luck de schade weer gerepareerd: 5-5. Na rust werd het gevaar van de vrouwen van Good Luck inge damd en dat zorgde voor de om mekeer. „Bij 7-6 voelde je dat het beste eraf was bij Good Luck", overzag trainer Voorneveld. Ook drie wissels bij Good Luck konden niet voorkomen dat Zaamslag een gaatje van drie punten creëerde en de winst binnen haalde. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 4, Annette van Hoven 2, Johan Zegers, Marian Verhagen, Marnix de Bat en Lin da Hamelink 1. Atlas 2-BKC 1 8-2. Scores BKC: Jan-Willem de Groote en Anne de Kos ter beiden 1. TERNEUZEN - IJzendijke blijft onge slagen koploper In de tweede klas se van het vrouwenvoetbal. Zater dag won de ploeg van trainer Ron- ny van Poucke met grote cijfers (1-4) in en tegen Sleeuwijk. Tweede klasse. Sleeuwijk-IJzen- dijke 1-4 (0-2): Halverwege de eer ste helft nam IJzendijke de wed strijd in handen en kwam op een o-2-voorsprong, dankzij treffers van Kelly van Leeuwe op aange ven van Kylie van de Velde en Na thalie van Poucke na een hoek schop. Na rust deed de thuisclub iets terug, maar een kwartier voor tijd scoorde Maud Kuijpers uit een strafschop (na een overtreding op Dewi Kareis) de 1-3. In de slotmi nuut bepaalde Van Leeuwe met haar tweede treffer de eindstand op 1-4. Vijfde klasse. Koewacht-Middelburg 0-1 (0-0). Jong Ambon-IJzendijke 2 3-1 (2-0). Treffer IJzendijke 2: Kay Wisse. In de tweede klasse van het vrou wenvoetbal op zondag mocht Ter- neuzen op de derde speeldag zijn eerste zege begroeten. Op eigen veld werd het tegen Sparta'25 3-0. Twee klassen lager verloren Steen en Axel allebei. Terneuzen-Sparta '25 3-0 (2-0): Na een half uur opende Anne- miek Dooms-De Steur de score, waarna het uit een strafschop van Manon de Roöy 2-0 werd. Na de hervatting zorgde de ingevallen Naomi Streefkerk voor 3-0. Vierde klasse. BSC 2-Steen 3-1 (2-0): Steen kon het sterke optre den van vorige week tegen Dosko geen vervolg geven. Na een 2-0-ruststand werd het 3-1 voor BSC 2. Voor Steen scoorde Inge de Smet bij een 3-0-achterstand. Axel-RSV 0-2 (0-0): Axel en RSV deden niet veel voor elkaar onder. In de slotfase sloegen de bezoek sters twee keer toe. Vijfde klasse. Hulsterloo- DVO'6o 0-2 (0-1): Hulsterloo liet na wat de bezoeksters wel deden. DVO'6o opende in de slotfase van de eerste helft de score en vergroot te de voorsprong met nog twintig minuten te spelen. Vogelwaarde-Hontenisse 0-3 (0-1). Hontenisse bleek andermaal te sterk voor Vogelwaarde. Nadat Anne Leeraert voor 0-1 had ge zorgd, kregen de bezoeksters steeds meer greep de wedstrijd. Fanny Kool zorgde met twee tref fers voor een 0-3-eindstand. Tafeltennissers pakken drie punten tegen kampioenskandidaat In de eerste divisie snoepten de tafeltennissers van Arnemuiden drie punten af van kampioens kandidaat Pecos uit Oegstgeest. In Monster leed SAR uit Kloos- terzande in de tweede divisie een onverwacht grote nederlaag tegen Smash; 8-2. door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De 3-7-nederlaag van Arnemuiden kwam tot stand door overwinningen van Riny Kas- se en Jan-Henk Bomhof op René Waterrreus en een overwinning in het dubbelspel van Kasse en "Jeroen de Heide op Tony Nader en oud TTC Middelburg-speler Tan Anran. Bomhof keek in zijn wedstrijden tegen Anran en Nader tegen een 0-2-achterstand aan maar knokte zich in beide wedstrijden goed te rug tot een vijfde game. Beide wed strijden gingen toch nog nipt verlo ren. Jeroen de Heide was tevreden met drie punten. „Al had er misschien een puntje meer in gezeten gezien de twee nipte nederlagen van Jan-Henk." Volgens de Heide zal er volgende week tegen concur rent Herwaarden gewonnen moe ten worden. „Als we mee willen doen in de strijd om behoud zullen we vol- Jan Henk Bomhof gende week moeten winnen en ik denk ook wel dat dat mogelijk is." In de tweede divisie had het man- nenteam van SAR een moeilijke middag in Monster, wat leidde tot een 8-2-nederlaag tegen het plaat selijke Smash. „Er zat niet meer in, vorig seizoen verloren ook al dik van deze tegen stander", aldus Johan 't Hooft, 't Hooft won zelf een wedstrijd. Met 13-11 in de vijfde game werd San- der Kuijvenhoven verslagen en ook Dennis Verdurmen wist hem te verslaan. Simone de Klerk had een mindere middag en kon niet tot een over winning komen. TTC Middelburg leed in de derde divisie een kleine 4-6-nederlaag te gen De Treffers. In Roelofarends- veen was Sören de Witte goed voor twee overwinningen, op Ba- sim al Hussainy en Lars van Eg- mond. Riko van Veen bleek een onneembare horde. Thomas Qroe- newoud wist Al Hussainy op een nederlaag te trakteren. Emiel de Rijke kwam niet tot een overwin ning. Tegen Al Hussainy kon hij een 9-7-voorsprong in de vijfde ga me niet omzetten in een winstpar tij. In het jeugd landelijk B boekte het eerste team van TTC Middelbug een keurige overwinning op Falco uit Valkenburg. Jordin Heijens bleef ongeslagen. Julian Flamman en Mathijs Claus versloegen Guy Habets en Maurice Thijssen. Ze moesten beiden hun meerdere er kennen in Vienna Pasmans. TTC Middelburg 2 verloor in het landelijk C met 4-6 van Steeds Ho ger. In Den Haag was Patrick Jans sen goed voor twee overwinnin gen. Yolinda Davidse en Levi Cal- jouw wonnen van Pepijn van der Hoeven. door Herman Heuvink RILLAND - Roy Gijsel uit Heikant bij de MX 1 en Mark Boot uit Burgh-Haamstede in de klasse MX 2 4-takten waren de winnaars in de sterkste klassen bij de derde wedstrijd om het Open ZK bij Ril land. Verrassend ging het toe bij de MX 2 2-takten. Favoriet Guido Boone uit Oost-Souburg moest liefst drie rijders voor laten gaan. De twee eerdere wedstrijden wist de jonge Yamaha-coureur probleemloos te winnen. Nu was niet alleen dag winnaar Kevin van der Borst uit Etten-Leur hem de baas, maar ook Jamie Lucas en Lukas de Ruiter. Ook bij de 85CC grote wielen was er een verrassing. Carsten Goede- gebure ging in de eerste manche in de fout en kwam slechts als vier de over de streep. Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke profiteerde. Winst in de eerste door Fred Rabout 'S-HEERENHOEK - De kampioenen dag van het Samenspel West-Zuid-Beveland die zaterdag in het clubgebouw van PV de Vriendenkring in 's Heerenhoek werd gehouden, was anders dan anders. Immers, wethouder Conny Mier- mans van de gemeente Borsele was ook naar de Emmastraat geko men. Compleet met tas met in houd. Die inhoud werd later prijs gegeven. Een oorkonde en een zil veren speld van het NPO, de Ne derlandse duivensportbond, zaten Ze waren bestemd voor Cees Rijk uit Lewedorp, die het zilver op de revers kreeg en de oorkonde uitge reikt. Daarmee werd herdacht dat de zeventigjarige Cees vijftig jaar geleden aan de wieg stond van het Samenspel West-Zuid-Beveland. Nog steeds is hij de voorzitter van dit Samenspel. Het doorstond alle reorganisaties die in de Zeeuwse duivensport de afgelopen halve eeuw plaatsvonden. Wethouder Miermans liet een to taal verraste voorzitter achter, waarna het Samenspel traditiege-, trouw aan hun prijsuitreiking en feestavond van het seizoen 2012 be gon. manche en tweede in de tweede manche achter Goedegebure wa ren voldoende voor de dagwinst. Bij de veteranen werd Tjaco Lucas in beide manches de winnaar. Erik van der Wekken werd twee de, Stephan Schrik derde. Jonah Pijnen uit Arnemuiden bleef ongeslagen in de klasse 65CC kleine wielen. Jar no Acke werd twee keer tweede. Bij de 65CC gro te wielen won Mack Bouwense uit Gouda beide-manches. MIDDELBURG - Henrik Westerweele en Roeland Alders hebben het tweetallen, Tweekroegenschaak- toernooi in Middelburg op hun naam geschreven. Met 26 punten bleef het tweetal de concurrenten de baas in de ca fés Dinges en 't Geintje. Tweede werd het duo Michael Wise/Raymond van de Ven, voor Johan de Wolf en Martin de Bock. Eindstand: 1Henrik Westerweele/ Roeland Alders 26, 2. Michael Wise/Raymond van de Ven 23, 3. Johan de Wolf/Martin de Bock 21, 4. Tom van Gemert/Marie-José Diender-Van Gemert 6, 5. Jaap de Jonge-Bart Wil- lems 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 82