Voorwaarts wijst geslepen ploeg terug 37 maandag 24 september 2012 VLISSINGEN BC Vlissingen begint met klinkende zege Gijs Schueler is de matchwinnaar in de hockey- derby tegen Rapide. De speler van Olympia scoort beide'doelpunten voor zijn ploeg. De hockeyteams van Walcheren beleven een slecht weekeinde. De vrouwen verliezen met 5-0; de mannen met 6-2. Schueler werd de man van de wed strijd. Hij scoorde voor de rust 1-0 en nam snel in de tweede helft: ook de 2-0 voor zijn rekening. Het het door Peter van Konteren TERNEUZEN - De volleyballers van Voorwaarts zijn de competitie on verwacht sterk begonnen. In Axel werd ten koste van Krimpen 3 een 4-0-overwinning geboekt. De vrou wen van Savok omzeilden tegen IJVC een lastige klip (2-3). Beide teams van De Sterre verloren, net als de vrouwen van Voorwaarts. Mannen. Voorwaarts-City Bril/ Krimpen 3 4-0 (25-22, 27-25, 25-16, 25-22): Een verrassing van Voorwaarts, dat vooraf zelfs met een minder groot uitgevallen winst tegen een geslepen ploeg met veel ervaring zou hebben gete kend. De Axelaars stuurden Krim pen bekeken spelend alle kanten op en profiteerden van een condi tioneel overschot. Voorwaarts begon prima en be hield ook na drie setzeges op rij het initiatief. Kevin de ICoeijer stichtte met zijn service en aanval relatief onervaren Rapide probeer de daarna de bakens te verzetten en drong Olympia enigszins terug op eigen helft. De spanning keerde terug toen Quinten, Missiaen uit veel gevaar. Kristof Praet, die van De Kikkers is gekomen, was aan het net niet te stuiten. Dat resul teerde in een maximale zege, waar op niets viel af te dingen. De Sterre-Gavoc 1-3 (25-18,19-25, 13-25, 21-25): De Zuiddorpenaren begonnen prima, tegen een ploeg waarvan vorig seizoen twee keer was verloren. In-een 4-2-systeem en met een sterk collectief verraste De Sterre fra'nk en vrij spelend met winst in de eerste set. Na het uitvallen van Joost Lammerts was de thuisploeg gedwongen om te rug te vallen op Thijs Acke als eni ge spelverdeler. Dat leidde tot om zettingen en onrust in het team. Gavoc profiteerde daarvan en won drie keer op rij. Vrouwen. IJVC-Savok 2-3 (25-21, 21-25, 26-28, 12-25, n-15): IJVC nam tot twee keer toe een voor sprong, maar slaagde er tegen een ploeg met net iets meer techni sche bagage niet in om dat in de rebound van een strafcorner 2-1 liet noteren. Toen was er nog een kwartier te spelen. Rapide probeerde wel iets te forceren, maar miste slagkracht. Olympia kreeg zelfs nog enkele kansen om de Zeeuws-Vlaamse derby defmief in het slot te gooien. De 2-1 bleef echter op het scorebord. De basketballers van BC Vlissingen begonnen het nieuwe seizoen in de eerste divisie uitstekend door een klinkende 105-83-overwinning op BS Weert 2. Bij rust was het verschil maar één punt: 42-41- De thuisploeg sloeg zijn slag meteen na de pauze. De formatie van coach Klaas-Willem Barten sloeg binnen vijf minuten de beslissende kloof: 65-45. Michel Bosters was de topscorer bij BC Vlissingen. Hij was goed voor 28 punten. Dennis de Paauw scoor de 20 punten. MIDDELBURG Overwinningen voor Zeeuwse rugbyers De Zeeuwse rugbyploegen beleef den een winnend weekeinde. Eersteklasser Oemoemenoe kreeg net als vorige week de winst in de schoot geworpen, omdat het Am sterdamse AAC in de scrum geen eerste rij op de been kon brengen. De Middelburgers claimden een re glementaire 30-0-zege. Het Goese Tovaal moest wel de wei in om te winnen. In Dordrecht werd Emma met 5-26 verslagen. Bij rust was de stand al 0-14. Lars Col- paert debuteerde goed door twee tries te drukken. HULST Den Ossaert 2 wint spannend due! In de vierde klasse van de badmin- toncompetitie regio Zeeland won Den Ossaert 2 na een spannend duel de uitwedstrijd bij Marathon 3 met 5-3. Het was een zwaarbevochten over winning, want via onder meer drie driesetters dwong Den Ossae rt die winst af op de Walcherse te genstander. Voor dat team werden de winstpar tijen geboekt door Hariëtte de Rijk, Marjolein Willaert, Wim Strobbe en Eddy van der Veeken. OUDENBOSCH Bierwinkeltje wint ondanks laatkomer In de derde divisie van het drieban den heeft Bierwinkeltje met 2-6 ge wonnen bij Veilingzicht. Rene Kuc- zorra won met 35-19 van Ben Frij- ters in 41 beurten. Marc Pauly won in 53 beurten met 35-32 van Piet van de Steen. Jan de Bruijn kon de wedstrijd nog in leven houden maar ook die partij werd gewon nen door Bierwinkeltje. Arie Vink won met 30-17 in 53 beurten. De vierde partij werd niet gespeeld doordat de speler van Bierwinkel tje niet op tijd aanwezig was. HULST Nipte overwinning voor Den Ossaert 1 Het eerste team van Den Ossaert boekte in de derdé klasse van de badmintoncompetitie regio Zee land een nipte zege op BC Zeeland. De formatie uit Hulst won met 5-3. Voor het Zeeuws-Vlaamse team stelde het gemengddubbel Rene Annard/Judith Mangnus via een spannende driesetter de winst uit eindelijk veilig. Voor het eerste team ~van Den Ossaert boekte Mirel- Ia de Vijlder eveneens winst en maakte Quinten Willaert zijn de buut op seniorenniveau. winst te vertalen. In een wedstrijd van goed niveau streden beide teams meer dan twee uur om de zege. Savok hanteerde een goede opslag en had zelf een goed ant woord op de service van de thuis ploeg, waardoor de Sasse aanval meer dan behoorlijk uit de verf kwam. IJVC was als team sterk, maar moest buigen voor de individuele kwaliteit. Lieke Vergeer, de Sasse hoofdaanvalster, imponeerde met haar slagkracht en een prima op slag. „We hebben haar misschien twee keer afgeblokt, maar de rest sloeg ze keihard binnen", stelde Meijke van der Plas van IJVC gela ten vast. Luc Chinitor (Savok): „Je bent met IJVC nooit klaar. Ze heb ben enorm veel vechtlust. De meeste lange rallly's gingen naar IJ VC. Er zullen hier maar weinig ploegen winnen, omdat ze als leeu winnen vechten." Voorwaarts-Mytilus 2 1-3 (17-25, 15-25, 23-25, 25-22): Een duel tus sen Axelse jeugd en Goese routine. „De jongste, bij ons was net zes tien, de oudste twintig jaar", zei Ri chard van Acker, die vooraf op winst had gerekend. De coach sprak dan ook van een tegenval lend resultaat, maar koesterde an derzijds het punt, dat in de laatste set werd gepakt. Mytilus speelde erg bekeken en gevarieerd. Voor waarts had geen antwoord op de vele plaatsballen en kwam in de eerste drie sets steeds net tekort te gen een ploeg, die stug verdedigde. De Sterre-Atak'55 0-4 (19-25, 12-25, 9-25, 15-25): Een valse start van de competitie voor de vrou wen van De Sterre. De Zeeuws- Vlaamse verrassing van vorig sei zoen wérd op alle fronten afge troefd en verloor kansloos. De pass kwam niet, het overzicht ont brak en in verdedigend opzicht had de ploeg geen antwoord op de prima aanvallen van Atalc'55. Qlympia-speler Sander Vermeiren (blauw shirt) komt de cirkel van Rapide binnen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81