Goes speelt nog te veel met twee gezichten HW'24 snakt naar de ommekeer Steen 321 sport Vlissingen verliest 'pechwedstrijd' Wisselend succes in Zwolle voor vrouwenteams maandag 24 september 2012 v': door Peter van Kouteren GOES - Vijfenveertig minuten lang mocht Goes zondag hoop koeste ren op de eerste overwinning in de hoofdklasse. De Bevelanders leidden bij rust tegen Nuenen vol komen verdiend met 1-0, maar wa ren na de hervatting het spoor bijs ter. De Brabanders namen het ini tiatief, wonnen met 1-3 en druk ten Goes steviger op de met Don gen gedeelde laatste plaats. De Zeeuwse debutant speelde een wedstrijd met twee gezichten. Goes domineerde in de eerste helft, kwam vroeg in de wedstrijd door Josimar Pattinama op voor sprong en creëerde daarna een paar mogelijkheden. De beste daar van was voor Pattinama, die tegen de doelman schoot. Enkele minuten later werd de thuisploeg een strafschop onthou den, toen Dangelo Martien aan zijn shirt werd getrokken. Scheids rechter De Brito Roque wuifde de Zeeuwse roep om een penalty weg. Trainer Gérard de Nooijer sprak over een cruciaal moment in de wedstrijd. „Geeft hij hem wel, dan wordt het 2-0 en krijg je een heel andere wedstrijd. Ik vond de door Bob Maes MIDDELBURG - Na drie overwinnin gen op rij is VC Vlissingen tegen zijn eerste nederlaag in de eerste klasse van het zondagvoetbal aan gelopen. Op bezoek bij het Bra bantse BW werd er met 2-1 verlo ren. Trainer Karl Vergouwen sprak van een typische 'pechwedstrijd'. In de eerste twintig minuten leek het er niet op dat Vlissingen in Den Bosch zijn eerste nederlaag zou moeten slikken. Het veldspel van de Walchenaren was goed en de openingsgoal werd al snel gerea- ZWOLLE - De twee Zeeuwse hoofd klassers in het vrouwenvoetbal boekten zaterdag wisselend succes in Zwolle. Smerdiek boekte op be zoek bij Be Quick'28 2 de eerste ze ge van het seizoen (0-1), terwijl Oostkapelle verloor van SV Zwolle (4-2). Oostkapelle mocht van geluk spre ken dat het daarbij bleef Het talen tenteam van profclub PEC Zwolle was veel beter, maar liet het na om een monsterzege neer te zet ten. „We zijn nog goed weggeko men. Al onze zwakke punten wer den blootgelegd", zei coach Irma de Witte, die Shamila Hamers twee keer zag scoren. Smerdiek pakte de eerste zege van het seizoen. De ploeg van Servaas Brouwer won met slecht voetbal van Be Quick'28 2. De enige treffer kwam op naam van Anne Hage. Die 0-1 werd daarna met ziel en za ligheid succesvol verdedigd. scheidsrechter verder niet slecht hoor, maar wij zijn afgestraft op details. Dat was ook een detail." Nuenen begon sterk aan de twee de helft en zette 45 minuten lang veel druk naar voor. Het bleek het ideale recept om Goes uit het rit me te halen. De thuisploeg wist er geen raad mee, leed veelvuldig bal verlies en kon in aanvallend op zicht geen vuist meer maken. De gelijkmaker, van Mark Werts, in de eerste minuut na rust, kwam hard aan in het Goese kamp. „Dat was een tik, waar we niet meer over heen zijn gekomen", stelde De Nooijer vast. Nuenen rook zijn kans, joeg de thuisploeg in alle linies op en profi teerde door een snelle omschake ling van balverlies in de Zeeuwse gelederen. „Hun nummer tien (Ro bin de Pagter) speelde in de eerste helft heel diep, waardoor ze eigen lijk met 'vier spitsen speelden", keek trainer Pierre van den Eeden terug. „Ik snapte voor de rust niet goed waarom we niet doordekten en hen niet aanpakten. Dat heb ben we in de tweede helft wel ge daan." Goes bezweek in het tweede part onder de druk. Het Goese aanvals- trio stond na rust bovendien erg liseerd. Thomas Ragut kopte na vijf minuten een corner bij de eer ste paal binnen. „Na de goal gingen we tegen ons zelf voetballen", was het commen taar van Vergouwen. „We gingen opeens te veel door het centrum spelen en hanteerden de lange bal." BW kwam dan ook op gelijke hoogte. Ahmed Moujahid scoorde tegen. Volgens Vergouwen-„hij heeft nog een ei op zijn been"- ging daar een overtreding op Ra- gut aan vooraf Vlak-ha de pauze kwamen de Bra- dicht bij elkaar en dat speelde de Brabantse defensie in de kaart. „Daar had ik niet om gevraagd hoor", zei Gérard de Nooijer, die aangaf de aanvallende speelwijze ook de komende weken te zullen handhaven. „Dat moet Goes ook blijven doen", vond zijn Brabantse collega. „Ze zullen de punten heus wel gaan pakken. Wij zijn vorig sei zoen ook zo begonnen. De ploe gen die niet wilden voetballen, zijn uiteindelijk gedegradeerd." Na de eerste tegentreffer rook Nue nen dat er meer te halen viel. De bezoekers zaten er in een vroeg sta dium bovenop en hielden Goes in een ijzeren greep. Halverwege de tweede helft kwam Nuenen door Rick Wijnen op 1-2. Tien minuten voor tijd scoorde Pa trick Philippart 1-3. „Dit was de beste ploeg waartegen we tot nu toe hebben gespeeld", vond De Nooijer. „Ze hadden bovendien niet zo veel moeite met scoren als wij. Achteraf moeten we nog blij zijn dat het bij 1-3 is gebleven." Goes-Nuenen 1-3 (1-0). 11. Josimar Pattinama 1-0, 46. Mark Werts 1-1, 66. Rick Wijnen 1-2, 81. Patrick Philippart 1-2. Scheidsrechter: S. de Brito Roque (Smitshoek). Aantal toeschouwers: 150. banders zelfs op voorsprong. Lars de Voogd speelde te kort terug, Moujahid profiteerde en schoot zijn ploeg naar de leiding. Mogelijkheden voor Arjan Hu- man, Ferry Alfons en Randy de Dreu leverden vervolgens niets op. De slotfase verliep nogal tumultu eus. Zo werd een 'fan' van BW het sportpark afgestuurd, na discri minerende opmerkingen aan het adres van Jonathan Constancia. Ondanks de nederlaag blijft Vlis singen gedeeld koploper. Ook DESK, Best Vooruit en Dosko heb ben negen punten uit vier duels. Ook tegen Jong Ambon keert HW'24 het tij niet. De ploeg van trainer Luc Audenaerdt ver liest voor de derde keer op rij: 0-1. De supporters beginnen zich te roeren en Audenaerdt zélf stelt zijn positie ter discus sie. door Jack Begijn HULST - HW'24 zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Dat vinden spelers en trainer na de verloren wedstrijd tegen Jong Ambon. De hoofdstedelingen won nen in de derde klasse van het zon dagvoetbal met 1-0 en drukten de Hulstenaren daarmee in een stem ming die zelfs ver onder mineur ligt. In de eerste vier competitie wedstrijden werd er slechts één keer gelijk gespeeld en gingen er drie wedstrijden verloren. Het her stel zou zondagmiddag tegen Jong Ambon moeten komen. Het scena rio verliep echter anders dan ge pland. De deceptie na de neder laag was daarom zichtbaar groot Speler Joost van Damme, die dit seizoen is overgekomen van Ter- neuzen: „In de eerste helft werd er slecht gevoetbald en onvoldoende gecoacht. We spelen niet als team. Als het even tegenzit gaan de kop jes naar beneden. We missen te veel kansen. Ja, het zit niet mee en we bevinden ons in de hoek waar de klappen vallen." Net zoals zo velen bij de thuis ploeg vindt Van Damme dat er op de ingeslagen weg voortgegaan moet worden. „We hebben een goede ploeg. De. ommekeer moet komen. Als we een wedstrijd win nen, kunnen we zomaar een goe de reeks neerzetten." De thuisploeg kwam fel uit de startblokken, maar blokkeerde op het moment dat na een aantal ge miste kansen de tegentreffer van Jong Ambon op het scorebord ver scheen. Halverwege de eerste helft verzilverde Björn Langeveld een vrije trap vanaf ruim twintig me ter: 0-1. De muur en keeper Arjen Traas zagen er niet goed uit. De or ganisatie bij de thuisjongens ver dween plotsklaps, het vertrouwen slonk en iedereen liep uit zijn posi tie in de drang het tij te keren. Een deel van het verwende Hulsterse publiek, dat zich supporter noemt, begon zich op de tribune te roeren bij het matige veldspel- van de thuisploeg, waarbij er zoveel mis ging. In plaats van zich achter de ploeg te scharen werd er geroepen om de scalp van met name Jari Vyaene, die net als alle ander spe lers overigens, onzichtbaar was en niet het gewenste niveau behaalde. De ploeg ging er niet beter door voetbalen. Marnix van Sonsbeek toucheerde na de rust de lat en Van Damme, Sulmon en Inghels waren niet ge lukkig in de afronding daarna. Trai ner Luc Audenaerdt ging na afloop zichtbaar gebukt onder de neder- door Jos van Belzen MIDDELBURG - De vierde speelron de in de vierde klasse A leverde zondag maar liefst 29 treffers op. Een groot deel hiervan viel in de wedstrijd die koploper Steen in Philippine afwerkte en met 7-4 won. Ook Patrijzen voerde in het duel met RIA W na een 1-1-stand halverwege de productie in de tweede helft flink op; hier werd het, 6-1. Sluiskil verraste met een 4-2-overwinning bij ITontenisse. Patrijzen-RIA W 6-1: Vooral in het eerste halfuur was er weinig dat op een grote score wees, want er gebeurde weinig voor dé beide doelen. In de 33e minuut opende Jordy den Toonder de score na mens de thuisploeg (1-0), maar op slag van rust maakte Jordy van Breemen weer gelijk. Een in de tweede helft sterk gestart Patrijzen liep na de 2-1 van Edwin Capello Jordl Verstraeten (rood shirt) schiet namens Biervliet de bal naast het IJzendijkse doel. foto Mark Neelemans binnen zes minuten uit naar 4-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76