Riante winst Hoek in debutantenbal 301 sport Kloetinge brengt ASWH slechts aan het wankelen Spui maakt twee eigen doelpunten, AZW mist twee strafschoppen maandag 24 september 2012 Hoek wint op eigen veld met 4-0 van Achilles Veen. Door die overwinning klimt de ploeg van trainer Eric Hellemons naar een plaats in de subtop van de hoofdklasse B in het zaterdag voetbal. De complete productie is van Belgische makelij. door Roeland van Vliet HENDRIK-IDO-AMBACHT - De tikken van Kloetinge brachten ASWH za terdag wel aan het wankelen, maar de Bevelandse underdog kreeg de koploper niet op de knieën. „We hebben ASWH wel écht pijn ge daan", zei trainer Diederik Hiensch na de 3-1-nederlaag in Hendrik- Ido-Ambacht, „maar daar pak je geen punten mee. We hebben veel kansen gekregen, maar maakten ze niet af ASWH was vele malen ef fectiever dan wij." Hiensch keek in Hendrik-ldo-Am- bacht likkebaardend naar de spit sen van de thuisploeg, Alex en Mi chael van Dommelen. En hij had minstens zoveel waardering voor de goalie van ASWH, Jordi van de CorpuL Dat drietal maakte het ver schil in het duel met Kloetinge. De aanvallende broers waren beiden bij elke doelpunt betrokken en de sluitpost had ook nu bijna overal een antwoord op. Voor de overige ASWH-spelers de den de Kloetingers niet onder. Bij de ploeg van Hiensch stak er welis waar niemand bovenuit, maar het Bevelandse collectief kon het de nummer één op de ranglijst toch behoorlijk lastig maken. In de twee de helft was het zelfs even eenrich- Karakteristiek ASWH-Kloetinge 3-1 (1-0). 34. Alex van Dommelen 1-0, 57. Mi chael van Dommelen 2-0, 80. Cor- né Schilperoort 2-1 (strafschop), 86. Bas van Stokkom 3-1. Scheids rechter: B.J. Fikkert (Hellendoorn). Rode kaart: 79. Elvis Versluis (AS WH). Gele kaart Jaco van der Schee, Jaap Esser, Michel Maaskant en Roy Mulder (allen Kloetinge). Aantal toeschouwers: 800. C Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Michel Maaskant, Jaap Esser, Timo Jansen; Roy Mul der, Corné Schilperoort; Mark Schuit (81. Sofyan Azzagari), Daan Esser, Mats Willemse (62. Bart De- prez); Tom Blomaard (71. Sjors Lankhaar). SB tingsverkeer. Tom Blomaard (kop bal op de lat, schot van dichtbij), Daan Esser (poeier van circa negen meter) en Mark Schuit (inzet vanaf rechts) scoorden echter niet. Hun trainer vrat zich op langs de lijn. „Er zaten echt wel gaten in de ASWH-nïuur", zei hij. „Maar hoe veel kansen wil je hebben om de bal erin te schieten?" De thuisploeg ging slaagvaardiger te werk. Nadat Kloetinge in de eer ste dertig minuten de druk had weerstaan, viel toch de 1-0. Michael van Dommelen legde met z'n borst de bal panklaar voor zijn goed inlo pende broer. De 2-0 in de 57e mi nuut was verrassender. Terwijl ie dereen op de 1-1 zat te wachten, kopte Michael van Dommelen de bal langs de uitkomende Kloetin- ge-doelman Jaco van der Schee. De Zeeuwen zaten toen even niet op te letten, omdat Mats Willemse ge blesseerd op de grond lag en de scheidsrechter onverwachts liet doorspelen. Uiteindelijk haalde Kloetinge pas in de tachtigste minuut de nul van het bord. Een lage, strakke corner ging door een woud van benen heen en bereikte de vrijstaande in valler Bart Deprez, die van drie me ter afstand wel moest scoren. Maar diens inzet werd op de lijn met de arm gestopt door Elvis Versluis. De arbiter had geen handsbal gezien, maar de grensrechter wel en dus kon de ASWH-verdediger inruk ken en kregen de Kloetingers een strafschop. Die wegd benut door Comé Schilperoort. De Bevelanders roken toen een ge lijkspel en trokken alle aanvalsregis- ters open. „We zagen dat ASWH kwetsbaar was en wilden daar in slotfase, met elf tegen tien, gebruik van maken", zei Hiensch. „Daar na men we wel risico's mee." Dat zag ook de geslepen Alex van Dommelen, die hard bleef werken in de voorhoede van ASWH en kort voor tijd een vrije trap verdien de. Hij slingerde die zelf voor de doelmond, waar Bas van Stokkom de 3-1 maakte. Daarmee was de eer ste nederlaag van Kloetinge, dat woensdag in de beker eerstedivisio- nist Telstar treft, een feit door Rudy Boogert HOEK - Het was niet echt een doel punt dat bij een hardwerkende, ge blokte, verdedigende middenvel der past. De bal kwam bijna lood recht uit de lucht vallen. Alain van Mieghem stond met zijn rug naar het doel, leunde tegen zijn tegen stander aan en liet de bal op zijn wreef vallen. Over zijn rechter schouder zeilde de bal richting doel, over zijn linkerschouder zag de Belgische middenvelder van Hoek de bal binnenvallen. Het was een knap staaltje rust en techniek, wat je in eerste instantie niet achter Van Mieghem zoekt. Trainer Eric Hellemons wilde ech ter van een geluksgoal niets weten. „Alain stond er wel", zei hij. „Hij is een bezige speler. Bezig met zijn omgeving en met spelsituaties. En als je zo alert als hij bent, heb je meer kans om een goal te maken." Het was zaterdag de tweede goal van Hoek en daarmee was het ver zet van Achilles Veen gebroken. Het werd uiteindelijk 4-0. Die riante marge lag in het eerste kwart van de wedstrijd allerminst in het verschiet. Hoewel tegenstan der Achilles Veen de puntloze hek kensluiter was, speelde het krachti ger en eendrachtiger dan de Zeeuws-Vlaamse thuisploeg. Voor al basisdebutant Thomas van Rent- erghem moest naast Van Mieghem wennen, maar hij bekroonde zijn optreden in de tweede helft uitein delijk met een kopdoelpunt. Dat doelpunt kwam grotendeels op het conto van Urvin van Heke len, de tweede basisdebutant bij Hoek. De aanvaller die de afgelo pen jaren rondzwierf bij Yerseke, Wemeldinge, Kruiningen en SSV'65 lijkt zijn kans nu te grijpen in de hoofdklasse. „Hij is net een spons", vindt Hellemons. „Hij komt naar elke training met de in tentie om beter te worden. Hij moet nog verder groeien, maar hij Karakteristiek is nu al een lastige klant voor een verdediger." Hellemons speelde ook nog met een derde debutant in de basis. Stijn van de Kelen, die in voorbe reiding geblesseerd raakte, stond onder de lat in plaats van Jordi de Jonghe. Vorige week betekende een actie van De Jonghe de omme keer tegen Excelsior Maassluis (2-1-verlies). Het was voor de tech nische staf de aanleiding om de po sitie van De Jonghe te heroverwe gen. „Het gaat om het totaalpak ket", verklaarde Hellemons. De veranderingen pakten positief uit. Van Renterghem scoorde, Van Hekelen zorgde voor een assist en i Van de Kelen hield de nul. Zorge loos achterover leunen kan Helle mons echter nog niet. Tot de ope ningsgoal konden de Hoekenezen elkaar zaterdag maar moeilijk vin den. De trainer schreef dat deels toe aan het veld („Daarop kun je geen positiespel van hier tot Tokio spelen"), maar dat gold ook voor Achilles Veen en die ploeg had in die periode een overwicht. Toen Guillaume Clinckemaillie na 27- minuten de score opende uit een zelf verworven vrije trap, keer de het spelbeeld abrupt. Een com binatie tussen Van Hekelen en Jor- rit d'Haeseleer eindigde met een corner. En uit die corner maakte de onverwachte stilist Van Mieg hem het tweede doelpunt. Vervol gens kreeg Kyle Doesburg nog twee kansen, maar zijn benen gin gen sneller dan zijn gedachten. Na de rust moest Achilles Veen al snel met tien man verder. Drie spe lers waren al gewisseld (twee met blessures), toen Ferdie Verhoof- stad naar zijn hamstring greep. Hij Hoek-Achilles Veen 4-0 (2-0). 27. Guillaume Clinckemaillie 1-0, 30. Alain van Mieghem 2-0, 75. Tho mas van Renterghem 3-0, 85. Guillaume Clinckemaillie 4-0. Scheidsrechter: S.A.J. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Rode kaart 2x geel): 90+.1Jorrit d'Haeseleer (Hoek). Gele kaart: Giovanni Siere- vefd (Hoek), Bas van Loon, Jorg van de Linden (Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Stijn van de Kelen; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveid; Alain van Mieg hem, Thomas van Renterghem; Ur vin van Hekelen, Jorrit d'Haeseleer, Guillaume Clinckemaillie; Kyle Doesburg. Kijk op www.pzc.nl/video voor beelden van de goal van Alain van Mieghem. door Robin Hamelink TERNEUZEN - De twee Zeeuws- Vlaamse zaterdag-derdeklassers hadden een slecht weekend. Spui verloor op eigen veld met liefst 1-5 van Nieuwland, terwijl in 's-Gra- venpolder eveneens hard onderuit ging. De Axelaars verloren met 3-1 van Apollo'69. 's-Heer Arendskerke versloeg Domburg met 3-2 en de nieuwe koploper Nieuwdorp was met 4-2 te sterk voor Kapelle. Het duel tus sen De Noormannen en DFS ein digde zoals het begon: 0-0. De Meeuwen boekte 'een klinkende 5-1-overwinning bij MZVC, dat het seizoen met twee overwinnin gen begon maar nu de tweede ne derlaag op rij slikte. Spui-Nieuwland 1-5: De thuis ploeg kwam ongelukkig op achter stand. Hans Kolbeek werkte de bal in eigen doel. Net na rust kreeg Remco Hamelink de bal op een presenteerblaadje van Jordy Se- ghers en kon hij er 1-1 van maken. Nieuwland, dat vorige week nog ruim verloor van Nieuwdorp, gaf vervolgens gas bij en zag Spui zwak verdedigen. Richard Jacobs kon daardoor voor 1-2 (strafschop) en 1-3 zorgen. Vijf minuten voor tijd tekende Joey van Belzen voor de 1-4. De 1-5- eindstand werd vastgelegd door wederom een eigen doelpunt, dat dit keer op naam kwam van Yo- rick Koekkoek. Apollo'69-AZW 3-1: Jeffrey Ot- ten opende al vroeg in de wed strijd de score voor Apollo'69. De thuisploeg werkte zich een slag in de rondte en kwam dan ook volle dig verdiend op 2-0, dankzij een treffer van Robin Korsuize. Twee gloriemomenten van Apol- lo-doelman Edgard Verhage zorg den ervoor dat het bij 2-0 bleef. Hij stopte de strafschoppen van de AZW-spelers Niek de Meijer en Michael Mol. Uit een counter schoot Otten zijn ploeg vervolgens naar 3-0. De 3-1 van Darius Cyr- roes kon niets aan de eerste over winning van Apollo veranderen. 's-Heer Arendskerke-Domburg 3-2 (3-0). Dennis op't Hof 1-0, Pieter Ade- ma (strafschop) 2-0, Gijs van Koeverin- ge 3-0, Martijn Minderhoud (straf schop) 3-1 en Micha Bernard 3-2. Nieuwdorp-Kapelle 4-2 (1-0). Jannick van As 1-0 en 2-1, Salim Sandee 1-1, Ferhan Topal 3-1, Marco den Deurwaar der 3-2 en Mark Nieuwenhuijzen 4-2. De Noormannen-DFS 0-0. MZVC-De Meeuwen 1-5 (0-3). Mar tijn de Vries (eigen doelpunt) 0-1. Mar tijn Houterman 0-2, 0-4 en 0-5, Wil lem-Jan Roelse 0-3 en Patrick Joossens (strafschop) 1-5. Jaap de Kroo (links) probeert Jordy Bakker van de bal te zetten. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74