29 Schroder schroeft marktwaarde van springpaard London op Jaspers kan niet lippen aan BlomdahS maandag 24 september 2012 WENEN - Gerco Schroder heeft za terdagavond in Wenen de markt waarde van het paard London ver der opgeschroefd door in de voor laatste wedstrijd om de Global Champions Tour als derde te eindi gen. De winnaar van het olym pisch zilver moest twee vrouwen voor zich dulden. De Francaise Pénélope Leprevost won met My- lord Carthago, terwijl Meredith Mi- chaels-Beerbaum uit Duitsland (Bella Donna) als tweede werd ge klasseerd. Schroder verdiende 45.000 euro in Wenen. London is eigendom van het be drijf Eurocommerce dat failliet is gegaan. Rabobank, één van de schuldeisers, heeft beslag gelegd op de paarden, maar maakte vrij dag wel duidelijk dat Schroder voorlopig gewoon over London mag blijven beschikken. „Het is in niemands belang dat de paarden nu op stal blijven staan", zei woordvoerder René Loman van de Rabobank. De bank houdt wel de beschikking over de paspoorten, zodat de paarden niet kunnen wor den verhandeld. De bank stelt dat het ook als spon sor de belangen van de sport wil blijven dienen. Het bedrijf is al ja renlang de belangrijkste geldschie ter van de hippische federatie KNHS. Volgens Rabobank is het daarom ook niet ondenkbaar dat voor de langere termijn een oplos sing wordt gevonden, waarbij Schroder op London kan blijven rijden. „Al is de zakelijke afwikke ling in eerste instantie aan de cura toren." Naar verluidt is de waarde van London inmiddels ongeveer 10 miljoen euro. door Jan Martens BREDA - Aartsvijanden zijn Dick Jaspers en Torbjörn Blomdahl ze ker niet. Daarvoor speelden de twee biljartgiganten veel te lang in één team en zijn de onderlinge verhoudingen veel te goed. Maar zet de Willebrordse perfectionist en de Zweed aan een biljarttafel en de aloude rivaliteit laait weer op- Zo ging het zondag ook in Zuid-Korea, waar Jaspers en Blom dahl op elkaar stuitten in de halve finale van het wereldbekertoer nooi in Suwon. Tot een confronta tie die blijvend herinnerd zal wor den, leidde de wedstrijd evenwel niet. Daarvoor was Blomdahl de ze keer veel te goed. De Zweed won ogenschijnlijk simpel: 5-1 (15-9 15-2 2-15 15-2). Na zijn overwinning op Jaspers greep Blomdahl ook in de finale tegen Marco Zanetti de winst: 3-1 (15-7 15-6 10-15 15-2). Door zijn toernooizege in Zuid- Korea nam Blomdahl de eerste plaats op de wereldranglijst over van Frédéric Caudron, die in Suwon al in de eerste ronde sneuvelde. De Zweed keerde daarmee terug op de troon waarop hij in het verleden al zo vaak vertoefde. Behalve wereldranglijstaanvoerder is Blomdahl na zijn toernooiwinst nu ook leider in de stand om de wereldbeker. De Zweed heeft 106 punten, tien -meer dan nummer twee, Sung-Won Choi uit Zuid- Korea. Jaspers is met 54 punten ge deeld zesde. De wereldbekercyclus wordt be gin december afgesloten in Hurg- hada. METZ Tsonga raffelt finale in vijftig minuten af Tennisser Jo-Wilfried Tsonga heeft„ zondag opnieuw het ATP--toernooi van Metz op zijn naam geschreven. De Franse titelverdediger had geen kind aan de Italiaan Andreas Seppi. De 27-jarige Tsonga had maar vijf tig minuten nodig om zijn tegen stander met 6-1 6-2 naar huis te stu ren. Vorig jaar won hij in de eind strijd van de Kroaat Ivan Ljubicic. Voor Tsonga is het de tweede ATP-overwinning van dit seizoen. SBMBMIMillMMMBIMMB SEOUL Eerste toernooizege Wozniackï in 2012 De Deense tennisster Caroline Wo- zniacki heeft zondag op eenvoudi ge wijze het WTA-toernooi van Se oul gewonnen. Ze stond in de fina le in Zuid-Korea slechts één game af tegen de Estse Kaia Kanepi: 6-1 6-0. Wozniacki had het klusje in net iets meer dan uur geldaard. Het was pas de eerste toernooizege van het jaar voor de voormalig num mer één van de wereld. TEUTSCHENTHAL Kampioen Herlings sluit af als achtste Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft het seizoen niet in stijl kunnen af sluiten. De zeventienjarige Braban der, al zeker van de wereldtitel in de klasse MX2, kwam in de slot wedstrijd van het jaar niet verder dan de achtste plaats. Hij moest zondag de zege in de Grand Prix van Duitsland laten aan de Brit Tommy Searle, die op het circuit van Teutschenthal beide manches won. MÜLHEIM Van Barneveld sneuvelt op EK darts Raymond van Barneveld heeft het zondag in de kwartfinales van het EK darts in Mülheim niet gered. De 45-jarige Hagenaar ging in een enerverende partij met 8-10 onder uit tegen Kim Huybrechts. De 26-ja- rige Belg was in de eerste ronde van het EK ook al te sterk voor de Nederlander Vincent van der Voort. Ook de grote favoriet Phil Taylor haalde de laatste vier niet. JOHANNESBURG Oud-bokser Sanders overleden na overval De Zuid-Afrikaanse oud-bokser Cor- rie Sanders is zondag overleden, na dat hij de avond ervoor door over vallers in een restaurant was neer geschoten. De overvallers begonnen direct te schieten. Sanders werd daarbij in zijn maag en hand geraakt en over leed enkele uren later. De Zuid-Afrikaan werd in 2003 we reldkampioen door de 'Oekraïner Vladimir Klitsjko te verslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73