Iets goeds doen voor je buur(t) zeeland15 Sociale cohesie Schoolreünie Terhole: Aap- Noot- Boor? KRAS.NL maandag 24 september 2012 In Zandstraat merkt Carlo van Nieulande, voorzitter van wijkvereniging De Straete, dat het steeds moeilijker is om mensen warm te krijgen voor een leuk initiatiefin de buurt Steeds meer dorpen en wijken doen mee aan Burendag. Het is een goede gelegenheid geld los te peuteren bij het Oranjefonds en iets goed te doen voor de buur(t). En natuurlijk komen we dan gezellig bij elkaar. Met kof fie. En slingers. door Sheila van Doorselaer Burendag is zeven jaar ge leden begonnen als een commercieel ideetje van een koffiefabrikant en werd toen eigenlijk alleen gevierd door buren die an ders ook wel de deur plat liepen bij elkaar. Sinds het Oranjefonds de feestdag steunt, is Burendag meer een Buurtdag geworden. Wijk- en buurtverenigingen kun nen maximaal vijfhonderd euro ontvangen voor initiatieven die de cohesie in hun wijk verhogen. In het buurtschap Zandstraat vroeg én ontving de wijkvereni ging die vijfhonderd euro. Het be drag is besteed aan een paar ro buuste houten banken die een plaatsje krijgen op het terrein van het toekomstige nieuwe wijkge- bouw, de nu nog leegstaande basis school. De Terneuzense wethou der Cees Liefting greep Burendag aan om het comité officieel de sleu tel van de school te overhandigen. „Met de banken kunnen we nu Een nieuwe bank verhuist op Buren dag van het oude naar het nieuwe buurthuis in Zandstraat. Wethouder Cees Liefting werd daarbij 'opge licht'. foto Camile Schelstraete een gezellige 'leugenhoek' maken buiten", zegt Carlo van Nieulande, voorzitter van wijkvereniging De Straete. In het oude wijkgebouw- tje werd voor de buurt koffie ge schonken, maar zo aan het begin van de middag viel de opkomst wat tegen. „Terwijl er hier de laat ste tijd toch genoeg nieuwe men sen zijn komen wonen", zegt Diny van Nieulande. „Daar zouden we toch graag eens mee kennisma ken." Carlo hoopt dat de lage op komt te wijten is aan het 'Zand- straatse drie kwartiertje'. „Wij ko men overal altijd wat later aan." Maar hij moet ook wel toegeven dat het steeds moeilijker is men sen warm te krijgen voor een leuk initiatief. In Hengstdijk stak de dorpsraad in het kader van Burendag de han den uit de mouwen op het terrein van basisschool 't Vogelnest. Het basketbalnet werd terug opgehan gen, de skelter gerepareerd en de speeltuin kreeg een beurt. De wijk raad vroeg en kreeg 490 euro, waarmee ze een loopauto, een rups (speeltoestel voor op het schoolplein) en een verrijdbare ta feltennistafel kocht voor de school. Het bij Burendag horende feestje werd op het schoolplein gehouden en het was er druk. De koffie vloei de rijkelijk en er waren zelfs om wonenden die al om 11 uur 's och tends achter een bakje friet en een frikandel speciaal zaten. Grote ta fels nodigden uit tot gezellig keuve len met elkaar. Zoals de familie Colpaart van de Koningsdijk die speciaal naar Burendag waren ge komen om daar koffie te drinken met... Hun buren. Toevallig nog fa milie ook. KLOOSTERZANDE TERNEUZEN Dronken brokkenpiloot slaapt roes uit in auto In de Cloosterstraat in Kloosterzan- de werd zaterdagochtend rond 04.00 uur een 35-jarige man uit Ter- neuzen slapend in zijn auto aange troffen. Hij was tegen een wegver smalling gereden en iets verderop, met twee platte banden, tot stil stand gekomen. Hij bleek zijn roes uit te slapen, want hij had bijna vier maal teveel gedronken. Hij moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een rijverbod van 10 uur. HULST Muziekschool houdt inloop voor kinderen De muziekschool in het Baudeloo- gebouw in Hulst houdt woensdag een inloopavond. Tussen 17.00 en 19.00 uur kunnen kinderen kennis maken met muziek en verschillen de instrumenten. Als kinderen zich die dag ook inschrijven, ma ken ze kans op een gratis proefles. Die dag begint ook de vriendjes- week, die draait om samen muziek maken. AARDENBURG Radio's en TomToms gestolen uit auto's In de nacht van zaterdag op zondag is in Aardenburg ingebroken in vijf auto's. De wagens stonden geparkeerd aan de Tuimelstraat, Oude Kerkstraat, Weststraat, Korte Dreefje en aan de Landstraat. In alle gevallen was een ruit vernield om bij de buit te ko men. Die buit bestond hoofdzake lijk uit geluids- en navigatieappara- tuur. TERNEUZEN Dronken Belg moet rijbewijs inleveren Tijdens een alcoholcontrole op de Binnenvaartweg in Temeuzen is in de nacht van zaterdag op zondag een 48-jarige Belgische automobi list betrapt op rijden onder in vloed. De man ging vrijwillig mee naar het bureau voor de ademanaly se en blies daar vier keer het maxi mum. Zijn rijbewijs is ter plaatse ingevorderd. Politie zoekt getuigen van mishandeling De Terneuzense politie zoekt getui gen van de mishandeling van een 22-jarige Terneuzenaar. Die werd in de nacht van vrijdag 14 op zater dag 15 september in de Noodstraat bedreigd en in elkaar geslagen. Ook probeerden de drie verdachten (24 tot en met 31 jaar, uit Hellevoet- sluis en Ter neuzen) hem te bero ven. De politie zoekt getuigen en andere slachtoffers. Ze kunnen de politie bereiken via 0900-8844. BIERVLIET Racende Vlissinger raakt rijbewijs kwijt Door de politie is zaterdagavond het rijbewijs ingenomen van een 26-jarige automobilist uit Vlissin- gen. Hij reed rond 23.30 uur met een snelheid van 131 kilometer per uur over de Middenweg in Bier vliet waar ter plaatse tachtig kilo meter per uur is toegestaan. De Vlissinger werd aan de kant gezet waarna hij gelijk zijn rijbewijs moest inleveren. HULST Nieuwe jodiumpillen in gemeentewinkel De houdbaarheid van de jodiumpil len die de "gemeente Hulst sinds 2010 verstrekt, is verlopen. Hulst heeft een nieuwe voorraad en die pillen kunnen nu gratis worden op gehaald in de gemeentewinkel in Hulst. Het gebruik van jodiumpillen vóór of tijdens een kernramp voorkomt dat radioactief jodium in de schild klier wordt opgenomen. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Befastingdienst TERHOLE - De reünie ter ere van 150 jaar onderwijs in Terhole trok zaterdagmiddag ruim honderd oud-leerlingen van basisschool Ter- vliet naar het schooltje. Vooral de oudjes kregen staaltjes onderwijsvernieuwing voorgescho- k teld (iPad, e-reader, digibord) die hen de pet te boven gingen. Een 90-jarige reünist herinnert zich vooral de vele tikken op zijn vin gers die hij als linkshandige van de toenmalige juffrouw uit de eerste klas kreeg. „Links schrijven mocht niet." Leerden vroeger alle kinde ren lezen met het leesplankje Aap- Noot- Mies, de oude van Terhole vermeldt Aap- Noot- Boor. „Dat Mies moest wijken voor Boor kan al een opzet geweest zijn voor meer individueel onderwijs", denkt huidig schooldirecteur Wer ner Dewitte. De reünie en de tentoonstelling vormden een onderdeel van het jaarlijkse dorpsfeest met drie da gen vermaak voor jong en oud. De foto's uit de oude doos trokken veel volk. foto Camile Schelstraete 4 if 8 dgn - halfpension - vertrek: 19/1 t/m 23/2 garant vertrek op 16 en 23 feb. uitstekend hotel (beoordeling 8.7) geen toeslag voor 1-pers.kamer met ook bezoek aan Salzburg Zie www.kras.nl/41074 8 dgn - halfpension - vertrek: 12/1 t/m 2/3 garant vertrek op 9 feb. net over de grens van Oostennjk, dus relatief korte reistijd naar o.a. Lêrmoos en het Tannheimer Tal 8 dgn - halfpension - vertrek: 19/1 t/m 9/2 topaanbieding geschikt voor langlaufers, wandelaars én skiërs naar o.a. Kössen en Westendorf incl. gezellige thema-avonden waarom zou je meer betalen 3 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 cPm P.'tj.'en «•!.- e 0 ientit saders /cfmeM. P'ij/r'i <ij7: exei'ys;*/ reserveringskoslen en CaJamileilenfcrods.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71