Controle langs snoeproutes 'Een legaal feest geven wordt te duur* Burendag almanak Tip? redactie@pzc.nl Bitterballen Streek trots op cultuur UIT gemeente Sluis 5-20 oktober20] 2 maandag 24 september 2012 door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen begint vandaag met strenge controles op notoire 'snoeproutes' rondom diverse scholen. Scholie ren die de route tussen hun school en het winkelcentrum blijven be strooien met zwerfafval riskeren een boete van 120 euro. In 2009 besteedde Terneuzen voor het laatst serieus aandacht aan zwerfvuil langs looproutes van scholieren. „We kozen toen voor de zachte methode, veel voorlich ting geven en in het uiterste geval een boete uitdelen. Dat werkt dus niet", zegt wethouder Frank van Hulle (milieu). „We gaan het daar om nu anders aanpakken; we gaan sneller beboeten want het loopt echt de spuigaten uit. Ik vraag me zelfs af of scholieren wel iets an ders eten dan chips, aan al die lege zakken in de berm te zien." De gemeente gaat haar buitenge woon opsporingsambtenaren (BOA's) inzetten op de looproute van de scholen aan de Zeldenrust- laan en Vlietstraat naar winkelcen trum St. Anna en McDonalds én van de OUde Vaart naar Zuidpol der. De snoeproutes zijn de trajec ten van en naar de school die door leerlingen wordt gelopen in de pauzes. In de berm ligt veel verpak kingsmateriaal en andere rommel, omdat veel scholieren het vertik ken hun troep in vuilnisbakken te gooien. „Vanaf het Zelden- rust-Steelantcollege naar het win kelcentrum staat om de tien meter een vuilnisbak, zegt gemeente woordvoerder Daniël Rouw. „Dus daar ligt het niet aan." Terneuzen zoekt nadrukkelijk de hulp van de scholen. Van Hulle: „Zij moeten hun leerlingen be wust maken van hun foute ge drag." Jack Begijn van scholenge meenschap De Rede vindt het goed dat de gemeente ingrijpt, al doet De Rede volgens hem zelf ook al heel veel om zwerfvuil te rug te dringen. „Als school is ons ook veel gelegen aan goed contact met de buurt. En ja, wij krijgen soms ook wel eens klachten over zwerfvuil. We schakelen dan de wijkagent in en die schrijft dan wel eens een boete uit." Ook Peter Boone van het Zelden- rust-Steelantcollege vindt het een goed idee dat de gemeente, samen met de scholen, het probleem aan pakt. Van Hulle: „We beginnen de actie maandag en wanneer we stoppen, weet ik nog niet. We gaan door, net zolang tot de bood schap duidelijk is." Terneuzen gaat scholieren vaker beboeten v-Jg m Burendag is een jaarlijks feest dat je viert met je buren. Het is een dag waarop je gezellig samenkomt en waarbij veel mensen iets goeds doen voor elkaar en de buurt. Het Oranje Fonds steunt sociale initiatieven financieel en Douwe Egberts sponsort koffie. ••9eeee»es«*ees»*e«»e0&9eoo*eeeeee«e» In dat Middelburgse kantoor wordt elke week reikhalzend uitgekeken naar de wekelijkse borrel op vrijdag avond. Na een drukke avond is het fijn nog even na te praten onder het genot van een hapje en een drankje. Toastjes, chips, kaasjes; het aanbod lijkt elke week te groeien. Het voor stel van een van de collega's bitter ballen te serveren, werd dan ook goed ontvangen. Dus bracht een van hen een friteuse mee die hij toch niet gebruikte. „In dit vet is maar een paar keer gebakken", zei hij nog. Bij het frituren rees er al twijfel over de rode kleur van het vet. De gebakken ballen roken ook nogal raar. „Hoe lang heb je hem eigenlijk niet ge bruikt?" „Eh, anderhalfjaar denk ik?" De vuilnisbak was er goed mee. door René Schrier KAMPERLAND - Officieel was het feest volgens de politie afgelopen. Maar zaterdagmiddag werd op ver schillende plaatsen op De Schots man bij Kamperland nog vrolijk gedanst. Op het grasveld midden op De Schotsman staan nog verschillen de tenten. Verder oude vrachtwa gens, een met een kentekenplaat uit de omgeving van Marseille. Per sonenauto's, busjes en campers uit Italië, België, Frankrijk, Duitsland en natuurlijk Nederland. Op vijf plaatsen staan luidsprekers op el kaar gestapeld en klinkt luide tech- nomuziek. Het is duidelijk dat de meeste mensen al weg zijn. Een paar honderd jongeren genieten in het gras van het zonnetje of dan sen pal voor de boxen. Twee jongens uit Dordrecht zijn diep in de nacht aangekomen. Ze waren op weg naar het Groningse Haren, maar werden veertig kilo meter voor het dorp tegengehou den. Toen zijn ze maar naar Zee land gereden. Dat er in Haren rellen zijn uitge broken hebben ze niet meegekre gen. Van zo'n sfeer is op De Schots man niets te merken. Het gaat er zeer gemoedelijk aan toe. Een tien tal ME-ers in spijkershirt en blau we werkbroek verlaat juist het ter rein. De bezoekers waarschuwen elkaar met een telefoontje of een sms. Het werkt als een telefooncir kel. Binnen de kortste keren zijn honderden geïnteresseerden op de hoogte. Als het om een moeilijk te vinden locatie gaat, spreken ze af op een ontmoetingsplaats, om van daaruit verder te gaan. Zo is er elk weekeinde wel een feest ergens in Nederland. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl OOSTBURG - De UITmarkt in Oost burg bood zaterdag op en rond het Ledelplein een podium aan een breed scala van kunst- en cultuur uitingen in de gemeente Sluis. Door de UITmarkt kwamen de verschillende verenigingen ook met elkaar in contact en kunnen de evenementen in de gemeente beter op elkaar worden afgestemd. Vooral de jeugd uit de streek lever de een grote bijdrage aan het evenemt. Opvallende verschijning was jeugdband Springtij die zelf haar nummers schrijft. Ook jeugd orkest Geduld Overwint uit IJzen- dijke en Martijn de Clerck uit Aar denburg toonden hun muzikale ta lenten. De uitsmijter op het Ledel plein werd verzorgd door de groep Lamm Grey Bluesband. In het Le- deltheater oogstte de line dance- groep van de Okkernoot uit Schoondijke een warm applaus. 6/10 'Belgische Kamer Filharmonie' Mei Duitse romantiek Italiaanse levenskunst! Repertoire kamerorkest uit de klossieke en de romantische periode in een actueel kader met verfrissende en vernieuwende interpretaties Zütérdug 6 oktober, Basiliek Hulst, 20:00 uur, 25,- Kaarten: www.llieaterverkoopzeeland.nl of 0900 33 000 33 Op locatie vanaf 1 uur voor aonvang, maoi wel op bosis van vol ZoouwScll-Vlfliiiid«riin www.festival-zv kere/ic/WAÏER OPENINGSCONCERT S/IO 'WDR Rundfunkorchester Köln In de sfeer van Broadway voert het orkest u mee langs de grote bekende werken von George Gershwin en Leonard Bernstein. J Vrijdag 5 oktobor Schaldatheoter, Tornouzon 20:00 uur, 30,- Koarlen: www.sclieldelliealer.nl of 0115 69 55 55 Op locatie vanaf 1 uur voor aanvang, maar wel op basis van vol vol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70